Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
Noworoczny Wyjazd
Noworoczny WyjazdZgodnie z prognozami dziś (01.01.2019) od wczesnych godzin porannych można było zauważyć nasilające się podmuchy wiatru. Około południa nasza jednostka została zadysponowana do zdarzenia w miejscowości Topolno Małe (gmina Markusy). Po dojeździe okazało się, iż w wyniku silnych wiatrów na drogę prowadzącą do miejscowości przewróciło się drzewo. Jak Informuję IMGW pogoda ma się jeszcze bardziej pogorszyć, wiatr ma mieć tendencję wzrostową. Prognozowane są również opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, co może spowodować podwyższenie się stanu wód. Poprawy pogody można się spodziewać dopiero od dnia 3 stycznia.
Ostrzeżenie Hydrologiczne
uwaga_wodaOSTRZEŻENIE Nr 1
Stopień zagrożenia: 3
Biuro: Biuro Prognoz Hydrologicznych Oddziału Morskiego IMGW PIB w Gdyni
Obszar: Województwo pomorskie - Wybrzeże i morskie wody wewnętrzne RP
Ważność: od 2019-01-02 03:00:00 do 2019-01-03 03:00:00
Przebieg: W związku z prognozowaną sytuacją meteorologiczną przewiduje się na całym Wybrzeżu wzrost poziomów morza powyżej stanów alarmowych.
Prawdopodobieństwo: 95%
Uwagi: Brak
Czas wydania: 2019-01-01 13:00:00
Synoptyk IMGW-PIB: Ida Stanisławczyk
źródło: IMGW-PIB Link
Ostrzeżenie Meteorologiczne
uwaga_wiatrPROGNOZA ZAGROŻEŃ Zjawisko: Silny wiatr
Stopień zagrożenia: 1
Od 7:30 2019-01-02 do 7:30 2019-01-03
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z północnego-zachodu.
Czas wydania: 2018-12-31 13:27:00
Synoptyk IMGW-PIB: Tomasz Siemieniuk
źródło: IMGW-PIB Link
Ostrzeżenie Meteorologiczne
uwaga_wiatrPROGNOZA ZAGROŻEŃ Zjawisko: Silny wiatr
Stopień zagrożenia: 1
Od 7:30 2019-01-01 do 7:30 2019-01-02
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego-zachodu.
Czas wydania: 2018-12-31 13:27:00
Synoptyk IMGW-PIB: Tomasz Siemieniuk
źródło: IMGW-PIB Link
Wyróżnienie za fotoalbum
Wyróżnienie za fotoalbumW piątek 7 grudnia w siedzibie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie odbyło się spotkanie poświęcone podsumowaniu konkursu kronik i opracowań historycznych. Wśród wyróżnionych publikacji znalazł się także fotoalbum wydany z okazji 70-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach.
Fotoalbum zawiera zdjęcia wraz z krótkim opisem historii naszej jednostki od czasu jej powstania aż do dnia dzisiejszego.
Wszystkie wyróżnione jednostki otrzymały nagrody rzeczowe oraz album "W jedności siła" Przy okazji wyróżnienia chcielibyśmy jeszcze raz podziękować autorowi naszej fotoksiążki dh Piotrowi Hoppen za wysiłek i poświęcony czas na rzecz stworzenia tak wspaniałej pamiątki. Czytaj Więcej (foto)..
Pożar w Drulitach
Pożar w DrulitachWczoraj w godzinach wieczornych dyżurny SKKM Elbląg zadysponował naszą jednostkę do pożaru domu w miejscowości Drulity (Gm. Pasłęk). Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, iż ogień zajął już cały budynek, w związku z czym przystąpiliśmy do pomocy obecnym na miejscu zastępom z JRG 3 Pasłęk. Pożar opanowany został w późnych godzinach nocnych, na szczęście nikt z mieszkańców nie został ranny.
Na miejscu zdarzenia pracowały także zastępy: JRG 1 Elbląg, OSP Rychliki, OSP Zielonka Pasłęcka, OSP Młynary, OSP Krzewsk, OSP Drulity, OSP Święty Gaj, OSP Marianka, OSP Stegny oraz OSP Jegłownik.
Czytaj Więcej(foto)
Pożar leśniczówki
Pożar leśniczówkiW godzinach wieczornych 23 listopada 2018r. zostaliśmy zadysponowani do pożaru leśniczówki "Brzozówka" w Kudyńskim Borze (Gm. Pasłęk). Po dotarciu na miejsce zdarzenia przystąpiliśmy do pomocy obecnym na miejscu zastępom z JRG 3 Pasłęk oraz OSP Zielonka Pasłęcka. W trakcie prowadzenia działań dyżurny SKKM Elbląg skierował nasz zastęp do zabezpieczenia terenu miasta i Gminy Pasłęk.
Pożegnanie
PożegnanieW dniu wczorajszym odbyło się spotkanie przedstawicieli Oddziału Gminnego ZOSP RP z Wójtem Gminy Rychliki Panem Henrykiem Kiejdo, podczas którego druhowie podziękowali za wieloletnią współpracę i zaangażowanie w rozwój ochrony przeciwpożarowej w naszej gminie.
Wójt Henryk Kiejdo, który pełnił także funkcję Prezesa Oddziału Gminnego ZOSP RP zakończył swoje urzędowanie 21 listopada.
Nowy sprzęt dla jednostek OSP z terenu gminy Rychliki
Nowy sprzęt dla jednostek OSP z terenu gminy Rychliki13 listopada 2018r. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach został przekazany sprzęt ratowniczy pozyskany w ramach Funduszu Sprawiedliwości dla jednostek OSP.

Przekazania sprzętu dokonał Wójt Gminy Rychliki, a zarazem Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rychlikach dh. Henryk Kiejdo w obecności Zastępcy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu st. bryg. Mariusza Kołeckiego, dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Pasłęku mł. bryg. Tomasza Marcinkowskiego oraz prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Elblągu dh. Ryszarda Janusza. Czytaj Więcej...
Ostrzeżenie Hydrologiczne
uwaga_wodaJak informuję wodowskaz w Żukowie o godzinie 21.00 stan wody w jeziorze Drużno osiągnął poziom 590 cm, a więc stan alarmowy.
Silny wiatr
Silny wiatrW dniu dzisiejszym nasza jednostka dwukrotnie dysponowana była do usunięcia drzew powalonych przez silny wiatr, który od wczoraj utrzymuje się nad naszym regionem. W godzinach porannych usuwaliśmy drzewo na drodze między miejscowościami Liszki i Barzyna. W godzinach popołudniowych wiatr uszkodził drzewo w Jelonkach. Czytaj Więcej(foto)


Wygenerowano w sekund: 0.02 70,136 unikalne wizyty