Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
Najnowsze newsy
Wzór ramki
Ostrzeżenia meteorologiczne
uwaga_burzaOstrzeżenia meteorologiczne:
Burze z gradem
stopień: 2
prawd. 75%
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 95 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad.
Uwagi: Brak.

Ważne:
Od: 2022-07-01 17:00
Do: 2022-07-02 05:00
Czas wydania: 2022-07-01 05:37
źródło: IMGW-PIB https://meteo.imgw.pl/dyn/?osmet=true
Ostrzeżenia meteorologiczne
uwaga_wodaPrognoza zagrożeń hydrologicznych
zlewnia: Elbląg (warmińsko-mazurskie)
Od: Czwartek 30.06 06:00 Do: Piątek 01.07 06:00
gwałtowne wzrosty stanów wody
stopień: 1
Ostrzeżenia meteorologiczne
uwaga_burzaOstrzeżenia meteorologiczne:
Burze z gradem
stopień: 2
prawd. 75%
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h. Miejscami grad.
Uwagi: Brak.

Ważne:
Od: 2022-06-30 17:00
Do: 2022-07-01 02:00
Czas wydania: 2022-06-30 07:23
źródło: IMGW-PIB Link
Prognoza zagrożeń meteorologicznych
uwaga_burzapowiat: elbląski (warmińsko-mazurskie)
Od: Poniedziałek 13.06 07:30 Do: Wtorek 14.06 07:30
Burze z gradem
stopień: 1
źródło: IMGW-PIB Link
Szkolenie z LPR
NewsW niedziele 5 czerwca korzystając z okazji kontroli gminnego miejsca lądowania śmigłowców, które ustawowo wyznaczone są w każdej gminie w celu przekazania pacjenta z naziemnego zespołu ratownictwa medycznego do śmigłowca i odtransportowania go do specjalistycznego ośrodka wyposażonego w lądowisko całodobowe. Strażacy Ochotnicy z rejonu działania JRG 3 w Pasłęku przybyli na stadion miejski w Pasłęku, który jest gminnym lądowiskiem dla statków powietrznych HEMS, gdzie zastępca dowódcy jednostki wraz z obsadą zmianą, 2 która w tym dniu pełniła służbę w JRG 3 zapoznali zebranych druhów z zasadami przyjmowania LPR oraz praktycznie przyjęli kontrolujący lądowisko śmigłowiec( EC 135) Lotniczego Pogotowia Ratowniczego z Olsztyna (Ratownik 8).
Pożar mieszkania
NewsNad ranem we wtorek(24.05.2022) W miejscowości Wysoka doszło do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym. Dwa zastępy z naszej jednostki przybyły, jako pierwsze na miejsce zdarzenia gdzie KDR po rozpoznaniu wprowadził rotę z linią gaśniczą zabezpieczoną w sprzęt ochrony układu oddechowego do wnętrza mieszkania, w którym wybuchł pożar, który jak się okazało obejmował parter i poddasze budynku mieszkalnego. Przy pomocy SHD – 23 z JRG 3 w Pasłęku rozebrano nadpalone elementy pokrycia dachowego. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na dach i sąsiednie mieszkania. Niestety mieszkanie, w którym wybuchł pożar zostało doszczętnie zniszczone.
Ostrzeżenia meteorologiczne
uwaga_wiatrOstrzeżenia meteorologiczne:
Silny wiatr
stopień: 2
prawd. 80%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu
Uwagi: Brak.

Ważne:
Od: 2022-05-21 07:00
Do: 2022-05-21 21:00
Czas wydania: 2022-05-20 11:49
źródło: IMGW-PIB Link
Podsumowanie akcji Wielka Zbiórka Krwi
NewsDziś (13 maja) na placu przed Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu odbył się uroczysty i historyczny apel z okazji Dnia Strażaka, na którym zebranym strażakom zostały wręczone awanse, odznaczenia i nagrody. Historyczny gdyż wszystko na to wskazuję, iż była to ostatnia uroczystość zorganizowana na palcu przed Komendą Miejską PSP znajdującą się na ulicy Bema. Wkrótce zostanie oddany do użytku nowo wybudowany budynek komendy oraz siedziby JRG 1 na ulicy Łęczyckiej. Podczas uroczystości podsumowano także akcję honorowego krwiodawstwa „Wielka Zbiórka Krwi”, która orgaznizowana była przez KM PSP w Elblągu, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, a także niektóre jednostki OSP z powiatu elbląskiego. Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż po raz drugi z rzędu nasza jednostka oddała największą ilość krwi, czym wygrała rywalizację. Z tej okazji mł. bryg. Łukasz Kochan Komendant Miejski PSP w Elblągu w obecności swojego zastępcy bryg. Roberta Licznerskiego na ręce przedstawiciela naszej jednostki wręczyli bon podarunkowy opiewający na kwotę 1000zł. Wszystkim druhną i druhom zaangażowanym w Wielką Zbiórkę Krwi serdecznie dziękujemy i liczymy na udział również i w tym roku.
Obchody 30-lecia PSP w Elblągu
Obchody 30-lecia PSP w Elblągu6 maja na placu Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu odbył się piknik strażacki z okazji przypadającego w tym roku 30 -lecia uchwalenia ustawy o Państwowej Straży Pożarnej i ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Podczas trwającej imprezy można było podziwiać prezentowaną w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” wystawę fotografii związanych z działalnością Straży Pożarnej powiatu elbląskiego. Jeszcze większą atrakcją szczególnie dla licznie zebranych grup przedszkolaków i dzieci była wystawa sprzętu strażackiego oraz wozów strażackich zarówno z Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Przez 30 lat wiele się zmieniło, dlatego też można było podziwiać także wystawę zabytkowych pojazdów i sprzętu.
Zwieńczeniem uroczystości był premierowy pokaz filmu, który powstał specjalnie na tą okazję. Zgromadzeni na placu mogli także posmakować strażackiej grochówki, nauczyć się jak prawidłowo powinno się udzielać pierwszej pomocy oraz obejrzeć pokaz ratownictwa technicznego realizowany przez zastęp z naszej jednostki oraz jednostki z OSP w Krzewsku. Trwający piknik był także doskonałą okazją do podsumowania zorganizowanego przez KM PSP w Elblągu konkursu STRAŻAK – BOHATER oraz do wręczenia zwycięzcom konkursu nagród. Ponadto przeprowadzono konkurs Strażacki Strongman, który do pokonania miał liczne konkurencje przygotowane przez organizatorów.
Poniżej link do filmu https://www.youtube.com/watch?v=hvmHBbAEk1U&ab_channel=TrusoMedia
Życzenia z okazji Dnia Strażaka
NewsDziś, 4 maja na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji, Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach pragnie złożyć wszystkim Strażakom zarówno Ochotniczej jak i Państwowej Straży Pożarnej serdeczne podziękowania i życzenia pomyślności w pracy zawodowej i w życiu osobistym oraz zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby. I najważniejsze aby, każdy strażak w swoim życiu miał tyle samo powrotów z akcji, co wyjazdów!!
Zaproszenie na Mszę
NewsProboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jelonkach zaprasza druhów, ich rodziny oraz wszystkich zainteresowanych na Mszę Świętą w intencji strażaków, która odbędzie się 4 maja 2022r. o godzinie 17.00 w kościele parafialnym w Jelonkach.


Wygenerowano w sekund: 0.01 409,408 unikalne wizyty