Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
Korytarz życia już obowiązkowy.
Korytarz życia już obowiązkowy.6 grudnia 2019 r. weszły w życie przygotowane przez Ministerstwo Infrastruktury przepisy nowelizacji ustawy - Prawo o ruchu drogowym, które wprowadzają obowiązek tworzenia drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.
Nowe przepisy wprowadzają jednoznaczne zasady zachowania kierowców w dwóch istotnych dla bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego sytuacjach: gdy zachodzi potrzeba umożliwienia służbom ratowniczym szybkiego dotarcia na miejsce zdarzenia drogowego, a także gdy występuje zwężenie drogi ograniczające liczbę dostępnych pasów.
Nowelizacja ustawy doprecyzowuje obowiązujące przepisy przez dokładne określenie zasad tworzenia przez kierujących wolnej przestrzeni dla pojazdów służb ratunkowych i ustępowania im pierwszeństwa, a także wskazuje właściwy kierunek zmiany pasa ruchu w celu stworzenia korytarza. W skrócie, kierowcy poruszający się lewym skrajnym pasem mają obowiązek zjechać na lewo, a poruszający się pozostałymi pasami na prawo, tak aby umożliwić swobodny przejazd pojazdom ratunkowym.Czytaj Więcej...
Ostrzeżenie Meteorologiczne
NewsOblodzenie: woj. warmińsko-mazurskie - pow. elbląski
stopień: 1
prawdopodobieństwo: 80% Przebieg: Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, temperatura minimalna gruntu od -4°C do -2°C.
Uwagi: Brak.
Ostrzeżenie 79/2019
Ważne:
Od: 2019-12-02 18:00
Do: 2019-12-03 06:00
synoptyk IMGW-PIB: Magdalena Pękala
Czas wydania: 2019-12-02 11:30
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku
źródło: IMGW-PIB Link
Ostrzeżenie Meteorologiczne
uwaga_wiatrSilny wiatr
stopień: 1
prawdopodobieństwo: 80%

Przebieg: Przewiduje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h z południowego zachodu i zachodu.
Uwagi: Brak.
Ostrzeżenie 77/2019
Ważne:
Od: 2019-11-29 14:00
Do: 2019-11-30 04:00
synoptyk IMGW-PIB: Tomasz Siemieniuk
Czas wydania: 2019-11-29 06:37
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku
źródło: IMGW-PIB Link
Plama oleju
Plama olejuDziś, około godziny 13.30 dyżurny SKKM Elbląg zadysponował jeden zastęp z naszej jednostki do plamy oleju na drodze wojewódzkiej nr 527. Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się iż wyciek ma długość ok. 550 metrów, a siły i środki do jego usunięcia są niewystarczające, dlatego zadysponowane zostały dodatkowe zastępy z JRG 3 w Pasłęku oraz OSP Rychliki.
Działania trwały 4 godziny.
Ćwiczenia Gminne
Ćwiczenia GminneW dniu dzisiejszym odbyły się ćwiczenia zgrywające jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Rychliki. Ćwiczenia odbyły się na terenie obiektu Wysoka Group sp.z o.o w Wysokiej.
Zadaniem ćwiczących było: ugaszenie symulowanego pożaru , odnalezienie i ewakuacja osoby poszkodowanej oraz udzielenie jej kwalifikowanej pierwszej pomocy przedlekarskiej, wydobycie spod elementu konstrukcyjnego drugiej osoby poszkodowanej oraz udzielenie jej KPP Czytaj Więcej...
List Prezesa Rady Ministrów

Ostrzeżenie Meteorologiczne
uwaga_wiatrOstrzeżenie 73/2019
Ważne:
Od: 2019-09-30 14:00
Do: 2019-10-01 04:00
woj. warmińsko-mazurskie - pow. elbląski
Ostrzeżenia meteorologiczne:
Silny wiatr
stopień: 1
prawdopodobieństwo: 90%
Przebieg: Przewiduje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu.
Uwagi: Brak.
Uszkodzona wysepka i plama oleju na drodze
Uszkodzona wysepka i plama oleju na drodzeWczoraj o godzinie 10.30 jeden zastęp z naszej jednostki zadysponowany został do usunięcia plamy oleju na drodze wojewódzkiej nr 527 przed miejscowością Marwica. Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, iż uszkodzone zostało oznakowanie wysepki, a na drodze znajduje się plama oleju o długości 20 metrów. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji wycieku i posprzątaniu pozostałości po znaku.
Ostatnie pożegnanie
Ostatnie pożegnanie
Z wielkim smutkiem informujemy, iż dnia 16.09.2019r. w wieku 78 lat zmarł wieloletni członek, były prezes, a w ostatnich latach Członek Honorowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach
druh Anatol Drapała.
Pogrzeb odbędzie się 19.09.2019r. o godzinie 12.00 w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jelonkach.
Rodzinie oraz bliskim druha Anatola składamy głębokie wyrazy współczucia.

Zarząd oraz Członkowie
Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Markusy 2019
Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Markusy 2019Dziś, 14.09.2019 na boisku piłkarskim w Markusach odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Pomimo ładnej pogody i perfekcyjnego zorganizowania zawodów w powiatowych zmaganiach uczestniczyły tylko dwie drużyny żeńskie oraz pięć drużyn męskich. Pierwsze miejsce wśród drużyn żeńskich zajęła drużyna z OSP Zwierzno. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjni zarówno w sztafecie pożarniczej jak i w ćwiczeniu bojowym okazali się druhowie z OSP Markusy. Nasza drużyna w sztafecie pożarniczej zajęła 4 miejsca natomiast ćwiczenie bojowe ukończyła na 3 pozycji, co ostatecznie uplasowało nas na 4 miejscu. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a organizatorom oraz innym uczestnikom dziękujemy za wspólne zmagania.Czytaj Więcej(foto)...
18 rocznica ataków na WTC
18 rocznica ataków na WTCJeszcze kilka lat temu, każde wiadomości zaczynały się od informacji o rocznicy ataków terrorystycznych na WTC. W miarę upływu czasu i natłoku nowych informacji w dniu 11 września coraz rzadziej się słyszy, iż jest to data największego i najzuchwalszego w historii ataku terrorystycznego, w którym śmierć poniosło łącznie 2973 osoby. Dla nas ta data przypomina jeszcze jedno, że wśród tych ofiar było 343 strażaków, którzy ostatni raz wyjechali do akcji.
Co roku podczas obchodów rocznicy 11 września w Nowym Jorku odczytuje się nazwiska wszystkich, którzy zginęli w zamachach. Również w strażnicach, z których pochodzili polegli strażacy odbywają się uroczystości upamiętniające bohaterów.
Cześć ich pamięci…


Wygenerowano w sekund: 0.01 139,643 unikalne wizyty