Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
Ostrzeżenia meteorologiczne
uwaga_wiatrOstrzeżenia meteorologiczne:
Silny wiatr
stopień: 2
prawd. 80%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu
Uwagi: Brak.

Ważne:
Od: 2022-05-21 07:00
Do: 2022-05-21 21:00
Czas wydania: 2022-05-20 11:49
źródło: IMGW-PIB Link
Podsumowanie akcji Wielka Zbiórka Krwi
NewsDziś (13 maja) na placu przed Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu odbył się uroczysty i historyczny apel z okazji Dnia Strażaka, na którym zebranym strażakom zostały wręczone awanse, odznaczenia i nagrody. Historyczny gdyż wszystko na to wskazuję, iż była to ostatnia uroczystość zorganizowana na palcu przed Komendą Miejską PSP znajdującą się na ulicy Bema. Wkrótce zostanie oddany do użytku nowo wybudowany budynek komendy oraz siedziby JRG 1 na ulicy Łęczyckiej. Podczas uroczystości podsumowano także akcję honorowego krwiodawstwa „Wielka Zbiórka Krwi”, która orgaznizowana była przez KM PSP w Elblągu, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, a także niektóre jednostki OSP z powiatu elbląskiego. Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż po raz drugi z rzędu nasza jednostka oddała największą ilość krwi, czym wygrała rywalizację. Z tej okazji mł. bryg. Łukasz Kochan Komendant Miejski PSP w Elblągu w obecności swojego zastępcy bryg. Roberta Licznerskiego na ręce przedstawiciela naszej jednostki wręczyli bon podarunkowy opiewający na kwotę 1000zł. Wszystkim druhną i druhom zaangażowanym w Wielką Zbiórkę Krwi serdecznie dziękujemy i liczymy na udział również i w tym roku.
Obchody 30-lecia PSP w Elblągu
Obchody 30-lecia PSP w Elblągu6 maja na placu Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu odbył się piknik strażacki z okazji przypadającego w tym roku 30 -lecia uchwalenia ustawy o Państwowej Straży Pożarnej i ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Podczas trwającej imprezy można było podziwiać prezentowaną w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” wystawę fotografii związanych z działalnością Straży Pożarnej powiatu elbląskiego. Jeszcze większą atrakcją szczególnie dla licznie zebranych grup przedszkolaków i dzieci była wystawa sprzętu strażackiego oraz wozów strażackich zarówno z Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Przez 30 lat wiele się zmieniło, dlatego też można było podziwiać także wystawę zabytkowych pojazdów i sprzętu.
Zwieńczeniem uroczystości był premierowy pokaz filmu, który powstał specjalnie na tą okazję. Zgromadzeni na placu mogli także posmakować strażackiej grochówki, nauczyć się jak prawidłowo powinno się udzielać pierwszej pomocy oraz obejrzeć pokaz ratownictwa technicznego realizowany przez zastęp z naszej jednostki oraz jednostki z OSP w Krzewsku. Trwający piknik był także doskonałą okazją do podsumowania zorganizowanego przez KM PSP w Elblągu konkursu STRAŻAK – BOHATER oraz do wręczenia zwycięzcom konkursu nagród. Ponadto przeprowadzono konkurs Strażacki Strongman, który do pokonania miał liczne konkurencje przygotowane przez organizatorów.
Poniżej link do filmu https://www.youtube.com/watch?v=hvmHBbAEk1U&ab_channel=TrusoMedia
Życzenia z okazji Dnia Strażaka
NewsDziś, 4 maja na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji, Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach pragnie złożyć wszystkim Strażakom zarówno Ochotniczej jak i Państwowej Straży Pożarnej serdeczne podziękowania i życzenia pomyślności w pracy zawodowej i w życiu osobistym oraz zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby. I najważniejsze aby, każdy strażak w swoim życiu miał tyle samo powrotów z akcji, co wyjazdów!!
Zaproszenie na Mszę
NewsProboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jelonkach zaprasza druhów, ich rodziny oraz wszystkich zainteresowanych na Mszę Świętą w intencji strażaków, która odbędzie się 4 maja 2022r. o godzinie 17.00 w kościele parafialnym w Jelonkach.
Pożar dachu budynku mieszkalnego
NewsW piątek 29.04.2022 tuż przed godziną 19 zastępy z naszej jednostki zostały zadysponowane do sąsiedniej gminy Elbląg gdzie w miejscowości Lisów doszło do pożaru dachu w budynku wielorodzinnym. Na szczęście wzorowa postawa samych mieszkańców jak szybka interwencja JOP doprowadziły do szybkiego stłumienia oraz ugaszenia pożaru. Ze względu na położenie miejscowości oraz graniczny obszar działania jednostek w akcję zaangażowane były siły z JRG 1 w Elblągu oraz JRG 3 w Pasłęku, a także dwa zastępy z OSP z Jelonek oraz zastęp z OSP Lisów.
Świąteczne poszukiwania
NewsW nocy z poniedziałku na wtorek nasza jednostka została zadysponowana do pomocy w poszukiwaniach młodego mężczyzny, który oddalił się w kierunku kompleksu leśnego. Nocna akcja nie przyniosła rezultatu, dlatego też we wtorek rano poszukiwania zostały wznowione. Po analizie obszaru, przy wykorzystaniu specjalnej aplikacji, która w czasie rzeczywistym pozwalała na śledzenie penetrujących teren ratowników. Obszar poszukiwań został podzielony przez kierujących akcją policjantów z Olsztyna na sektory. Wykorzystując zgromadzone SIS z jednostek OSP z Jelonek, Rychlik, Świętego Gaju, Krzewska oraz policjantów z komisariatu w Pasłęka, a także policjantów z psami rozpoczęto ponownie poszukiwania. Cała akcja zakończyła się sukcesem, osoba zaginiona sama zgłosiła się do sztabu akcji.
Pożar budynku gospodarczego
NewsW Wielki Piątek tradycyjnie, jak co roku strażacy z naszej jednostki pełnili wartę przy Grobię Pańskim. Tuż przed godziną 22.00 gdy strażacy oczekiwali na zakończenie Adoracji i ściągnięcie ostatniej warty, do kościoła wbiegł proboszcz naszej parafii i poinformował o widocznym pożarze w sąsiednim, co do cmentarza gospodarstwie. Okazało się, iż palił się budynek gospodarczy, który był usytuowany bardzo blisko kolejnych budynków gospodarczych oraz wielorodzinnego budynku mieszkalnego. Działania naszych zastępów w pierwszej fazie polegały na gaszeniu płonącego dachu budynku oraz obronię sąsiednich zabudowań. Ogromnym utrudnieniem stał się fakt, iż któryś z wykonawców remontu drogi powiatowej Jelonki-Śliwca paletami z materiałami budowlanymi zastawił dostęp do znajdującego się najbliżej pożaru podziemnego hydrantu. Co początkowo uniemożliwiło całkowicie pobór wody z niego. Aby hydrant mógł spełnić swoją rolę potrzeba było ładowarki, która przestawiła palety i odsłoniła zakryty hydrant. Na szczęścia prowadzone działania zarówno w natarciu jak i obronie okazały się skuteczne. Pożar ugaszono nie doprowadzając do rozprzestrzenienia się na sąsiednie zabudowania. W akcji gaśniczej brały udział także trzy zastępy z JRG nr 3 w Pasłęku, oficer operacyjny z KM PSP w Elblągu oraz dwa zastępu z OSP KSRG w Rychlikach.
Wesołych Świąt Wielkanocnych
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych
życzą druhny i druhowie
Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach

Pożary traw i nieużytków
Pożary traw i nieużytkówW ciągu ostatnich kilku dni nasza jednostka dysponowana była do pożarów traw i nieużytków w miejscowości Stankowo oraz między miejscowościami Stankowo i Marwica.
❗️ Przypominamy ❗️
Ustawa o ochronie przyrody i ustawa o lasach zabrania wypalania traw na łąkach, pozostałości roślinnych na nieużytkach, skarpach kolejowych i rowach przydrożnych.
Sprawcy podpalenia grozi grzywna do 5 tys.
Zaproszenie na Zebranie Sprawozdawcze naszej jednostki za rok 2021
NewsInformujemy, iż dnia 05.03.2022r. o godzinie 16.30 w świetlicy wiejskiej w Jelonkach odbędzie się zebranie sprawozdawcze za rok 2021 Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach.
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach


Wygenerowano w sekund: 0.01 489,499 unikalne wizyty