Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
W hołdzie druhom z OSP Czernikowo
W hołdzie druhom z OSP CzernikowoDziś o godzinie 18 nasza jednostka tak jak i wiele innych OSP i PSP z całej Polski uczciła pamięć tragicznie zmarłych druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernikowie.
Cześć Ich Pamięci
Tragiczny wypadek strażaków jadących do akcji
Tragiczny wypadek strażaków jadących do akcjiDziś w godzinach porannych w m. Czernikowo (pow. toruński, woj. kujawsko-pomorskie) doszło do tragicznego zdarzenia, w którym samochód OSP Czernikowo jadąc alarmowo zderzył się z samochodem ciężarowym. Samochodem OSP jechało 5 druhów OSP Czernikowo. W wyniku zderzenia, dwoje druhów poniosło śmierć a trzech zostało rannych. Wśród rannych, dwóch druhów to osoby będące również funkcjonariuszami PSP.
Dziś ratownicy wypełniając swoją misję - niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, ponieśli najwyższą ofiarę tracąc życie!
Ogromny pożar w Gronowie Górnym
Ogromny pożar w Gronowie GórnymOkoło 2 w nocy 17 listopada w miejscowości Gronowo Górne w zakładzie przerobu odpadów doszło do pożaru składowanych materiałów sztucznych przede wszystkim folii do produkcji granulatu. Jak informował oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu brygadier Krzysztof Karolkiewicz pożar miał objąć powierzchnię 7 tysięcy metrów kwadratowych. Na szczęście udało się obronić znajdującą się w bezpośrednim sąsiedztwie składowiska halę produkcyjną oraz pomieszczenia biurowe. Ogień natomiast uszkodził sieć trakcyjną i wstrzymał ruch pociągów na przebiegającej pobliskiej trasie kolejowej. Na szczęście w skutek pożaru nikt nie ucierpiał. Wielkość oraz charakter pożaru a szczególności problemu w gaszeniu materiałów sztucznych spowodowały, iż w gaszenie zaangażowane były bardzo duże siły i środki zarówno Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu elbląskiego. Nasza jednostka początkowo zadysponowana byłą do zabezpieczenia miasta i terenu gminy Pasłęk, następnie po godzinie 16 została skierowana bezpośrednio do działań gaśniczych w Gronowie Górnym.
Wielki sukces naszej Gminy
Wielki sukces naszej GminyNiezmiernie miło jest nam przekazać informację, iż Gmina Rychliki wygrała główną nagrodę w wysokości jednego miliona złotych w konkursie „ Rosnąca odporność” w ramach realizowania narodowego programu szczepień. Jak informuje oficjalna strona internetowa Gminy Rychliki Link w okresie od 1 sierpnia do 31 października szczepienie poddało się aż 13, 9% mieszkańców naszej gminy, co stanowi najlepszy wynik w całej Polsce.
Czujemy się bardzo dumni, że poprzez aktywne uczestnictwo zarówno w roznoszeniu ulotek każdemu mieszkańcowi, a przede wszystkim poprzez dowóz seniorów z terenu całej gminy do punktu POZ w Rychlikach na wykonanie szczepienia dołożyliśmy swoją cegiełkę do tak wspaniałego osiągnięcia. Przy okazji bardzo dziękujemy wszystkim druhom z naszej jednostki, którzy pomimo swoich codziennych obowiązków zawsze znaleźli czas na pomoc innym.
Odszedł na wieczną służbę ...
Odszedł na wieczną służbę ...Z wielkim żalem informujemy, że w dniu 26.10.2021 w wieku 61 lat, odszedł na wieczną służbę wieloletni członek naszej jednostki dh Janusz Smargól. Zarząd oraz wszyscy druhowie jednostki składają najserdeczniejsze wyrazy współczucia dla rodziny oraz bliskich zmarłego.

Skutki silnie wiejącego wiatru
Skutki silnie wiejącego wiatruPotwierdziły się prognozy synoptyków, zgodnie z którymi dziś popołudniu nasz region nawiedziły silny wiatr w porywach osiągający nawet 80km/h. Niekorzystna aura spowodowała, iż w usuwanie skutków wiatrów zaangażowane były znaczne Siły i Środki z całego powiatu. Nasza jednostka dysponowana była trzy razy do usuwania powalonych drzew na drodze między Jelonkami, a Śliwicą, na drodze między Śliwicą a Liszkami oraz na drodze między Karczowizną, a Drużnem.
Ostrzeżenie Meteorologiczne
uwaga_wiatrOstrzeżenia meteorologiczne:
Silny wiatr
stopień: 1
prawd. 75%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 85 km/h, z południowego-zachodu i zachodu.
Uwagi: Obniżenie stopnia ostrzeżenia i przedłużenie jego ważności.

Ważne:
Od: 2021-10-21 22:00
Do: 2021-10-22 16:00
synoptyk IMGW-PIB: Wiesław Winnicki
Czas wydania: 2021-10-21 21:54
Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Białymstoku
źródło: IMGW-PIB hLink
Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa! Sezon grzewczy 2021-2022
Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa! Sezon grzewczy 2021-2022„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Sezon grzewczy 2021/2022 – 1 października 2021 – 31 marca 2022

W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym "cichym zabójcą", gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu.

Kampania jest skierowana do społeczeństwa, m.in. do dzieci i młodzieży oraz do seniorów. Edukacja najmłodszych jest wspaniałą inwestycją w przyszłość, z uwagi na fakt, że najmłodsi w rozmowach z dorosłymi dzielą się zdobytą wiedzą. Kampania składa się z kilku obszarów m.in.: edukacji, informacji i promocji.
Ćwiczenia sił i środków Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego powiatu elbląskiego - Las 2021
News2 października 2021 roku na terenie Nadleśnictwa Młynary w okolicy miejscowości Gardyny Leśniczówka odbyły się wspólne ćwiczenia taktyczno-bojowe wydzielonych sił i środków KSRG powiatu elbląskiego, Lasów Państwowych w tym nadleśnictwa Młynary, powiatowego centrum zarządzania kryzysowego w Elblągu oraz gminnego zespołu zarządzania kryzysowego w Młynarach.

Celem ćwiczeń było m.in. doskonalenie współpracy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z wyżej wymienionymi podmiotami, sprawdzenie pracy Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego oraz sztabu akcji, ustalenie stopnia przygotowania podmiotów na wypadek zdarzenia o wielkich rozmiarach, a także przećwiczenie wielopoziomowej struktury dowodzenia.

Ćwiczenia składały się z trzech epizodów:
1. Pozorowany pożar wielkopowierzchniowy lasu.

2. Budowa magistrali wodnych w ramach systemów przetłaczania wody na potrzeby działań gaśniczych.

3. Działania poszukiwawczo ratownicze w zakresie podstawowym.
Ostrzeżenie Meteorologiczne
uwaga_wiatrKomunikat meteorologiczny:
Silny wiatr

Przebieg: Wiatr stopniowo nasila się. W głębi lądu aktualnie najsilniejsze porywy wiatru rzędu około 55 km/h (14,8 m/s) zostały zanotowane na stacji meteorologicznej w Olsztynie, zaś na krańcach północno-zachodnich w rejonie Zalewu Wiślanego do 70 km/h (18,7 m/s). Od zachodu znad Pomorza i Zatoki Gdańskiej zbliża się strefa opadów konwekcyjnych, która w najbliższym czasie może przyczynić się do wystąpienia porywów o prędkości do około 75 km/h, a na krańcach północno-zachodnich do 90 km/h.

Ważne:
Od: 2021-09-23 22:23
Do: 2021-09-24 00:58
synoptyk IMGW-PIB: Mateusz Zamajtys
Czas wydania: 2021-09-23 22:23
Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Białymstoku
źródło: IMGW-PIB Link
Ostrzeżenie Meteorologiczne
uwaga_wiatrPrognoza zagrożeń meteorologicznych
powiat: elbląski (warmińsko-mazurskie)
Od: Czwartek 23.09 07:30 Do: Piątek 24.09 07:30
Silny wiatr
stopień: 1
źródło: IMGW-PIB Link


Wygenerowano w sekund: 0.02 390,215 unikalne wizyty