Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
Ekstremalnie wysokie tempertaru przyczyna ogromnych pożarów w Europie
Ekstremalnie wysokie tempertaru przyczyna ogromnych pożarów w EuropieOd kilku dni praktycznie w całej europie panują wysokie temperatury. Nawet w okolicach koła podbiegunowego temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza. Rekordowe upały panują w Norwegii, Szwecji i Finlandii. Również na Syberii słupek rtęci w termometrach osiąga nienotowane wcześniej poziomy.
Panująca długotrwałą susza przyczyniła się do powstania ogromnych pożarów między innymi w Szwecji oraz w Grecji. Tegoroczne lato w Szwecji jest najcieplejsze od 260 lat co przyczyniło się do powstania pożaru lasów który strawił już ponad 25 000 hektarów. W związku z czym Szwecja za pośrednictwem Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności zwróciła się o pomoc w walce z pożarami. W odpowiedzi na prośbę szwedzkich władz, MSWiA złożyło ofertę pomocy. 20 lipca w godzinach porannych Szwecja zaakceptowała wsparcie polskich strażaków co spowodowało iż 21 lipca konwój Państwowej Straży Pożarnej wchodzący w skład modułu międzynarodowego GFFFV (Zwalczanie z ziemi pożarów lasów przy użyciu pojazdów)wyruszy do Szwecji. W skład grupy wchodzi prawie 140 strażaków oraz 44 pojazdy ratowniczo-gaśnicze.

Ostrzeżenie meteorologiczne
uwaga_burzawoj. warmińsko-mazurskie - pow. elbląski
Ostrzeżenia meteorologiczne:
Burze z gradem
stopień: 1
prawdopodobieństwo: 80%

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad.
Uwagi: Brak.
Ostrzeżenie 5/2018
Ważne:
Od: 2018-07-15 14:45:00
Do: 2018-07-16 00:00:00
synoptyk IMGW-PIB: Wiesław Winnicki
Czas wydania: 2018-07-15 14:26:00
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku
źródło: IMGW-PIB http://pogodynka.pl/ostrzezenia
Katastrofa wojskowego Miga 29
NewsDziś kilka minut po godzinie 2 w nocy nasza jednostka zadysponowana została do katastrofy lotniczej wojskowego myśliwca Mig 29 należącego do 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Statek powietrzny wykonywał nocny lot szkoleniowy i z niewyjaśnionych dotąd przyczyn rozbił się w okolicy miejscowości Sakówko (Gm. Pasłęk). Pilot niestety nie przeżył wypadku. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu wraku samolotu.
Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze
Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze16 czerwca w miejscowości Godkowo odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze, w których uczestniczyły drużyny reprezentujące poszczególne gminy z powiatu elbląskiego. Rywalizacja drużyn seniorskich składała się z dwóch konkurencji. Pierwszą z nich była sztafeta, drugą natomiast ćwiczenie bojowe polegające na sprawieniu linii ssawnej, linii głównej zakończonej rozdzielaczem i dwóch linii gaśniczych, których zadaniem jest odpowiednio obrócenie/złamanie tarczy oraz przewrócenie pachołków.
Druhowie z OSP Jelonki ostatecznie zajęli 7 miejsce, zwyciężyła drużyna z OSP Krzewsk.

Zdjęcia
Kolejny pożar balotów słomy oraz drzewo na drodze
Kolejny pożar balotów słomy oraz drzewo na drodzeW dniu dzisiejszym po godzinie 5 rano nasza jednostka zadysponowana została do pożaru balotów słomy w miejscowości Dymnik. Na miejscu zdarzenia pracowaliśmy wraz z dwoma zastępami z JRG 3 Pasłęk. W godzinach popołudniowych wezwani zostaliśmy do usunięcia konaru drzewa, który zalegał na drodze wojewódzkiej nr 527 Pasłęk-Krosno.Czytaj Więcej...
Pożar balotów słomy oraz szkło na drodze
Pożar balotów słomy oraz szkło na drodzeW sobotę 16 czerwca wezwani zostaliśmy do usunięcia pozostałości po zbitej szybie samochodowej na drodze wojewódzkiej nr 526 w okolicy miejscowości Śliwica.
14 czerwca nasza jednostka zadysponowana została do pożaru balotów przy drodze Marwica - Stankowo. A akcji brały udział również zastępy JRG 3 Pasłęk, OSP Krzewsk oraz OSP Markusy. Następnego dnia wraz z OSP Krzewsk i OSP Kępniewo udaliśmy się w to samo miejsce w celu dogaszenia pożaru. Czytaj Więcej...


Serdeczne podziękowania
NewsZarząd oraz Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach składają serdecznie podziękowania wszystkimi tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tak wspaniałej uroczystości, jakim był Jubileusz 70-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach. Szczególne podziękowania składamy dla:
Urzędu Gminy w Rychlikach
Pana Mariana Oskroby
Pana Karola Oskroby
Pana Ryszarda Koniecznego
Pana Daniela Majcher
Pana Piotra Borysiewicz
Pana Dariusza Dudycz
Pani Elżbiety Hoppen
Pana Piotra Hoppen
Pana Zbigniewa Brodnickiego
Pani Elżbiety Cichockiej
Pani Teresy Lubaszewskiej
Pana Andrzeja Hoppen
Pana Piotra Beczek
Pana Piotra Furman
Bez państwa pomocy niebyli byśmy w stanie tak uroczyście obchodzić nasz jubileusz.

Sportowo-pożarnicze zawody powiatowe Godkowo 2018
Sportowo-pożarnicze zawody powiatowe Godkowo 2018
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz Jubileusz 70-Lecia OSP w Jelonkach
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz Jubileusz 70-Lecia OSP w Jelonkach02 czerwca 2018 roku obchodziliśmy Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz Jubileusz 70 - Lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach. Uroczystości rozpoczęły się od zbiórki na placu przed remizą w Jelonkach, skąd przy akompaniamencie orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonce Pasłęckiej wszyscy zebrani udali się do kościała pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jelonkach na uroczystą Mszę Świętą. Podczas nabożeństwa odczytano nazwiska wszystkich członków OSP w Jelonkach, którzy odeszli na wieczną służbę. Czytaj więcej ...
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz Jubileusz 70-lecia powstania naszej jednostki
NewsZ wielką radością pragniemy zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w uroczystości Gminnych Obchodach Dnia Strażaka, podczas których nasza jednostka będzie świętowała jubileusz 70-lecia powstania.
Uroczystość rozpocznie się 02.06.2018r. o godzinie 10.30 zbiórką przed budynkiem remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach, gdzie uformuje się kolumna i przy akompaniamencie orkiestry strażackiej z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonce Pasłęckiej uda się do kościoła parafialnego w Jelonkach na msze świętą w intencji strażaków, którzy odeszli już na wieczna wartę oraz o zdrowie, siły i wytrwałość w dalszej społecznej służbie potrzebującym.
Po mszy świętej nastąpi przemarsz wszystkich zgromadzonych przed budynek remizy OSP w Jelonkach, gdzie rozpocznie się uroczysty apel, na którym zasłużonym druhom zostaną wręczone odznaczenia i okolicznościowe wyróżnienia. Po części oficjalnej zapraszamy na festyn rodzinny, na którym organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji i konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Przez cały czas trwania festynu dla najmłodszych uczestników rozstawiony będzie dmuchany zamek oraz kulki. Każdy uczestnik pikniku będzie mógł także sprawdzić i poszerzyć swój zakres wiedzy z udzielania pierwszej pomocy.
Tradycyjnie nie zabraknie wojskowej grochówki.

Serdecznie wszystkich zapraszamy70 Lat OSP w Jelonkach


Tragiczne wypadki z udziałem samochodów ratowniczych
Tragiczne wypadki z udziałem samochodów ratowniczychPoczątek maja to wyjątkowy czas dla każdego strażaka z racji obchodzenia tygodnia ochrony przeciwpożarowej a w szczególności obchodzonego 4 maja Dnia Strażaka. Niestety w tym roku okres ten okazał się tragiczny dla dwóch strażaków. Pierwsze zdarzenie z udziałem wozu strażackiego miało miejsce 5 maja, kiedy to zastęp z OSP Pęczniewie zostali zaalarmowani do pożaru lasu w miejscowości Księża Wólka. Niestety z nieznanych przyczyn na łuku drogi strażacki STAR wypadł z drogi do rowu gdzie uderzył jednocześnie w drzewo. W wyniku wypadku rannych zostało trzech strażaków, dwóch trafiło do okolicznych szpitali, trzeci 33-letni najciężej ranny był reanimowany na miejscu zdarzenia, po czym śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala w łodzi gdzie w nocy niestety zmarł. Kolejny tragiczny wypadek miał miejsce 9 maja, tym razem zespół ratownictwa medycznego koło miejscowości Kije (pow. zielonogórski) z nieznanych przyczyn uderzył w drzewo. Niestety po reanimacji śmierć poniósł ratownik medyczny znajdujący się z tyłu w przedziale karetki, ratownik ten był także funkcjonariuszem PSP w Zielonej Górze oraz członkiem OSP Jarogniowice. Ponadto wczoraj w Bolesławcu zastęp strażacki z JRG w Zgorzelcu uczestniczył w kolizji z samochodem osobowym. Na szczęście w tym przypadku nikomu nic się nie stało. Z uwagi na zbliżający się sezon wakacyjny i wzmożony ruch na drogach apelujemy zarówno do kierowców pojazdów uprzywilejowanych jak i zwykłych użytkowników dróg o wzmożoną czujność na drogach i wzajemny szacunek dla siebie.


Wygenerowano w sekund: 0.09 61,309 unikalne wizyty