Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
Zaproszenie na Mszę
NewsProboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jelonkach zaprasza druhów, ich rodziny oraz wszystkich zainteresowanych na Mszę Świętą w intencji strażaków, która odbędzie się 4 maja 2023r. o godzinie 17.00 w kościele parafialnym w Jelonkach.
Tradycji stała się zadość
NewsW tym roku po raz kolejny druhowie z naszej jednostki pełnili wartę przy Bożym Grobie. Ten rok był jednak wyjątkowy gdyż po raz pierwszy taką możliwość mieli także członkowie naszej MDP. Po dokładnym przygotowaniu sobie uzbrojenia osobistego oraz zapoznaniu się z ceremoniałem towarzyszącym adoracji Najświętszego Sakramentu w wielką sobotę popołudniu nasi członkowie MDP stanęli naprzeciw siebie pełniąc wartę przy Bożym Grobie. Miejmy nadzieję, iż zapoczątkowali tym samym nową kartę historii naszej jednostki.

Zdjęcia

OTWP eliminacje powiatowe
News1 kwietnia w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Elblągu odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Uczestnicy w trzech kategoriach wiekowych swoje zmagania rozpoczęli od napisania testu, po czym 3 najlepsze wyniki w każdej kategorii przechodziły do finału gdzie każdy z uczestników losował 5 pytań, na które musiał udzielić odpowiedzi ustnej.
Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż reprezentanci naszej gminy, a zarazem członkowie MDP w Jelonkach w swoich kategoriach wiekowych zakwalifikowali się do finałów powiatowych gdzie ostatecznie w:
Grupie I (klasy I-IV) Krzysztof Masalski zajął 3 miejsce,
Grupie II (klasy V-VIII) Mikołaj Dudycz zajął 1 miejsce
Wygrani poszczególnych grup będą reprezentować nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich.

Wesołych Świąt Wielkanocnych
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych
życzą druhny i druhowie
Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach

Wyniki gminnego etapu OTWP
NewsWczoraj, 23.03.2023 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Rychlikach w obecności Wójta Gminy Rychliki, a zarazem Prezesa Oddziału Gminnego ZOSP RP pana Zbigniewa Lichuszewskiego, Komendanta Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Rychliki dh Wiesława Walewskiego, pana Roberta Glińskiego Inspektora do spraw bezpieczeństwa Gminy Rychliki, a także pani Alicji Goszcz Zając - wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Rychlikach odbył się apel, na którym m.in. ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej realizowany jest w całym kraju od szczebla lokalnego do ogólnopolskiego i ma za zadanie popularyzowanie przepisów i kształcenie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postepowania na wypadek pożaru, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.
W naszej gminie turniej zrealizowano w dwóch kategoriach wiekowych: 1 (klasy I-IV), 2 (klasy V-VIII). Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż zwycięzcami obydwu kategorii wiekowych zostali członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Jelonkach. Ponadto w kategorii 1 nasi młodzi adepci pożarnictwa zgarnęli całe podium. Poniżej przedstawiamy wyniki zrealizowanego turnieju:
Pierwsza grupa wiekowa klasy I-IV
1. Krzysztof Masalski MDP Jelonki
2. Julia Homza MDP Jelonki
3. Ksawery Furtak MDP Jelonki

Druga grupa wiekowa klasy V-VIII
1. Mikołaj Dudycz MDP Jelonki
2.Piotr Szponar SP w Rychlikach
3. Filip Homza MDP Jelonki
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom eliminacji szczebla gminnego życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym. Serdecznie dziękujemy także panu Andrzejowi Szponar za wkład w zorganizowanie Turnieju w szkole w Rychlikach, a także UG w Rychlikach za ufundowanie wspaniałych nagród.

Zdjęcia


Zaproszenie na Zebranie Sprawozdawcze
NewsInformujemy, iż dnia 18.03.2023r. o godzinie 16.00 w świetlicy wiejskiej w Jelonkach odbędzie się zebranie sprawozdawcze za rok 2022 Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach.
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach
Niebezpieczne warunki atmosferyczne
Niebezpieczne warunki atmosferyczneWeekendowe alarmujące prognozy sprawdziły się. Choć prędkość i siłą wiatru była mniejsza od prognozowanej to i tak przysporzyły sporo pracy. Z piątku na sobotę nasza jednostka dysponowana była trzy razy do zdarzeń związanych z silnie wiejącym wiatrem. Powalone na drogę drzewa usuwane były w Miejscowościach Rejsyty, Gołutowo i drodze prowadzącej do miejscowości Wysoka. Na poniedziałek 20.02.2023 IMGW ponownie wydał ostrzeżenie o silnie wiejącym wietrze.

Czytaj Więcej (foto)
Ostrzeżenia meteorologiczne
uwaga_wiatrOstrzeżenia meteorologiczne:
Silny wiatr
stopień: 1
prawd. 85%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 85 km/h, z zachodu.
Uwagi: Brak.

Ważne:
Od: 2023-02-20 11:00
Do: 2023-02-21 04:00
Czas wydania: 2023-02-19 16:30
źródło: IMGW-PIB Link
1,5 % Dla OSP Jelonki
1,5 % Dla OSP JelonkiPodatnicy w rocznych rozliczeniach dochodów uzyskanych w 2022 roku będą mogli
zadysponować większym, bo 1,5% swoim podatkiem i przekazać go na rzecz dowolnej OPP.
Nowa kampania się rozpoczęła i trwa od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 roku. Wypełniając PIT wpisujcie nr KRS
0000116212 oraz jako cel szczegółowy podać nazwę OSP Jelonki Jelonki 108, 14-411 Rychliki województwo warmińsko-mazurskie..
Zachęcajcie swoje rodziny, przyjaciół, znajomych, sympatyków pożarnictwa oraz różne firmy
do przekazania 1,5% podatku na rzecz naszej jednostki OSP.
Co ważne przekazując 1,5% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki – rozdysponowuje on
jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.
Ostrzeżenia meteorologiczne
uwaga_wiatrOstrzeżenia meteorologiczne:
Silny wiatr
stopień: 2
prawd. 80%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru wystąpią w nocy oraz w sobotę rano.
Uwagi: Ostrzeżenie może być kontynuowane z niższym stopniem.

Ważne:
Od: 2023-02-17 21:00
Do: 2023-02-18 18:00
Czas wydania: 2023-02-17 06:28
źródło: IMGW-PIB https://meteo.imgw.pl/dyn/?osmet=true#osmet=false&oshyd=false&pronieb=true&roadwarn=false&pnzh=false&model=alaro4k0&loc=52.24,21.034,7
Prognoza zagrożeń meteorologicznych
uwaga_wiatrPrognoza zagrożeń meteorologicznych powiat: elbląski (warmińsko-mazurskie)
Od: Piątek 17.02 07:30 Do: Sobota 18.02 07:30
Silny wiatr
stopień: 2

Od: Sobota 18.02 07:30 Do: Niedziela 19.02 07:30
Silny wiatr
stopień: 2
źródło: IMGW-PIB Link


Wygenerowano w sekund: 0.01 643,330 unikalne wizyty