Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
Najnowsze newsy
Wzór ramki
Otwarcie pomostu na jeziorze Korsuń
Otwarcie pomostu na jeziorze KorsuńW sobotę (06.07.2019) nad jeziorem Korsuń podczas festynu „ Powitanie lata” dokonano uroczystego otwarcia nowo wybudowanego pomostu. Przy akompaniamencie grupy Kamrat Shanty Folk z Elbląga mimo niesprzyjającej pogody mieszkańcy gminy oraz zaproszenie goście mogli miło spędzić czas. Szczególne atrakcje czekały na przybyłe dzieci; dmuchane zjeżdżalnie, animatorzy, policyjny radiowóz czy wozy strażackie sprawiły, iż każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Nasza jednostka korzystając z zaproszenia zaprezentowała symulowaną akcję ratowniczą podjęcia dwóch poszkodowanych z wody w tym jednego poszkodowanego bez czynności życiowych oraz przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem treningowego Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego.
Zawody sportowo - pożarnicze 2019
Zawody sportowo - pożarnicze 2019W minioną sobotę w Kwietniewie przy okazji pikniku rodzinnego odbyły się zawody sportowo-pożarnicze Jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Rychliki. Niestety nie wszystkie jednostki mogły wystawić swoich reprezentantów, wobec czego do zawodów przystąpiły tylko drużyny z Rychlik oraz Jelonek. Przy bardzo ładnej pogodzie zmagania drużyn pożarniczych rozpoczęto od sztafety pożarniczej, którą nieznacznie zwyciężyła drużyna z Jelonek. Następnie przystąpiono do najbardziej widowiskowej konkurencji, jaką jest ćwiczenie bojowe. Tzw. „bojówkę” również wygrała drużyna z Jelonek, która ostatecznie zajęła pierwsze miejsce przed jednostką z Rychlik. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pikniku za doping dla uczestniczących drużyn, co przełożyło się na bardzo miłą atmosferę. Podziękowania należą się również dla organizatorów pikniku oraz dla jednostki OSP z Kwietniewa, która perfekcyjnie przygotowała tor do zmagań pożarniczych drużyn
"Wysypisko 2019"
"Wysypisko 2019"W piątek 14 czerwca druhowie z naszej jednostki uczestniczyli w ćwiczeniach podmiotów Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego pod kryptonimem „Wysypisko 2019”, które zorganizowane zostały na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu. W ćwiczeniach brało udział 13 jednostek ochrony przeciwpożarowej: 3 zastępy z JRG nr 1 w Elblągu, 3 zastępy z JRG nr 2 w Elblągu oraz 5 zastępów OSP ( Nowakowo, Jegłownik, Tolkmicko, Jelonki, Gronowo Elbląskie), łącznie 47 strażaków. Czytaj Więcej...
Gwałtowna burza
Gwałtowna burzaW czwartek około godziny 13.00 zgodnie z prognozami IMGW przez teren naszej gminy przetoczyła się gwałtowna ulewa z gradem oraz bardzo silnym wiatrem powodując bardzo duże utrudnienia w funkcjonowaniu mieszkańców naszych miejscowości. Bardzo silny wiatr łamiąc i wyrywając z korzeniami drzewa całkowicie zablokował drogę wojewódzką nr 527 na odcinku między Rychlikami, a Rejsytami, gdzie został zadysponowany pierwszy z naszych zastępów. Drugi zastęp został początkowo skierowany do miejscowości Stare Dolno, lecz w czasie dojazdu do zdarzenia został przedysponowany do miejscowości Barzyna, gdzie według informacji ze zgłoszenia doszło do pożaru samochodu. Dojazd do Barzyny był bardzo utrudniony przez powalone w poprzek drogi drzewa. Po dojeździe do miejsca zdarzenia okazało się iż zgłaszany pożar to para z uszkodzonej chłodnicy auta, na które przewróciło się drzewo. Na szczęście nikomu z podróżujących pojazdem nic się nie stało.Czytaj Więcej
Ostrzeżenie Meteorologiczne
uwaga_burzaOstrzeżenia meteorologiczne:
Upał

stopień: 2
prawdopodobieństwo: 80%
Przebieg: Nadal prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w środę od 30°C do 33°C, w czwartek od 27°C do 30°C. Temperatura minimalna w nocy od 19°C do 21°C.
Uwagi: Przedłużenie Ostrzeżenia
Zmiana ostrzeżenia 56/2019
Ważne:
Od: 2019-06-12 12:38
Do: 2019-06-13 20:00
synoptyk IMGW-PIB: Karolina Kierklo
Czas wydania: 2019-06-12 12:38
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku

Burze z gradem
stopień: 2
prawdopodobieństwo: 80%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm oraz porywami wiatru do 115 km/h. Miejscami grad.
Uwagi: Brak.
Ostrzeżenie 57/2019
Ważne:
Od: 2019-06-13 16:00
Do: 2019-06-14 06:00
synoptyk IMGW-PIB: Magdalena Pękala
Czas wydania: 2019-06-13 09:57
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku
źródło: IMGW-PIB http://pogodynka.pl/ostrzezenia
Ostrzeżenie Meteorologiczne
uwaga_burzaOstrzeżenie 53/2019
Burze z gradem
stopień: 1
prawdopodobieństwo: 80%

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad.
Uwagi: Brak.
Ważne:
Od: 2019-06-05 14:00
Do: 2019-06-06 00:00
synoptyk IMGW-PIB: Wiesław Winnicki
źródło: IMGW-PIBLink
4 Maja Międzynarodowy Dzień Strażaka
NewsDziś, 4 maja na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji, Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach pragnie złożyć wszystkim Strażakom zarówno Ochotniczej jak i Państwowej Straży Pożarnej serdeczne podziękowania i życzenia pomyślności w pracy zawodowej i w życiu osobistym oraz zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby. I najważniejsze aby, każdy strażak w swoim życiu miał tyle samo powrotów z akcji, co wyjazdów!!!
Zaproszenie na Gminne Obchody Dnia Strażaka
Zaproszenie na Gminne Obchody Dnia StrażakaSerdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Gminnych Obchodach Dnia Strażaka, które w tym roku zorganizowane zostaną 12 maja w Świętym Gaju. Obchody rozpoczną się o godzinie 9.30 Od uroczystej zbiórki przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętym Gaju, po czym wszyscy zebrani udadzą się do miejscowego kościoła na mszę świętą w intencji Strażaków.
Program Gminnych Obchodów Dnia Strażaka
09.30 - Zbiórka przed remizą strażacką OSP w Świętym Gaju, przemarsz do Kościoła
10.00 – Msza św. w intencji druhów OSP Gminy Rychliki oraz wszystkich strażaków
11.00 – Przemarsz z Kościoła na plac przy remizie Strażackiej
11.30 – Uroczysty apel, poświęcenie pojazdu
12.30 – Poczęstunek
13.30 – Festyn strażacki
Wielkanoc 2019
Wesołych Świąt Wielkanocnych,
smacznego jajka, szalonego
i wyjątkowo mokrego Śmigusa Dyngusa
oraz samych słonecznych i cudownych dni życzą
druhny i druhowie
Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach

Szczęśliwy dzień dla naszej OSP
Szczęśliwy dzień dla naszej OSPDzisiejszy dzień zapisze się szczególnie w historii naszej jednostki. Dziś, bowiem w jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 3 w Pasłęku w obecności Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu kpt. Łukasza Kochan, d-cy JRG nr 3 w Pasłęku mł. bryg. Tomasza Marcinkowskiego, Wójta Gminy Rychliki Zbigniewa Lichuszewskiego oraz przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach; Prezesa dh Wiesława Walewskiego i Naczelnika dh Piotra Dudycz doszło do podpisania umowy użyczenia dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego Renualt Mascott, który dotychczas pełnił służbę w JRG nr 3 w Pasłęku. Chcielibyśmy serdecznie podziękować Wójtowi Gminy Rychliki panu Zbigniewowi Lichuszewskiemu, który swoją determinacją przyczynił się do pozyskania w/w samochodu bojowego oraz dla pana Komendanta Miejskiego kpt. Łukasza Kochan, który poprzez dostrzeżenie naszego zaangażowania w stawiane nam zadania przychylił się ku decyzji, aby auto trafiło właśnie do naszej jednostki. W tym miejscu trzeba również podziękować wszystkim druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach, którzy poprzez swoje rzetelne i profesjonalne podejście do wykonywanych obowiązków przyczynili się do tak dobrej opinii o naszej jednostce.Czytaj Więcej(foto)
Wypadek
WypadekDzisiaj, chwilę po godzinie 16 dyżurny SKKM Elbląg zadysponował naszą jednostkę do wypadku samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 527 między miejscowościami Jelonki i Nowe Kusy. Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się iż samochód osobowy marki Fiat Uno uderzył bokiem w przydrożne drzewo, a kierujący nim mężczyzna nadaj znajduje się w środku auta. Nasze działania polegały na pomocy obecnym już na miejscu zastępom z JRG 3 Pasłęk w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu poszkodowanego za pomocą narzędzi hydraulicznych i przekazaniu go zespołowi ratownictwa medycznego. Kierujący z ogólnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Czytaj Więcej...


Wygenerowano w sekund: 0.10 78,403 unikalne wizyty