Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
Najnowsze newsy
Wzór ramki
Kolizja dwóch aut osobowych
Kolizja dwóch aut osobowychW dniu dzisiejszym kilka minut przed godziną 10 zastęp GBA z naszej jednostki zadysponowany został do kolizji drogowej z udziałem dwóch aut osobowych w miejscowości Drużno.
W akcji uczestniczyły także dwa zastępy z JRG nr 3 w Pasłęku.
Brak osób poszkodowanych.
Nagroda za oddaną krew
Nagroda za oddaną krewDzisiaj podczas uroczystej zbiórki z okazji Dnia Strażaka na placu Komendy Miejskiej PSP w Elblągu zostały wręczone odznaczenia, wyróżnienia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszom tutejszej komendy. Przy tej okazji podsumowano akcję oddawania krwi przez członków OSP z terenu powiatu elbląskiego w 2020 roku. Niezmiernie miło jest nam poinformować państwa, iż nasza jednostka wynikiem 15 500 ml zajęła pierwsze miejsce. Z tej okazji na ręce prezesa OSP Jelonki dh Wiesława Walewskiego wręczono nagrodę w postaci bonu podarunkowego w wysokości 1000zł do wykorzystania w sklepie pożarniczym. Wszystkim członkom naszej jednostki, którzy przyczynili się do uzyskania takiego wyniku serdecznie dziękujemy i zachęcamy również do oddawania krwi i w tym roku gdyż oddając krew możesz uratować komuś życie gdyż oddając krew możesz uratować komuś życie.
Pożar byłej stolarni
NewsWczoraj (11.05.2021r.) po godzinie 17 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Komorowo Żuławskie. Po dojeździe naszych zastępów na miejsce zdarzenia cały dach budynku objęty był już ogniem, a działania gaśnicze prowadziły 4 zastępy z JRG nr 1 w Elblągu. Niestety cały dach budynku uległ spaleniu, a część jego konstrukcji i ścian uległa zawaleniu. Spaleniu uległo także bocianie gniazdo znajdujące się na dachu budynku.
Ostrzeżenie Meteorologiczne
uwaga_burzaPrognoza zagrożeń meteorologicznych: powiat: elbląski (warmińsko-mazurskie)
Niedziela 16.05 07:30 Do: Poniedziałek 17.05 07:30
Burze
stopień: 1
Międzynarodowy Dzień Strażaka
NewsDziś, 4 maja na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji, Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach pragnie złożyć wszystkim Strażakom zarówno Ochotniczej jak i Państwowej Straży Pożarnej serdeczne podziękowania i życzenia pomyślności w pracy zawodowej i w życiu osobistym oraz zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby. I najważniejsze aby, każdy strażak w swoim życiu miał tyle samo powrotów z akcji, co wyjazdów!!
Projekt ustawy o OSP
NewsDziś 29.04.2021 na specjalnej konferencji prasowej w obecności Mariusza Kamińskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji, Macieja Wąsika, sekretarza stanu w MSWiA oraz nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej zaprezentowano nowe rozwiązania ustawowe dla Ochotniczych Straży Pożarnych.
Najważniejsze punkty ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych:
Stały dodatek do emerytury dla druhów, którzy przez co najmniej 25 lat brali udział bezpośredni udział w akacjach ratowniczo – gaśniczych, w wysokości 1/14 najniższego wynagrodzenia,
Uregulowanie świadczeń dla druhów za udział w akcjach, zwolnień z zakładów pracy, odszkodowań,
W Komendach Wojewódzkich PSP jeden z Zastępców będzie odpowiedzialny za sprawy związane z OSP,
Jednolite legitymacje służbowe dla druhów, które będą uprawniały do ewentualnych zniżek
Przywileje dla jednostek OSP przy organizacji imprez, bez wymogów jak przy imprezach masowych
Odznaczenia dla druhów – Odznaczenie Świętego Floriana i Krzyż Świętego Floriana.
Przełączanie numeru alarmowego 998
NewsZaczynając od dnia 10 maja 2021 roku odbędzie się w naszym województwie przełączanie numeru alarmowego 998 do centrów powiadamiania ratunkowego. Proces ten będzie odbywał się w dniach od 10 do 17 maja, zakładając dzienne przełączanie 3-4 powiatów.

Zmiana ta spowoduje, że pod numerem 998 nie dodzwonimy się do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej, a jedynie do operatora numeru 112. Nie będą więc przekierowywane rozmowy typu zapytanie, informacje itp. Prosimy o korzystanie z numeru 998 tylko jako zgłoszenie zdarzenia o charakterze ratunkowym.

Pożar traw
Pożar trawWczoraj około godziny 22.30 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze traw przy drodze między miejscowościami Marwica i Stankowo.
Na miejsce zdarzenia udaliśmy się dwoma zastępami. Spaleniu uległo ok. 2000-3000m2.

W dniu dzisiejszym, kilkanaście minut po godzinie 12 dwa zastępy z naszej jednostki zadysponowane zostały do pożaru traw przy drodze między miejscowościami Marwica i Klepa.
Adoracja Grobu Pańskiego
Adoracja Grobu PańskiegoZ powodu obowiązującego w całym kraju stanu pandemii oraz związanymi z nią obostrzeniami tegoroczna adoracja Najświętszego Sakramentu przez naszych druhów przebiega w odmienionej formie. Warta przy Grobie Pańskim z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego odbywa się dwie godziny przed i dwie godziny po Mszy św., natomiast liczba uczestniczących strażaków ograniczona jest do minimum. Z tego miejsca pragniemy także gorąco podziękować Panu Damianowi za pomoc w renowacji toporków dzięki, której prezentują się one bardziej okazale.
Wielkanoc 2021

Kolejny pożar sadzy
NewsWczoraj (30.03.2021), SKKM w Elblągu zadysponowało naszą jednostkę do pożaru sadzy w miejscowości Marwica. Po dojeździe na miejsce zdarzenia widać było dym wydostający się spod dachówek oraz mocne zadymienie panujące na poddaszu budynku wielorodzinnego. Wobec czego KDR poprosił o zadysponowanie dodatkowych SIS. na miejsce zdarzenia. Na szczęście pożar w przewodzie kominowym udało się szybko opanować i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się na poddasze budynku.


Wygenerowano w sekund: 0.02 248,120 unikalne wizyty