Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
Najnowsze newsy
Wzór ramki
Ostatnie pożegnanie
Ostatnie pożegnanie
Z wielkim smutkiem informujemy, iż dnia 16.09.2019r. w wieku 78 lat zmarł wieloletni członek, były prezes, a w ostatnich latach Członek Honorowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach
druh Anatol Drapała.
Pogrzeb odbędzie się 19.09.2019r. o godzinie 12.00 w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jelonkach.
Rodzinie oraz bliskim druha Anatola składamy głębokie wyrazy współczucia.

Zarząd oraz Członkowie
Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Markusy 2019
Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Markusy 2019Dziś, 14.09.2019 na boisku piłkarskim w Markusach odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Pomimo ładnej pogody i perfekcyjnego zorganizowania zawodów w powiatowych zmaganiach uczestniczyły tylko dwie drużyny żeńskie oraz pięć drużyn męskich. Pierwsze miejsce wśród drużyn żeńskich zajęła drużyna z OSP Zwierzno. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjni zarówno w sztafecie pożarniczej jak i w ćwiczeniu bojowym okazali się druhowie z OSP Markusy. Nasza drużyna w sztafecie pożarniczej zajęła 4 miejsca natomiast ćwiczenie bojowe ukończyła na 3 pozycji, co ostatecznie uplasowało nas na 4 miejscu. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a organizatorom oraz innym uczestnikom dziękujemy za wspólne zmagania.Czytaj Więcej(foto)...
18 rocznica ataków na WTC
18 rocznica ataków na WTCJeszcze kilka lat temu, każde wiadomości zaczynały się od informacji o rocznicy ataków terrorystycznych na WTC. W miarę upływu czasu i natłoku nowych informacji w dniu 11 września coraz rzadziej się słyszy, iż jest to data największego i najzuchwalszego w historii ataku terrorystycznego, w którym śmierć poniosło łącznie 2973 osoby. Dla nas ta data przypomina jeszcze jedno, że wśród tych ofiar było 343 strażaków, którzy ostatni raz wyjechali do akcji.
Co roku podczas obchodów rocznicy 11 września w Nowym Jorku odczytuje się nazwiska wszystkich, którzy zginęli w zamachach. Również w strażnicach, z których pochodzili polegli strażacy odbywają się uroczystości upamiętniające bohaterów.
Cześć ich pamięci…
Akcja "Dzień Dawcy Szpiku" w Jelonkach
Akcja "Dzień Dawcy Szpiku" w JelonkachW Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Co drugi chory, zakwalifikowany do przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 20 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie.
Dlatego bardzo ważne jest ciągłe, budowanie bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego w oparciu o społeczności lokalne. Serdecznie zachęcamy osoby w wieku 18-55lat do udziału w akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku, która odbędzie się W niedzielę, 15 września, w godz. 10:00 – 16:00 w świetlicy wiejskiej w Jelonkach. Przekonaj się że w tym przypadku uratowanie komuś życia nic nie boli i nic nie kosztuję!!!
Może to właśnie ktoś zarejestrowany w naszej akcji będzie odpowiednim dawcą i podaruje komuś szanse na nowe życie.

Akcję „Dzień Dawcy Szpiku” organizuje Fundacja DKMS Polska.
Zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku.
Może to Ty uratujesz komuś życie.
Ostrzeżenie Meteorologiczne
uwaga_burzaOstrzeżenie 70/2019
Ważne:
Od: 2019-08-29 14:00
Do: 2019-08-30 02:00
synoptyk IMGW-PIB: Maciej Maciejewski
Czas wydania: 2019-08-29 11:35
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku
Burze z gradem
stopień: 1
prawdopodobieństwo: 80%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad.
Uwagi: Brak.
źródło: IMGW-PIB Link
Już dziś zapraszamy na Dożynki Gminne
Już dziś zapraszamy na Dożynki GminneDożynki, zwane też Świętem Plonów, są okazją do podsumowania prac polowych, które szczególnie intensywnie prowadzone są lipcu i sierpniu, oraz podziękowań dla rolników. Dożynki to również czas zabawy i integracji mieszkańców naszej gminy, którzy wspólnie radują się z zebranych plonów. Dlatego już dziś Wójt Gminy Rychliki serdecznie zaprasza mieszkańców do kultywowania dożynkowego zwyczaju oraz uczestnictwa w towarzyszących mu zabawach i spotkaniach, które odbędą się 24 sierpnia w Jelonkach. Oprócz występów artystycznych, mieszkańcy będą mieli okazję odwiedzić stoiska promujące sołectwa, brać udział w konkursach oraz skosztować przepysznej grochówki.

Natomiast dla dzieci czekają dmuchane zjeżdżalnie oraz animatorzy. Podczas dożynek zostanie rozstrzygnięty konkurs pn. „Bądź EKO. Zbiórka makulatury” dofinansowany przez WFOŚIGW w Olsztynie, w którym wzięło udział 11 sołectw.
Zapraszamy!
14:00 Msza św. w kościele parafialnym w Jelonkach
15:00 Korowód dożynkowy
15:15 Część oficjalna (w tym: odznaczenia dla rolników)
16:15 – 24:00 Część artystyczna; wystąpią: Bum Bum Rurki (SP Rychliki), Kapela Władka z Jelonek, Kamrat Szanty Folk z repertuarem biesiadnym, Grupa Proskenion, The Ukrainian Folk, Loverboy oraz DJ Padre.
źródło:www.rychliki.org
Ostrzeżenie Meteorologiczne
uwaga_burzaOstrzeżenie 67/2019
Ważne:
Od: 2019-08-07 22:00
Do: 2019-08-08 13:00
woj. warmińsko-mazurskie - pow. elbląski
Ostrzeżenia meteorologiczne:
Silny deszcz z burzami
stopień: 2
prawdopodobieństwo: 80%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie 60 mm. W trakcie opadów deszczu możliwe burze z porywami wiatru do 80 km/h.
Uwagi: Brak.
synoptyk IMGW-PIB: Maciej Maciejewski
Czas wydania: 2019-08-07 12:37
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku
źródło: IMGW-PIB Link
Hołd bohaterom
Hołd bohateromDziś o godzinie 17.00 w wielu miejscach w Polsce zawyły syreny alarmowe, które upamiętniły tzw. godzinę "W" czyli moment wybuchu Powstania Warszawskiego.
Druhowie z naszej jednostki także oddali hołd bohaterom sierpnia 1944 roku.
Zaproszenie na półmaraton
Zaproszenie na półmaratonIX Iławski półmaraton La Rive im Antoniego Gierszowskiego w ramach biegu głównego zaprasza na BIEG STRAŻACKI FIRE ON o puchar Warmińsko-mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej
Iławski Półmaraton La Rive to impreza biegowa dostępna dla każdego amatora/ki, który czuje się przygotowany do pokonania połówki królewskiego dystansu. Bieg jest w części rozgrywany w otulinie parku krajobrazowego. Start na moście między Małym a Dużym Jeziorakiem.


Trasa półmaratonu posiadała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i jest zamknięta w jednej pętli. Druga część trasy prowadzi wzdłuż Jeziora Jeziorak. Szczególnie urokliwy wydaje się ostatni jej odcinek wzdłuż ciągów pieszo-rowerowych. Meta czeka na uczestników nad małym Jeziorakiem przy iławskim amfiteatrze.

Zapraszamy wszystkich biegających do odwiedzenia Iławy na początku września każdego roku. A miejscowych biegaczy/ki do jak najliczniejszego udziału w tej formie aktywności sportowej.
Apel o pomoc
Apel o pomoc Szanowne Druhny i Druhowie,
Szanowne Panie i Panowie,

W nocy z 10 na 11 maja br., podczas gaszenia pożaru budynku gospodarczego w Radlinie (gm. Górno), w wyniku wybuchu butli z acetylenem ranni zostali dwaj strażacy ochotnicy. Obaj mężczyźni trafili do szpitala - druh Grzegorz Wdowiak z OSP Leszczyny, który doznał poważnego urazu nogi oraz druh Zdzisław Synowiec z OSP Wola Jachowa, w stanie bardzo ciężkim z urazem głowy.

Pomimo starań lekarzy druh Zdzisław zmarł 22 maja. Pozostawił żonę i dwójkę dzieci.

Druh Grzegorz z powodu wypadku nie może pracować, a ma na utrzymaniu żonę i 4 dzieci.

Poruszeni tą tragedią zwracamy się z apelem o pomoc dla rodzin obu druhów.

Gromadzeniem środków finansowych zajmuje się Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP, na konto którego można kierować wpłaty z dopiskiem
"Pomoc" (nr konta: 91849300040010007905230001).

Wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja rodzin zmarłego i poszkodowanego strażaka prosimy o zaangażowanie w rozpowszechnienie apelu. Wierzymy w naszą strażacką solidarność i życzliwe podejście do podjętej przez nas inicjatywy.

Prezes Zarządu
Oddziału Gminnego ZOSP RP w Górnie
dh Wiesław Kaleta

Prezes Zarządu
Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP
woj. świętokrzyskiego
dh Mirosław Pawlak
Otwarcie pomostu na jeziorze Korsuń
Otwarcie pomostu na jeziorze KorsuńW sobotę (06.07.2019) nad jeziorem Korsuń podczas festynu „ Powitanie lata” dokonano uroczystego otwarcia nowo wybudowanego pomostu. Przy akompaniamencie grupy Kamrat Shanty Folk z Elbląga mimo niesprzyjającej pogody mieszkańcy gminy oraz zaproszenie goście mogli miło spędzić czas. Szczególne atrakcje czekały na przybyłe dzieci; dmuchane zjeżdżalnie, animatorzy, policyjny radiowóz czy wozy strażackie sprawiły, iż każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Nasza jednostka korzystając z zaproszenia zaprezentowała symulowaną akcję ratowniczą podjęcia dwóch poszkodowanych z wody w tym jednego poszkodowanego bez czynności życiowych oraz przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem treningowego Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego.


Wygenerowano w sekund: 0.06 82,529 unikalne wizyty