Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
Wyposażenie
MAN GBA


Samochód ratowniczo – gaśniczy typu średniego. Jest to pojazd na podwoziu MAN-a, z napędem 4x4, o mocy 220 KM. Posiada kabinę zespoloną jednomodułową, sześcioosobową, w układzie 1+1+4, wyposażoną w oświetlenie wewnętrzne stopni wejściowych i niezależny układ ogrzewania. Zbiornik wodny o pojemności 3000 litrów wyposażony w instalację napełniania z hydrantu, może być również napełniany autopompą ze zbiornika otwartego.
Autopompa firmy Rosenbauer ma wydajność 2000 litrów na minutę i umożliwia ssanie wody z głębokości 1,5 m w czasie 30 sekund, a z głębokości 7,5 metra w czasie 60 sekund. Samochód wyposażony jest w 4 nasady tłoczne do podawania wody oraz 2 nasady zasilające. Pojazd posiada także zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 300 litrów. Działko wodno-pianowe znajdujące się na dachu pojazdu, ma wydajność 1600 dm3/min. Samochód posiada urządzenia sygnalizacyjno-ostrzegawcze, świetlne i dźwiękowe, oświetlenie zewnętrzne i pole pracy wokół samochodu oraz dodatkowe oświetlenia umożliwiające pracę w terenie podczas trudnych warunków atmosferycznych. Pojazd wyposażony jest w maszt oświetleniowy z reflektorami o mocy 4 x 500 W z pneumatycznym wysuwaniem umożliwiającym penetrację terenu w warunkach nocnych, zasilanym niezależnym agregatem prądotwórczym znajdującym się na wyposażeniu. Na wyposażeniu pojazdu znajduje się sprzęt ratownictwa drogowego firmy Holmatro, sprzęt ratownictwa medycznego – nosze typu deska, torba medyczna PSP R1, zestaw szyn Kramera. Ponadto wyposażony jest w 4 aparaty powietrzne wraz z zapasowymi butlami, armaturę wodną, pilarki oraz piłę do betonu i stali.

Star GBM

Drugi samochód na wyposażeniu naszej jednostki, który służy nam niezawodnie już od ponad 20 lat. Jest to średni pojazd ratowniczo-gaśniczy o napędzie 4x4 na podwoziu Jelcza/Stara. Zabiera sześciu ratowników, wyposażony jest w motopompę, zbiornik wody o pojemności 2500 litrów, sygnalizację ostrzegawczą, oświetlenie pola pracy, armaturę wodną oraz aparaty powietrzne.
Po długiej i niezawodnej służbie w naszej jednostce decyzją Wójta Gminy Rychliki dnia 31.10.2014r. pojazd został przekazany Ochotniczej Straży Pożarnej w Kwietniewie.

Wygenerowano w sekund: 0.03 70,120 unikalne wizyty