Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Ostrzeżenia meteorologiczne
uwaga_wodaOstrzeżenie hydrologiczne: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych
stopień: 2
prawdopodobieństwo: 90%
Obszar: Bauda (warmińsko-mazurskie)
Przebieg: W związku z rozwojem sytuacji hydrologicznej w zlewni Baudy przewidywane są dalsze wzrosty stanu wody powyżej stanu ostrzegawczego, z możliwością przekroczenia stanu alarmowego.
Uwagi: Brak

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE: 150
Ważne:
Od: 2023-12-22 09:57
Do: 2023-12-24 11:00
Czas wydania: 2023-12-22 09:56
Biuro: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Gdyni, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Gdyni
źródło: IMGW-PIB Link
Ostrzeżenia meteorologiczne
Ostrzeżenia meteorologiczneOstrzeżenia meteorologiczne:
Intensywne opady śniegu
stopień: 1
prawd. 80%
Przebieg: Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm.
Uwagi: Brak.

Ważne:
Od: 2023-12-22 14:00
Do: 2023-12-23 09:00
Czas wydania: 2023-12-22 11:42
źródło: IMGW-PIB Link
Ostrzeżenia meteorologiczne
uwaga_wiatrOstrzeżenia meteorologiczne:
Silny wiatr
stopień: 2
prawd. 80%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie bardzo silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 100 km/h, z zachodu.
Uwagi: Brak.

Ważne:
Od: 2023-12-21 19:00
Do: 2023-12-22 19:00
Czas wydania: 2023-12-21 12:48
źródło: IMGW-PIB Link
Spotkanie Wigilijne
Spotkanie WigilijneW sobotę 16.12.2023 członkowie naszej jednostki, członkowie naszej MDP oraz zaproszeni goście spotkali się w naszej świetlicy aby symbolicznie przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania przez prezesa OSP w Jelonkach dh Wiesława Walewskiego zaproszonych gości. Następnie proboszcz naszej parafii ks. mgr. Janusz Pach odczytał przygotowaną na tą okazję homilię. Po wysłuchaniu słów proboszcza glos zabrał wójt gminy Rychliki a zarazem Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rychlikach pan Zbigniew Lichuszewski. Kolejnym punktem naszego spotkania było wręczenie symbolicznych statuetek dla proboszcza naszej parafii oraz dla pana wójta w podziękowaniu za bardzo owocną współpracę i pomoc w zrealizowaniu bardzo dużego przedsięwzięcia o którym poinformujemy w niedługim czasie. Następnie wszyscy zgromadzeni podzielili się opłatkiem i zasiedli do wcześniej przygotowanej symbolicznej wigilijnej kolacji. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i wspólne stworzenie niesamowitego nastroju.
Pożar w Lepnie
Pożar w LepnieW czwartek, tuż przed godziną 11.00 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru dachu budynku mieszkalnego w miejscowości Lepno. Na miejscu zdarzenia działania prowadziły już zastępy z JRG 3 w Pasłęku, OSP w Rychlikach oraz OSP w Zielonce Pasłęckiej.
Uwaga na dziką zwierzynę
Uwaga na dziką zwierzynęZmiany aury na zimową sprawiła, iż na drogi wyjechały pługopiaskarki, które odśnieżając oraz rozsypując piasek czy sól drogową z założenia ułatwiają poruszanie się zmotoryzowanym użytkownikom dróg. Jednak należy pamiętać, iż rozsypywana na drogach sól może wabić dzikie zwierzęta, które najaktywniejsze są w godzinach świtu oraz gdy zapadnie zmrok. Pamiętajmy, iż pojawienie się jednego zwierzęcia może sugerować nam, że w pobliżu są kolejny.
Pracowity weekend
Pracowity weekendNagła zmiana aury spowodowała obfite opady śniegu, który zalegając na drzewach swoim ciężarem doprowadzał do ich złamań. W związku z tym Jednostki ochrony przeciwpożarowej odnotowały bardzo duży wzrost miejscowych zagrożeń związanych głównie z usuwaniem zwisających nadłamanych konarów czy całych drzew blokujących ruch na drogach.
W sobotę (25.11.2023). Tuż przed godziną 20.00 Nasza jednostka została zadysponowana do Pasłęka gdzie doszło do pożaru domu jednorodzinnego, na miejscu w działaniach brały udział zastępy z JRG nr 3 w Pasłęku, druhowie z OSP w Zielonce Pasłęckiej i OSP Stegny oraz zastępca komendanta miejskiego KM PSP w Elblągu oraz oficer operacyjny KM PSP.. Podczas działań jeden z naszych zastępów został przedysponowany do miejscowości Gołąbki gdzie przewrócone drzewo uniemożliwiało ruch na drodze.
W niedziele natomiast nasza jednostka wraz z zastępami z JRG nr 3 w Pasłęku oraz OSP w Węzinie brała udział w gaszeniu pożaru kotłowni w budynku mieszkalnym w miejscowości Drużno.
Nowa prezentacja dotycząca współpracy LPR z PSP, OSP
Nowa prezentacja dotycząca współpracy LPR z PSP, OSPW dniu 30 października 2023 roku na stronie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ukazała się najnowsza prezentacja dotycząca współpracy LPR z PSP, oczywiście prezentacja dotyczy współdziałania także z OSP.
Poniżej prezentujemy link do materiału:
Link

Nowy sprzęt od WFOŚiGW w Olsztynie
Nowy sprzęt od WFOŚiGW w OlsztynieW ramach zadania pn,:,, Dofinansowanie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach”, dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie , nasza jednostka doposażona została w wyposażenie osobiste ochronne strażaka w postaci: 10 szt. hełmów strażackich, 2 szt. masek do aparatów ochrony układu oddechowego wraz z pokrowcami, jednej pary butów specjalnych strażackich, 2 szt. kombinezonów ochronnych na owady , jednej pary rękawic specjalnych prądownicę wodną typu turbo. Całkowita kwota dofinansowania naszej jednostki to, 18750,00zł. Bez wątpienia zakupione wyposażenie pozwoli na zwiększenie komfortu i jakości pracy ratowników podczas akcji rat.- gaśniczych, oraz wpłynie na poczucie bezpieczeństwa zarówno mieszkańców gminy Rychliki, jak i powiatu elbląskiego.
Ostrzeżenia meteorologiczne
uwaga_gołoledźOstrzeżenia meteorologiczne:
Opady marznące
stopień: 2
prawd. 70%
Przebieg: Prognozowane są umiarkowane opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Strefa opadów przemieszczać się będzie z północnego zachodu w kierunku południowo-wschodnim i wschodnim.
Uwagi: Brak.

Ważne:
Od: 2023-11-23 00:00
Do: 2023-11-23 09:00
Czas wydania: 2023-11-22 12:11
źródło: IMGW-PIB Link


Wygenerowano w sekund: 0.02 718,289 unikalne wizyty