Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
Strażak zmarł podczas prowadzenia działań gaśniczych
Strażak zmarł podczas prowadzenia działań gaśniczychWczoraj 15.07.2020 podczas gaszenia stodoły w miejscowości Sznyfin w powiecie Poznańskim zasłabł jeden ze strażaków z OSP w Buku. Strażak nagle źle się poczuł, stracił przytomność poczym doszło do utraty funkcji życiowych. Natychmiast przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz zadysponowano na miejsce zdarzenia zespół lotniczego pogotowia ratunkowego. Skuteczne działania ratowników spowodowały przywrócenie funkcji życiowych co umożliwiło transport poszkodowanego do szpitala w Poznaniu. Niestety 56 letni druh zmarł w szpitalu.
Ostrzeżenie Meteorologiczne
uwaga_burzaOstrzeżenie meteorologiczne:
Burze z gradem
stopień: 1
prawd. 75%
Przebieg: Miejscami prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad.
Uwagi: Brak.

Ważne:
Od: 2020-07-16 13:00
Do: 2020-07-16 23:00
synoptyk IMGW-PIB: Maciej Maciejewski
Czas wydania: 2020-07-16 08:02
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku
źródło: IMGW-PIB Link
Uwaga Czasowe zamknięcie drogi Rychliki-Rejsyty
Uwaga Czasowe zamknięcie drogi Rychliki-Rejsyty
Ostrzeżenie meteorologiczne
uwaga_burzaDzisiaj od godziny 16.00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad.
Najgroźniejsze burze z lokalnymi porywami do 110 km/h, spodziewane są w godzinach wieczornych i nocnych.

Źródło:IMGW
Bitwa o wozy
Bitwa o wozyW najbliższą niedzielę odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Ten rok jest ważny dla naszej małej społeczności nie tylko dlatego, że wybieramy głowę naszego państwa ale również mamy możliwość doposażyć naszą gminę w nowy wóz ratowniczo-gaśniczy.
Zasady są proste, wystarczy spełnić swój społeczny obowiązek i uczestniczyć w II turze wyborów prezydenckich. Gmina należąca do byłego województwa elbląskiego, która wykaże najwyższą frekwencję otrzyma promesę na zakup nowego wozu ratowniczo-gaśniczego.
Nie bądź obojętny, każdy głos się liczy.
Ostrzeżenie Hydrologiczne
uwaga_wodaOstrzeżenie hydrologiczne:
gwałtowne wzrosty stanów wody
stopień: 1
prawdopodobieństwo: 35%
Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, lokalnie istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanów ostrzegawczych bądź alarmowych.
Uwagi: Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU: 68
Ważne:
Od: 2020-06-22 09:23
Do: 2020-06-23 06:00
synoptyk IMGW-PIB: Katarzyna Krzysztofik
Czas wydania: 2020-06-22 09:23
Biuro: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Gdyni, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Gdyni
źródło: IMGW-PIB Link
Ostrzeżenie meteorologiczne
uwaga_burzaW związku z prognozowanym załamaniem pogody, zwracamy uwagę aby w najbliższych kilkunastu godzinach zachować szczególna ostrożność.
Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm oraz porywami wiatru lokalnie do 80 km/h. Miejscami grad.

Źródło:IMGW
Ostrzeżenie meteorologiczne
uwaga_burzaOd dnia dzisiejszego tj. 17.06 do 21.06 włącznie prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 30 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu.


Źródło:IMGW
Niebezpieczny rój pszczół
Niebezpieczny rój pszczółDzisiaj przed godziną 17 zastęp GBA zadysponowany został do usunięcia niebezpiecznego roju pszczół, który stanowił niebezpieczeństwo dla mieszkańców pobliskich domów w miejscowości Jelonki.
Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, iż obecny jest już pszczelarz, w związku z czym naszym zadaniem było zabezpieczenie okolicy przed osobami postronnymi.
Uwaga na burze z gradem
uwaga_burzaW dniu dzisiejszym w godzinach 13-23 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 15 mm, lokalnie do 25 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Miejscami możliwy grad.

Źródło:IMGW
Kolejny pożar sadzy
ZdarzenieW dniu dzisiejszym zastęp GBA z naszej jednostki skierowany został do pożaru sadzy w miejscowości Jelonki.
Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały także dwa zastępy (SHD23, GBA) z JRG 3 Pasłęk.


Wygenerowano w sekund: 0.01 186,820 unikalne wizyty