Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
Wielka Zbiórka krwi ponownie w Jelonkach
Wielka Zbiórka krwi ponownie w JelonkachObecnie, jak co roku w wakacje, do oddania krwi zgłasza się mniejsza liczba dawców. Latem wzrasta zapotrzebowanie na nią z uwagi na zwiększoną liczbę wypadków drogowych oraz fakt, że część dawców przebywa na urlopach. Sezon wakacyjny sprzyjają odpoczynkowi, ale nie mogą sobie na to pozwolić regionalne stacje krwiodawstwa, kiedy niedobory krwi i jej składników utrzymują się najdłużej. Dlatego też już w sobotę 22.07.2023r. w godzinach od 8.00 do 11.00 serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z możliwości oddania krwi w świetlicy wiejskiej w Jelonkach
Gorąco zachęcamy do udziału w tak szczytnym celu, jakim jest akcja krwiodawstwa.
Oddaj krew, ocal życie!
Wojewódzki etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież Zapobiega Pożarom"
News26 maja 2023 roku odbyły się wojewódzkie – warmińsko-mazurskie – eliminacje 46 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs został przygotowany przez Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP woj. warmińsko-mazurskiego we współpracy z Komendą Wojewódzką PSP w Olsztynie. Miejscem zmagań młodych uczestników była Biblioteka Uniwersytecka UWM w Olsztynie. Bardzo cieszymy się z faktu uczestnictwa na poziomie wojewódzkim członka naszej MDP Mikołaja Dudycz, który jako zwycięzca eliminacji powiatowych reprezentował powiat elbląski w kategorii szkół podstawowych V-VIII.
Poniżej przedstawiamy obszerną relację którą przygotował Oddział Wojewódzki ZOSP RP w Olsztynie.
Ostrzeżenie Hydrologiczne
uwaga_wodaOstrzeżenie hydrologiczne: gwałtowne wzrosty stanów wody
stopień: 1
prawdopodobieństwo: 70%
Obszar: Zlewnie rzek uchodzących do Zatoki Gdańskiej, Zalewu Wiślanego, Dolnej Wisły (kujawsko-pomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie)
Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia.
Uwagi: Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego występowania może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE: 60
Ważne:
Od: 2023-06-26 23:00
Do: 2023-06-27 04:00
Czas wydania: 2023-06-26 18:44
Biuro: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Gdyni, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Gdyni
źródło: IMGW-PIB Link
Ostrzeżenia meteorologiczne
uwaga_burzaOstrzeżenia meteorologiczne:
Burze z gradem
stopień: 1
prawd. 80%
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.
Uwagi: Brak.

Ważne:
Od: 2023-06-26 23:00
Do: 2023-06-27 04:00
Czas wydania: 2023-06-26 10:06
źródło: IMGW-PIB Link
Bezpieczny wypoczynek nad wodą
Bezpieczny wypoczynek nad wodąBezpieczeństwo na wodzie

Planując wypoczynek nad wodą wybierajmy strzeżone kąpieliska, gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Przed wejściem do wody starajmy się stopniowo schładzać aby uniknąć wstrząsu termicznego. Nie pływajmy również bezpośrednio po posiłku, zimna woda może doprowadzić do bolesnego skurczu żołądka. Podczas pływania na dłuższym dystansie warto wyposażyć się w bojkę asekuracyjną. Przecenianie własnych umiejętności jest jedną z najczęstszych przyczyn utonięć.

Bardzo lekkomyślne jest pływanie w miejscach, gdzie kąpiel jest zakazana lub nie znamy głębokości, siły nurtu oraz ukształtowania dna. Skoki na tzw. „główkę” mogą skończyć śmiercią lub kalectwem. Dobrze jest znać oznaczenia obowiązujące na kąpielisku:

biała flaga – kąpiel dozwolona,
czerwona flaga – kąpiel zabroniona.
Podczas pływania kajakiem, łódką czy żaglówką, zawsze pamiętaj o założeniu kamizelki ratunkowej dopasowanej do wagi i wzrostu.
źródło: Link
Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka
News13 maja b.r. na Polach Grunwaldzkich, polową mszą św. rozpoczęły się Wojewódzkie obchody Święta św. Floriana - Dnia Strażaka. Na wzgórzu grunwaldzkim zgromadziły się setki Strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu całego województwa warmińsko - mazurskiego z blisko 70-oma pocztami sztandarowymi. Na uroczystościach nie zabrakło również delegacji powiatu elbląskiego, w skład której weszła również delegacja OSP Jelonki ze sztandarem ZOG ZOSP RP w Rychlikach. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości wszyscy Strażacy wraz z pocztami sztandarowymi i zaproszonymi gośćmi pozowali do wspólnego zdjęcia, a następnie udali się na symboliczną grochówkę.

FOTO

Zbiórka Krwi
Zbiórka KrwiSerdecznie zapraszamy na kolejną edycję Wielkiej Zbiórki Krwi, która tym razem odbędzie się dnia 13.05.2023 (Sobota) w godzinach od 8.00 d0 11.00 przed Jednostką Ratowniczo Gaśniczą nr 3 w Pasłęku. Serdecznie zapraszamy.
Dzień Strażaka w Gminie Rychliki
NewsMszą Świętą w Kościele Parafialnym w Kwietniewie rozpoczęły się Gminne obchody Dnia Strażaka. Po mszy wszyscy zgromadzeni udali się na parking przed kościół gdzie odbył się uroczysty apel, na którym wyróżnieni druhowie otrzymali odznaczenia i medale. Kulminacyjnym momentem apelu było przekazanie i poświęcenie pojazdu pożarniczego dla jednostki OSP w Kwietniewie.
Na zakończenie uroczystości, na terenie boiska, odbył się piknik strażacki połączony z gminnymi zawodami sportowo-pożarniczymi. Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny z OSP w Jelonkach, Rychlikach oraz w Kwietniewie. Ku zaskoczeniu wszystkich po podsumowaniu punktów z oby konkurencji okazało się, iż taką samą liczbę punktów a zarazem pierwsze miejsce zajęły ex aequo OSP w Jelonkach oraz OSP w Rychlikach.
W uroczystości wzięli udział między innymi: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych - Andrzej Śliwka - Wiceminister Aktywów Państwowych, Wicestarosta Elbląski Ryszard Zając, Wójt Gminy Rychliki Zbigniew Lichuszewski, Komendant Miejski PSP w Elblągu bryg. Łukasz Kochan, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Elblągu dh. Ryszard Janusz oraz dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Pasłęku mł. bryg. Paweł Raczewski i mł. bryg. Sławomir Mackiewicz
Życzenia z okazji Dnia Strażaka
NewsDziś, 4 maja na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji, Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach pragnie złożyć wszystkim Strażakom zarówno Ochotniczej jak i Państwowej Straży Pożarnej serdeczne podziękowania i życzenia pomyślności w pracy zawodowej i w życiu osobistym oraz zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby. I najważniejsze aby, każdy strażak w swoim życiu miał tyle samo powrotów z akcji, co wyjazdów!!
Gminne Obchody Dnia Strażaka
NewsW niedziele 07.05.2023 w Kwietniewie mszą świętą o godzinie 11 rozpoczną się gminne obchody Dnia Strażaka. Po mszy świętej naprzeciw kościoła na parkingu odbędzie się uroczysty apel połączony z wręczeniem zasłużonym strażakom odznaczeń oraz poświęcenia pozyskanego przez OSP w Kwietniewie samochodu ratowniczo-gaśniczego. Następni wszyscy zgromadzenie przejdą na boisko gdzie odbędzie się okolicznościowy festyn oraz gminny etap zawodów sportowo-pożarniczych. Serdecznie zapraszamy.
Zaproszenie na Mszę
NewsProboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jelonkach zaprasza druhów, ich rodziny oraz wszystkich zainteresowanych na Mszę Świętą w intencji strażaków, która odbędzie się 4 maja 2023r. o godzinie 17.00 w kościele parafialnym w Jelonkach.


Wygenerowano w sekund: 0.02 678,934 unikalne wizyty