Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
Wielkanoc 2019
Wesołych Świąt Wielkanocnych,
smacznego jajka, szalonego
i wyjątkowo mokrego Śmigusa Dyngusa
oraz samych słonecznych i cudownych dni życzą
druhny i druhowie
Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach

Szczęśliwy dzień dla naszej OSP
Szczęśliwy dzień dla naszej OSPDzisiejszy dzień zapisze się szczególnie w historii naszej jednostki. Dziś, bowiem w jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 3 w Pasłęku w obecności Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu kpt. Łukasza Kochan, d-cy JRG nr 3 w Pasłęku mł. bryg. Tomasza Marcinkowskiego, Wójta Gminy Rychliki Zbigniewa Lichuszewskiego oraz przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach; Prezesa dh Wiesława Walewskiego i Naczelnika dh Piotra Dudycz doszło do podpisania umowy użyczenia dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego Renualt Mascott, który dotychczas pełnił służbę w JRG nr 3 w Pasłęku. Chcielibyśmy serdecznie podziękować Wójtowi Gminy Rychliki panu Zbigniewowi Lichuszewskiemu, który swoją determinacją przyczynił się do pozyskania w/w samochodu bojowego oraz dla pana Komendanta Miejskiego kpt. Łukasza Kochan, który poprzez dostrzeżenie naszego zaangażowania w stawiane nam zadania przychylił się ku decyzji, aby auto trafiło właśnie do naszej jednostki. W tym miejscu trzeba również podziękować wszystkim druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach, którzy poprzez swoje rzetelne i profesjonalne podejście do wykonywanych obowiązków przyczynili się do tak dobrej opinii o naszej jednostce.Czytaj Więcej(foto)
Wypadek
WypadekDzisiaj, chwilę po godzinie 16 dyżurny SKKM Elbląg zadysponował naszą jednostkę do wypadku samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 527 między miejscowościami Jelonki i Nowe Kusy. Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się iż samochód osobowy marki Fiat Uno uderzył bokiem w przydrożne drzewo, a kierujący nim mężczyzna nadaj znajduje się w środku auta. Nasze działania polegały na pomocy obecnym już na miejscu zastępom z JRG 3 Pasłęk w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu poszkodowanego za pomocą narzędzi hydraulicznych i przekazaniu go zespołowi ratownictwa medycznego. Kierujący z ogólnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Czytaj Więcej...
Ostatni asortyment dotarł do naszej jednostki
Ostatni asortyment dotarł do naszej jednostkiTrwa akcja przekazywania 1 % z podatku na rzecz naszej jednostki za rok ubiegły. W zeszłym tygodniu trafiły do naszej jednostki ostatnie rzeczy zakupione z tytułu uzyskania 1% za rok 2017.
Dzięki Państwa uprzejmości udało nam się zgromadzić kwotę w wysokości 1755,76zł, co pozwoliło na zakup: rękawic specjalnych, plecaka do zestawu PSP R-1, pętli stanowiskowych, karabinków stalowych, przełączników, haków do pokryw, pokryw nasad oraz kamizelki KDR
W imieniu naszej jednostki bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za przekazanie nam swojego 1%, z pewnością nowo zakupione wyposażenie pomoże nam w jeszcze lepszy sposób uczestniczyć w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Liczmy także, iż również w tym roku będą Państwo o nas pamiętali.

Ostrzeżenie Meteorologiczne
uwaga_wiatrwoj. warmińsko-mazurskie - pow. elbląski
Ostrzeżenia meteorologiczne:
Silny wiatr
stopień: 1
prawdopodobieństwo: 80%

Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Przejściowo w ciągu nocy wiatr będzie słabszy.
Uwagi: Brak.
Ostrzeżenie 33/2019
Ważne:
Od: 2019-03-09 14:00
Do: 2019-03-10 16:00
synoptyk IMGW-PIB: Barbara Jakubowska
Czas wydania: 2019-03-09 11:38
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku
źródło: IMGW-PIB Link
Serdeczne Życzrnia z Okazji Dnia Kobiet
Serdeczne Życzrnia z Okazji Dnia KobietZ okazji Dnia Kobiet, a w szczególności naszym druhnom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia spełnienia marzeń zarówno osobistych jak i zawodowych, aby każdy dzień był dla was tak miły jak ten dzisiejszy. Życzymy także jeszcze więcej satysfakcji i zadowolenia z działalności w naszej jednostce, aby wasz zapał i poświęcenie nigdy nie zmalało. W tak pięknym dniu nie możemy także zapomnieć o drugich połowach naszych druhów, którym prócz złożenia powyższych życzeń pragniemy również podziękować i prosić o dalszą wyrozumiałość i zrozumienie dla naszej pasji do Straży.
Ostrzeżenie Meteorologiczne
uwaga_wiatrSilny wiatr
stopień: 1
prawdopodobieństwo: 85%

Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu.
Uwagi: Brak.
Ostrzeżenie 30/2019
Ważne:
Od: 2019-03-04 16:40
Do: 2019-03-04 23:00
synoptyk IMGW-PIB: Barbara Jakubowska
Czas wydania: 2019-03-04 16:31
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku
Ostrzeżenia meteorologiczne:
Silny wiatr
stopień: 1
prawdopodobieństwo: 85%

Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach od 65 km/h do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu.
Uwagi: Brak.
Ostrzeżenie 29/2019
Ważne:
Od: 2019-03-05 04:00
Do: 2019-03-05 15:00
synoptyk IMGW-PIB: Barbara Jakubowska
Czas wydania: 2019-03-04 12:10
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku
źródło: IMGW-PIB Link
PROGNOZA ZAGROŻEŃ Zjawisko: Oblodzenie
PROGNOZA ZAGROŻEŃ Zjawisko: OblodzeniePROGNOZA ZAGROŻEŃ Zjawisko: Oblodzenie
Stopień zagrożenia: 1
Od 7:30 2019-02-20 do 7:30 2019-02-21:
Przebieg: Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -2°C na wschodzie do 2°C na zachodzie województwa, przy gruncie od -3°C do 0°C.
Czas wydania: 2019-02-19 11:46:00
Synoptyk IMGW-PIB: Magdalena Pękala

PROGNOZA ZAGROŻEŃ Zjawisko: Oblodzenie
Stopień zagrożenia: 1
Od 7:30 2019-02-21 do 7:30 2019-02-22:
Przebieg: Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C, przy gruncie od -7°C do -5°C.
Czas wydania: 2019-02-19 11:46:00
Synoptyk IMGW-PIB: Magdalena Pękala

Prognoza zagrożeń - prognoza na okres trzech kolejnych dni, zawierająca informację o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego. Jeżeli w tym czasie sytuacja pogodowa rozwinie się w przewidywanym wcześniej, niekorzystnym kierunku, zostanie wydane ostrzeżenie meteorologiczne.
źródło: IMGW-PIB Link
Zebranie sprawozdawcze za rok 2018
Zebranie sprawozdawcze za rok 2018W dniu wczorajszym w świetlicy wiejskiej w Jelonkach odbyło się zebranie sprawozdawcze naszej jednostki za rok 2018. W zebraniu uczestniczyli członkowie naszej jednostki oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Rychliki, a zarazem Prezes Oddziału Gminnego ZOSP Zbigniew Lichuszewski, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu kpt. Łukasz Kochan, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pasłęku mł. bryg. Tomasz Marcinkowski, Z-ca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pasłęku mł. bryg. Przemysław Siagło, Prezes ZOP ZOSP RP w Elblągu Ryszard Janusz oraz pracownik gminy Robert Gliński.
Po zatwierdzeniu porządku zebrania oraz wyborze przewodniczącego zebrania, protokólanta oraz komisji ustaw i wniosków poszczególni druhowie przedstawili sprawozdanie z działalności, sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z działalności komisji rewizyjnej za rok 2018 a także plan finansowy i i plan działalności na rok 2019. Wszystkie w/w dokumenty zostały jednogłośnie zatwierdzone przez wszystkich druhów, a zarządowi zostało udzielone absolutorium.
Galeria Zdjęć

Zebranie sprawozdawcze za rok 2018
NewsInformujemy, iż dnia 16.02.2019r. o godzinie 16.30 w świetlicy wiejskiej w Jelonkach odbędzie się zebranie sprawozdawcze za rok 2018 Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach.
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach

Zachęcamy do wsparcia naszej jednostkiWygenerowano w sekund: 0.06 101,621 unikalne wizyty