Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
Najnowsze newsy
Wzór ramki
Oficjalne przekazanie SLRR
Oficjalne przekazanie SLRRW sobotę 11.05.2024r. podczas Gminnych Obchodów Dnia Strażaka oficjalnie w podział bojowy naszej jednostki został wprowadzony lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy na podwoziu Toyoty Hilux.
Nowo pozyskany samochód zbudowany został na dwuosiowym podwoziu z dołączanym napędem terenowym 4X4. Posiada jednomodułową pięcioosobową kabinę w układzie 1+1+3 typu Pick-up, wyposażoną w radiotelefon przewoźny. Samochód napędzany jest silnikiem wysokoprężnym o mocy 140 KM. Jego napęd przenoszony jest na oś tylną lub obie osie za pomocą manualnej skrzyni biegów. Czytaj Więcej (foto)
Gminne obchody Dnia Strażaka
NewsW sobotę tj. 11maja 2024r. Mszą św. w kościele parafialnym w Rychlikach rozpoczęły się Gminne obchody Dnia Strażaka Gminy Rychliki, w których poza druhami wszystkich jednostek OSP i MDP z terenu naszej gminy, uczestniczyli zaproszeni goście w osobach: Komendant Miejski PSP mł. bryg. Bogdan Grzymowicz
D-ca JRG 3 w Pasłęku mł. bryg. Paweł Raczewski
W-ce Prezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Elblągu
Druh Tomasz Kwietniewski
Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Elblągu
Druhna Anna Rogowska
Czytaj Więcej (Foto)
Ostrzeżenia meteorologiczne
Ostrzeżenia meteorologiczneOstrzeżenia meteorologiczne:
Burze
stopień: 2
prawd. 80%
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 30 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie 100 km/h. Miejscami grad.
Uwagi: Brak.

Ważne:
Od: 2024-05-05 12:00
Do: 2024-05-05 22:00
Czas wydania: 2024-05-05 05:32
źródło: IMGW-PIB Link
Zaproszenie na msze w intencji Strażaków
NewsProboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jelonkach zaprasza wszystkie druhny i druhów, ich rodziny oraz wszystkich zainteresowanych na Mszę Świętą w intencji O Boże błogosławieństwo i opiekę św. Floriana dla strażaków, która odbędzie się 4 maja 2024r(sobota). o godzinie 9.00 w kościele parafialnym w Jelonkach.
Wypadek w Jelonkach
NewsWczoraj tuż po godzinie 17.00 w naszej miejscowości doszło do zderzenia trzech aut osobowych. W groźnie wyglądającym wypadku łącznie uczestniczyło cztery osoby, z czego jedna została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. W działaniach udział brał zastęp z naszej miejscowości, dwa zastępy z JRG 3 w Pasłęku oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego i dwa radiowozy Policji. Droga wojewódzka 527 na czas prowadzonych działań byłą całkowicie zablokowana.
powiatowe eliminacje OTWP
powiatowe eliminacje OTWPW sobotę 20 kwietnia 2024 roku na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Elblągu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP). Jego głównym celem jest popularyzowanie przepisów oraz kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Adresatami wydarzenia są wszystkie młode osoby zainteresowane szeroko rozumianym bezpieczeństwem i ochroną przeciwpożarową.
W tegorocznym etapie powiatowym wzięło udział 26 osób - zwycięzcy eliminacji gminnych z poszczególnych gmin powiatu elbląskiego: Elbląg, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo, Młynary, Rychliki oraz Tolkmicko. Niezmierni miło jest nam przekazać, iż gminę Rychliki reprezentowało aż troje członków naszej MDP. Paulina Statek, Antoni Żuk i Mikołaj Dudycz.
W pierwszej części wszyscy uczestnicy przystąpili do pisemnego testu wiedzy. Osoby, które osiągnęły najlepsze trzy wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych zakwalifikowały się do drugiego etapu, który polegał na udzielaniu ustnych odpowiedzi na 4 wylosowane pytania. O zajętych miejscach zadecydowała łączna ilość zdobytych punktów.
Adoracja przy Grobie Pańskim
NewsW tym roku po raz kolejny druhowie z naszej jednostki pełnili wartę przy Bożym Grobie. Zeszłoroczne przygotowania MDP, pozwoliły na to, aby nasza młodzieżówka również mogła uczestniczyć w tym wydarzeniu. I tak przez cała Wielką Sobotę nasza młodzieżówka wzorowo wywiązała się z powierzonych im obowiązków, za co serdecznie im dziękujemy i wierzymy, że dzięki im ta piękna tradycja nie zaginie w naszej miejscowości.
Znowu płoną trawy
Znowu płoną trawyNiewiele trzeba było pogody aby powrócił problem wiosennych pożarów traw. W niedziele oraz dzisiaj nasza jednostka dysponowana była do pożarów nieużytków rolnych w miejscowości Marwica oraz Topolno Małe. Trzeba pamiętać, że po zimie trawy są wysuszone i palą się bardzo szybko. W rozprzestrzenianiu ognia pomaga także wiatr. Ci, którzy mimo wszystko chcą ryzykować, muszą również liczyć się z konsekwencjami.


Zaproszenie na Zebranie Sprawozdawcze
Zaproszenie na Zebranie SprawozdawczeZarząd OSP w Jelonkach, zaprasza wszystkich członków OSP i MDP na zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach za rok 2023, które odbędzie się 09.03.2024r. o godzinie 16.00 r.. W świetlicy wiejskiej w Jelonkach.
Obecność członków OSP obowiązkowa, mile widziane umundurowanie wyjściowe.
Ostrzeżenie Hydrologiczne
NewsOd: Poniedziałek 12.02 06:00 Do: Wtorek 13.02 06:00
wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych
stopień: 2
gwałtowne wzrosty stanów wody
stopień: 1
Od: Wtorek 13.02 06:00 Do: Środa 14.02 06:00
wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych
stopień: 2
gwałtowne wzrosty stanów wody
stopień: 1
źródło: IMGW-PIB https://meteo.imgw.pl/dyn/?oshyd=true#osmet=false&oshyd=false&pronieb=false&roadwarn=false&pnzh=true&model=alaro4k0&loc=52.24,21.034,7
1,5 % Dla OSP Jelonki
1,5 % Dla OSP JelonkiZachęcajcie swoje rodziny, przyjaciół, znajomych, sympatyków pożarnictwa oraz różne firmy
do przekazania 1,5% podatku na rzecz naszej jednostki OSP.

Co ważne przekazując 1,5% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki – rozdysponowuje on
jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

Wystarczy wypełniając PIT wpisać nr:
KRS 0000116212
cel szczegółowy podać nazwę: OSP Jelonki, Jelonki 108, 14-411 Rychliki województwo warmińsko-mazurskie..


Wygenerowano w sekund: 0.03 718,264 unikalne wizyty