Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
Podsumowanie działalności naszej jednostki w roku 2023.
Podsumowanie działalności naszej jednostki w roku 2023.Rok 2023 już za nami, czas, więc na małe podsumowanie naszej działalności.
W 2023 roku nasza jednostka uczestniczyła w 45 zdarzeniach i jest to spadek o 23 zdarzenia w porównaniu do rekordowego roku 2022. Najwięcej wyjeżdżaliśmy do miejscowych zagrożeń, bo aż 26 razy, wyjazdy te spowodowane były głównie usuwaniem zagrożeń powstałych w wyniku gwałtownych anomalii pogodowych. Do różnego rodzaju pożarów wyjeżdżaliśmy 15 razy, z czego prawie połowa dotyczyła pożarów sadzy w przewodzie kominowym. Odnotowaliśmy także 2 wyjazdy fałszywe w dobrej wierze oraz 2 razy dysponowani byliśmy do zabezpieczenia rejonu działania JRG 3 w Pasłęku. Najpoważniejszymi zdarzeniami, w których braliśmy udział to zdarzenia dotyczące pożarów: Pożar zabudowań gospodarczych w Pasłęku, pożar ciągnika z prasą oraz ścierniska w Mokajnach, pożary budynków mieszkalnych w Pasłęku oraz Lepnie.
Jednak OSP to nie tylko wyjazdy do akcji. I tak w 2023 roku nasza jednostka uczestniczyła w warsztatach ratowniczych zorganizowanych przez KM PSP w Elblągu. Warsztaty doskonalące odbyły się na terenie JRG nr 3 w Pasłęku oraz należącym do MOSiR-u terenie parku i jeziorka w Pasłęku, a udział w nich wzięły jednostki włączony do KSRG z powiatu elbląskiego. W ramach doskonalenia rzemiosła pożarniczego zastępy z naszej jednostki wraz zastępami z JRG nr 3 w Pasłęku przećwiczyły ewakuację oraz gaszenie symulowanego pożaru kościoła w naszej miejscowości.
Miniony rok to także udział naszej jednostki w zawodach sportowo-pożarniczych zorganizowanych dla jednostek OSP z terenu gminy Rychliki, gdzie ex aequo z jednostką z Rychlik zajęliśmy pierwsze miejsce oraz współorganizacja z RCKiK w Olsztynie zbiorek krwi w naszej jednostce.
W nowym roku życzymy sobie, aby ten rok nie był gorszy od poprzedniego, aby nasza pasja do wykonywanego zamiłowania nie była mniejsza i oczywiście abyśmy tyle razy wrócili z akcji ile do nich wyjechali.


Wygenerowano w sekund: 0.02 678,925 unikalne wizyty