Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
Pożegnanie
PożegnanieW dniu wczorajszym odbyło się spotkanie przedstawicieli Oddziału Gminnego ZOSP RP z Wójtem Gminy Rychliki Panem Henrykiem Kiejdo, podczas którego druhowie podziękowali za wieloletnią współpracę i zaangażowanie w rozwój ochrony przeciwpożarowej w naszej gminie.
Wójt Henryk Kiejdo, który pełnił także funkcję Prezesa Oddziału Gminnego ZOSP RP zakończył swoje urzędowanie 21 listopada.
Nowy sprzęt dla jednostek OSP z terenu gminy Rychliki
Nowy sprzęt dla jednostek OSP z terenu gminy Rychliki13 listopada 2018r. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach został przekazany sprzęt ratowniczy pozyskany w ramach Funduszu Sprawiedliwości dla jednostek OSP.

Przekazania sprzętu dokonał Wójt Gminy Rychliki, a zarazem Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rychlikach dh. Henryk Kiejdo w obecności Zastępcy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu st. bryg. Mariusza Kołeckiego, dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Pasłęku mł. bryg. Tomasza Marcinkowskiego oraz prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Elblągu dh. Ryszarda Janusza. Czytaj Więcej...
Ostrzeżenie Hydrologiczne
uwaga_wodaJak informuję wodowskaz w Żukowie o godzinie 21.00 stan wody w jeziorze Drużno osiągnął poziom 590 cm, a więc stan alarmowy.
Silny wiatr
Silny wiatrW dniu dzisiejszym nasza jednostka dwukrotnie dysponowana była do usunięcia drzew powalonych przez silny wiatr, który od wczoraj utrzymuje się nad naszym regionem. W godzinach porannych usuwaliśmy drzewo na drodze między miejscowościami Liszki i Barzyna. W godzinach popołudniowych wiatr uszkodził drzewo w Jelonkach. Czytaj Więcej(foto)
Złota Żaneta
Złota ŻanetaNiezmiernie miło jest nam poinformować, iż na sobotnich(13.10.2018) zawodach Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kickboxingu rozgrywanych we Wrocławiu, należąca do naszej jednostki a reprezentująca klub Legion Głogów Żaneta Cieśla zdobyła dwa złote medale. Pierwszy w kategorii K1 do 52kg, oraz drugi w kick-light do 55kg. Serdecznie gratulujemy „żabie” oraz życzymy dalszych sukcesów w życiu sportowym oraz tym naszym ratowniczym.
Ćwiczenia współgrające działania jednostek OSP z teenu Gminy Rychliki
Ćwiczenia współgrające działania jednostek OSP z teenu Gminy RychlikiW sobotę (13.10.2018r.) koncentracją przy Urzędzie Gminy w Rychlikach, rozpoczęły się Gminne ćwiczenia Jednostek OSP z terenu naszej gminy. Ćwiczenia zorganizowano na terenie obiektu mieszalni pasz ,,CARGILL" znajdującej się w Rychlikach. Zadaniem ćwiczących było ugaszenie symulowanego pożaru w budynku magazynowym, odnalezienie i ewakuacja osoby poszkodowanej oraz udzielenie jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ćwiczenia odbyły się w współdziałaniu z KM PSP w Elblągu oraz JRG PSP nr. 3 w Pasłęku. Nad całością ćwiczeń z ramienia KM PSP W Elblągu czuwał mł. bryg. Tomasz Marcinkowski - d-ca JRG nr. 3 w Pasłęku, Komendant Gminny Związku OSP w Rychlikach - dh. Wiesław Walewski oraz p. Robert Gliński doradca ds. Bezpieczeństwa w gminie. Zaproszonymi gośćmi, jako obserwatorzy byli: dh. Ryszard Janusz - Prezes Zarządu OP ZOSP w Elblągu, oraz dh. Henryk Kiejdo - Prezes Zarządu OG ZOSP w Rychlikach a zarazem Wójt gminy Rychliki.
Ćwiczenia przebiegały zgodnie z założeniem taktycznym oraz zachowaniem zasad BHP.
Po zakończeniu ćwiczeń była pora na podsumowanie działań, oraz mały poczęstunek.
Siły i środki użyte podczas manewrów:
-OSP KSRG Rychliki GBA 2,5/16, GCBA 6/32
-OSP KSRG Jelonki GBA3/20
-OSP Święty Gaj GLM 8/8
Pragniemy podziękować wszystkim Strażakom OSP za wzięcie udziału w manewrach oraz Kierownictwu Mieszalni Pasz ”Cargill”, za udostępnienie obiekty.
Komendant Gminny dh. Wiesław Walewski
Pożar sterty w Dziśnitach
Pożar sterty w DziśnitachWczoraj tuż po godzinie 19 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru sterty balotów w miejscowości Dziśnity. Na miejsce zadysponowano także dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychlikach. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu GBA z OSP w Rychlikach zastał znajdującą się w polu z dala od zabudowań sterta objętą w całości ogniem. Przybyłe zastępy podały trzy prądy wody w natarciu na palącą się stertę i sukcesywnie przy pomocy bosaków i wideł rozpoczęli rozgarnianie sterty oraz przelewanie słomy wodą. W dalszej części akcji na miejsce przybyłą prywatna ładowarka teleskopowa, która znacznie pomogła rozgarnąć oraz w konsekwencji ugasić zaistniały pożar.
Ćwiczenia zgrywające jednostki OSP z powiatu elbląskiego
Ćwiczenia zgrywające jednostki OSP z powiatu elbląskiegoW dniu 29.09.2018 w miejscowości Rzeczna (gmina Pasłęk) odbyły się ćwiczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu Elbląskiego należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-gaśniczego. Teren ćwiczeń nie był przypadkowo wybrany gdyż niemalże rok temu w tym miejscu doszło do przelania się wody przez wały rzeki Wąskiej, co doprowadziło do rozległo zalania terenów znajdujących się między miejscowościami Rzeczna, Krosienko, Drużno, Węzina. Wówczas na miejsce działań skierowanych były ponad stu strażaków, kilkudziesięciu żołnierzy z 9 Brygady Kawalerii Pancernej z Braniewa a na miejsce działań przybył sam Komendant Główny PSP gen. bryg. Leszek Suski.
Scenariusz ćwiczeń zakładał, iż wysoka woda w rzece Wąskiej zaczęła wylewać się poza swoje koryto na wysokości miejscowości Rzeczna zagrażając zalaniem pobliskim miejscowościom. <>


Wybory samorządowe 2018
News

Szanowne Druhny, Szanowni Druhowie,

Strażacy Ochotnicy Województwa Warmińsko-Mazurskiego,na wstępie serdecznie Was pozdrawiam i dziękuję za ofiarną służbę na rzecz bezpieczeństwa i ochrony mieszkańców naszego regionu.

Zrzeszeni w OSP strażacy to powszechnie uznana i doceniana przez społeczeństwo organizacja ratowników współpracująca z samorządami terytorialnymi realizującymi zadania z zakresu bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Zarówno samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, jak też samorządy powiatowe i gminne doceniają tę społeczną misję OSP i udzielają maksymalnie możliwej pomocy w zapewnieniu środków na działalność ratowniczą i statutową. Doceniana jest również bogata historia poszczególnych OSP i Związku OSP RP oraz nasz wkład w rozwój społeczeństwa obywatelskiego, integrację lokalnych społeczności, pielęgnowanie tradycji i kultury ludowej. Bardzo często działacze samorządowi są także członkami OSP i dbają o potrzeby strażackie w gminie, powiecie i województwie.Czytaj Więcej
Dotacja ze środków Funduszu Sprawiedliwośi
Dotacja ze środków Funduszu SprawiedliwośiW dniach 6-7 września 2018 roku w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów województwa warmińsko mazurskiego z Dyrektorem Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich w Ministerstwie Sprawiedliwości. Gdzie w obecności Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie odbyło się podpisanie dotacji celowych pochodzących ze środków Funduszu Sprawiedliwości na zakup wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa.
W tak zacnym gronie nie mogło zabraknąć także przedstawicieli naszej gminy. Gmina Rychliki reprezentowana przez Wójta Gminy pana Henryka Kiejdo oraz Skarbnik Gminy panią Małgorzatę Klepacz-Ciąćka podpisała umowę na zakup sprzętu ratowniczego opiewającą na kwotę 34 752,96 zł. Zadaniem gminy przy realizacji w/w umowy jest wniesienia finansowego wkładu własnego na poziomie 1% wartości całego zadania.
Dziękujemy za wsparcie
Dziękujemy za wsparcie
Serdecznie dziękujemy firmie Futurehost za dostarczenie usługi hostingowej dla naszej strony internetowej.
Pomoc jaką otrzymaliśmy pozwoli nam nadal prowadzić oraz rozwijać naszą witrynę.


Zarząd oraz druhowie
Ochotniczej Straży Pożarnej w JelonkachWygenerowano w sekund: 0.63 91,315 unikalne wizyty