Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
Najnowsze newsy
Wzór ramki
Nowy sprzęt od Lasów Państwowych
Nowy sprzęt od Lasów PaństwowychNiezmiernie miło jest nam poinformować państwa, iż wczoraj naszą jednostkę odwiedził Pan Michał Gzowski rzecznik - prasowy Lasów Państwowych, a zarazem wiceprezes oddziału powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Pan rzecznik w obecności wójta gminy Rychliki pana Zbigniewa Lichuszewskiego wręczył na ręce druhów z naszej jednostki pilarkę do drewna, węże pożarnicze oraz tłumice, które udało się zakupić dzięki dotacji z Lasów Państwowych. Dodatkowo nasza jednostka wzbogaciła się o nową torbę ratowniczą ufundowaną również przez Lasy Państwowe. Serdeczne podziękowania składamy na ręce Pana Michała Gzowskiego, dzięki któremu poprzez ufundowany sprzęt udało się kolejny raz podnieść poziom bezpieczeństwa w naszym regionie. Warto nadmienić, iż dzięki wielkiemu zaangażowaniu Pana Michała nasza gmina na koniec roku 2020 otrzymała dofinansowanie na zawrotną kwotę prawie 100 tyś zł. Co skutkowało zakupem sprzętu oraz wymianą ubrań bojowych wszystkich ratowników na nowe zgodne z OPZ KG PSP z 2019r., co w rzeczywistości trwało by latami. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy, a patrząc w przyszłość trzymamy kciuki za dalszą współpracę.
Serdecznie zapraszamy na Wielką Zbiórkę Krwi
Serdecznie zapraszamy na Wielką Zbiórkę KrwiJuż w sobotę 16.07.2022 zapraszamy na teren Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Pasłęku gdzie organizowana będzie Wielka Zbiórka Krwi. Krew można będzie oddać w godzinach od 8.00-11.00. Wszystkich dawców oraz osoby które chcą oddać krew po raz pierwszy serdecznie zapraszamy.
Serdecznie zapraszamy na Wielką Zbiórkę Krwi
Ostrzeżenia meteorologiczne
uwaga_burzaOstrzeżenia meteorologiczne:
Burze z gradem
stopień: 2
prawd. 75%
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 95 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad.
Uwagi: Brak.

Ważne:
Od: 2022-07-01 17:00
Do: 2022-07-02 05:00
Czas wydania: 2022-07-01 05:37
źródło: IMGW-PIB https://meteo.imgw.pl/dyn/?osmet=true
Ostrzeżenia meteorologiczne
uwaga_wodaPrognoza zagrożeń hydrologicznych
zlewnia: Elbląg (warmińsko-mazurskie)
Od: Czwartek 30.06 06:00 Do: Piątek 01.07 06:00
gwałtowne wzrosty stanów wody
stopień: 1
Ostrzeżenia meteorologiczne
uwaga_burzaOstrzeżenia meteorologiczne:
Burze z gradem
stopień: 2
prawd. 75%
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h. Miejscami grad.
Uwagi: Brak.

Ważne:
Od: 2022-06-30 17:00
Do: 2022-07-01 02:00
Czas wydania: 2022-06-30 07:23
źródło: IMGW-PIB Link
Prognoza zagrożeń meteorologicznych
uwaga_burzapowiat: elbląski (warmińsko-mazurskie)
Od: Poniedziałek 13.06 07:30 Do: Wtorek 14.06 07:30
Burze z gradem
stopień: 1
źródło: IMGW-PIB Link
Szkolenie z LPR
NewsW niedziele 5 czerwca korzystając z okazji kontroli gminnego miejsca lądowania śmigłowców, które ustawowo wyznaczone są w każdej gminie w celu przekazania pacjenta z naziemnego zespołu ratownictwa medycznego do śmigłowca i odtransportowania go do specjalistycznego ośrodka wyposażonego w lądowisko całodobowe. Strażacy Ochotnicy z rejonu działania JRG 3 w Pasłęku przybyli na stadion miejski w Pasłęku, który jest gminnym lądowiskiem dla statków powietrznych HEMS, gdzie zastępca dowódcy jednostki wraz z obsadą zmianą, 2 która w tym dniu pełniła służbę w JRG 3 zapoznali zebranych druhów z zasadami przyjmowania LPR oraz praktycznie przyjęli kontrolujący lądowisko śmigłowiec( EC 135) Lotniczego Pogotowia Ratowniczego z Olsztyna (Ratownik 8).
Pożar mieszkania
NewsNad ranem we wtorek(24.05.2022) W miejscowości Wysoka doszło do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym. Dwa zastępy z naszej jednostki przybyły, jako pierwsze na miejsce zdarzenia gdzie KDR po rozpoznaniu wprowadził rotę z linią gaśniczą zabezpieczoną w sprzęt ochrony układu oddechowego do wnętrza mieszkania, w którym wybuchł pożar, który jak się okazało obejmował parter i poddasze budynku mieszkalnego. Przy pomocy SHD – 23 z JRG 3 w Pasłęku rozebrano nadpalone elementy pokrycia dachowego. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na dach i sąsiednie mieszkania. Niestety mieszkanie, w którym wybuchł pożar zostało doszczętnie zniszczone.
Ostrzeżenia meteorologiczne
uwaga_wiatrOstrzeżenia meteorologiczne:
Silny wiatr
stopień: 2
prawd. 80%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu
Uwagi: Brak.

Ważne:
Od: 2022-05-21 07:00
Do: 2022-05-21 21:00
Czas wydania: 2022-05-20 11:49
źródło: IMGW-PIB Link
Podsumowanie akcji Wielka Zbiórka Krwi
NewsDziś (13 maja) na placu przed Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu odbył się uroczysty i historyczny apel z okazji Dnia Strażaka, na którym zebranym strażakom zostały wręczone awanse, odznaczenia i nagrody. Historyczny gdyż wszystko na to wskazuję, iż była to ostatnia uroczystość zorganizowana na palcu przed Komendą Miejską PSP znajdującą się na ulicy Bema. Wkrótce zostanie oddany do użytku nowo wybudowany budynek komendy oraz siedziby JRG 1 na ulicy Łęczyckiej. Podczas uroczystości podsumowano także akcję honorowego krwiodawstwa „Wielka Zbiórka Krwi”, która orgaznizowana była przez KM PSP w Elblągu, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, a także niektóre jednostki OSP z powiatu elbląskiego. Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż po raz drugi z rzędu nasza jednostka oddała największą ilość krwi, czym wygrała rywalizację. Z tej okazji mł. bryg. Łukasz Kochan Komendant Miejski PSP w Elblągu w obecności swojego zastępcy bryg. Roberta Licznerskiego na ręce przedstawiciela naszej jednostki wręczyli bon podarunkowy opiewający na kwotę 1000zł. Wszystkim druhną i druhom zaangażowanym w Wielką Zbiórkę Krwi serdecznie dziękujemy i liczymy na udział również i w tym roku.


Wygenerowano w sekund: 0.02 426,265 unikalne wizyty