Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
Najnowsze newsy
Wzór ramki
Ostrzeżenie Hydrologiczne
uwaga_wodaOstrzeżenie hydrologiczne:
gwałtowne wzrosty stanów wody
stopień: 1
prawdopodobieństwo: 35%
Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, lokalnie istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanów ostrzegawczych bądź alarmowych.
Uwagi: Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU: 68
Ważne:
Od: 2020-06-22 09:23
Do: 2020-06-23 06:00
synoptyk IMGW-PIB: Katarzyna Krzysztofik
Czas wydania: 2020-06-22 09:23
Biuro: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Gdyni, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Gdyni
źródło: IMGW-PIB Link
Ostrzeżenie meteorologiczne
uwaga_burzaW związku z prognozowanym załamaniem pogody, zwracamy uwagę aby w najbliższych kilkunastu godzinach zachować szczególna ostrożność.
Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm oraz porywami wiatru lokalnie do 80 km/h. Miejscami grad.

Źródło:IMGW
Ostrzeżenie meteorologiczne
uwaga_burzaOd dnia dzisiejszego tj. 17.06 do 21.06 włącznie prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 30 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu.


Źródło:IMGW
Niebezpieczny rój pszczół
Niebezpieczny rój pszczółDzisiaj przed godziną 17 zastęp GBA zadysponowany został do usunięcia niebezpiecznego roju pszczół, który stanowił niebezpieczeństwo dla mieszkańców pobliskich domów w miejscowości Jelonki.
Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, iż obecny jest już pszczelarz, w związku z czym naszym zadaniem było zabezpieczenie okolicy przed osobami postronnymi.
Uwaga na burze z gradem
uwaga_burzaW dniu dzisiejszym w godzinach 13-23 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 15 mm, lokalnie do 25 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Miejscami możliwy grad.

Źródło:IMGW
Kolejny pożar sadzy
ZdarzenieW dniu dzisiejszym zastęp GBA z naszej jednostki skierowany został do pożaru sadzy w miejscowości Jelonki.
Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały także dwa zastępy (SHD23, GBA) z JRG 3 Pasłęk.
Pożar sadzy
Pożar sadzyDzisiaj o godzinie 17 dwa zastępy z naszej jednostki zadysponowane zostały do pożaru sadzy w miejscowości Nowe Kusy. Na miejsce zdarzenia skierowany został także zastęp SHD23 z JRG 3 Pasłęk.
Uwaga przymrozki
uwaga_mrózOd 12 do 14 maja w godzinach nocnych prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, powodujących miejscami przyrost pokrywy śnieżnej. Wystąpienie opadów śniegu oraz spadek temperatury przy gruncie poniżej 0°C może spowodować miejscami zjawisko oblodzenia dróg i chodników.

Źródło: www.imgw.pl

Jest to zjawisko rzadko spotykane w miesiącu maju dlatego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
Ostrzeżenie Meteorologiczne
uwaga_burzaPrognoza zagrożeń - prognoza na okres trzech kolejnych dni, zawierająca informację o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego. Jeżeli w tym czasie sytuacja pogodowa rozwinie się w przewidywanym wcześniej, niekorzystnym kierunku, zostanie wydane ostrzeżenie meteorologiczne.
Przebieg: W ciągu dnia prognozuje się wystąpienie miejscami burz z opadami deszczu od 10 mm do 15 mm, lokalnie około 20 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu. W nocy oraz nad ranem prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do około 70 km/h, a na północnym zachodzie do 75 km/h, z północnego zachodu i północy. Ponadto przewiduje się spadek temperatury do -1°C, przy gruncie do -3°C, który miejscami może powodować zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.
Czas wydania: 2020-05-10 13:28:00
Synoptyk IMGW-PIB: Tomasz Siemieniuk
źródło: IMG-PIB Link
Ostrzeżenie Meteorologiczne
uwaga_burzaOstrzeżenie 32/2020
Ważne:
Od: 2020-05-11 22:00
Do: 2020-05-12 06:00
woj. warmińsko-mazurskie - pow. elbląski
Ostrzeżenia meteorologiczne:
Opady śniegu
stopień: 1
prawdopodobieństwo: 80%

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, powodujących miejscami przyrost pokrywy śnieżnej za okres ważności ostrzeżenia do 3 cm. Wystąpienie opadów śniegu oraz spadek temperatury przy gruncie poniżej 0°C może spowodować miejscami zjawisko oblodzenia dróg i chodników.
Uwagi: Brak.
synoptyk IMGW-PIB: Wiesław Winnicki
Czas wydania: 2020-05-11 12:04
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku

Ostrzeżenia meteorologiczne:
Burze z gradem
stopień: 1
prawdopodobieństwo: 80%

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 15 mm, lokalnie do 20 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie możliwy grad.
Uwagi: Brak.
źródło: IMGW-PIB Link
Wesołych Świąt Wielkanocnych 2020
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych
życzą druhny i druhowie
Ochotniczej Straży Pożarnej w JelonkachWygenerowano w sekund: 0.02 139,711 unikalne wizyty