Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
Najnowsze newsy
Wzór ramki
Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka
News13 maja b.r. na Polach Grunwaldzkich, polową mszą św. rozpoczęły się Wojewódzkie obchody Święta św. Floriana - Dnia Strażaka. Na wzgórzu grunwaldzkim zgromadziły się setki Strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu całego województwa warmińsko - mazurskiego z blisko 70-oma pocztami sztandarowymi. Na uroczystościach nie zabrakło również delegacji powiatu elbląskiego, w skład której weszła również delegacja OSP Jelonki ze sztandarem ZOG ZOSP RP w Rychlikach. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości wszyscy Strażacy wraz z pocztami sztandarowymi i zaproszonymi gośćmi pozowali do wspólnego zdjęcia, a następnie udali się na symboliczną grochówkę.

FOTO

Zbiórka Krwi
Zbiórka KrwiSerdecznie zapraszamy na kolejną edycję Wielkiej Zbiórki Krwi, która tym razem odbędzie się dnia 13.05.2023 (Sobota) w godzinach od 8.00 d0 11.00 przed Jednostką Ratowniczo Gaśniczą nr 3 w Pasłęku. Serdecznie zapraszamy.
Dzień Strażaka w Gminie Rychliki
NewsMszą Świętą w Kościele Parafialnym w Kwietniewie rozpoczęły się Gminne obchody Dnia Strażaka. Po mszy wszyscy zgromadzeni udali się na parking przed kościół gdzie odbył się uroczysty apel, na którym wyróżnieni druhowie otrzymali odznaczenia i medale. Kulminacyjnym momentem apelu było przekazanie i poświęcenie pojazdu pożarniczego dla jednostki OSP w Kwietniewie.
Na zakończenie uroczystości, na terenie boiska, odbył się piknik strażacki połączony z gminnymi zawodami sportowo-pożarniczymi. Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny z OSP w Jelonkach, Rychlikach oraz w Kwietniewie. Ku zaskoczeniu wszystkich po podsumowaniu punktów z oby konkurencji okazało się, iż taką samą liczbę punktów a zarazem pierwsze miejsce zajęły ex aequo OSP w Jelonkach oraz OSP w Rychlikach.
W uroczystości wzięli udział między innymi: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych - Andrzej Śliwka - Wiceminister Aktywów Państwowych, Wicestarosta Elbląski Ryszard Zając, Wójt Gminy Rychliki Zbigniew Lichuszewski, Komendant Miejski PSP w Elblągu bryg. Łukasz Kochan, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Elblągu dh. Ryszard Janusz oraz dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Pasłęku mł. bryg. Paweł Raczewski i mł. bryg. Sławomir Mackiewicz
Życzenia z okazji Dnia Strażaka
NewsDziś, 4 maja na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji, Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach pragnie złożyć wszystkim Strażakom zarówno Ochotniczej jak i Państwowej Straży Pożarnej serdeczne podziękowania i życzenia pomyślności w pracy zawodowej i w życiu osobistym oraz zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby. I najważniejsze aby, każdy strażak w swoim życiu miał tyle samo powrotów z akcji, co wyjazdów!!
Gminne Obchody Dnia Strażaka
NewsW niedziele 07.05.2023 w Kwietniewie mszą świętą o godzinie 11 rozpoczną się gminne obchody Dnia Strażaka. Po mszy świętej naprzeciw kościoła na parkingu odbędzie się uroczysty apel połączony z wręczeniem zasłużonym strażakom odznaczeń oraz poświęcenia pozyskanego przez OSP w Kwietniewie samochodu ratowniczo-gaśniczego. Następni wszyscy zgromadzenie przejdą na boisko gdzie odbędzie się okolicznościowy festyn oraz gminny etap zawodów sportowo-pożarniczych. Serdecznie zapraszamy.
Zaproszenie na Mszę
NewsProboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jelonkach zaprasza druhów, ich rodziny oraz wszystkich zainteresowanych na Mszę Świętą w intencji strażaków, która odbędzie się 4 maja 2023r. o godzinie 17.00 w kościele parafialnym w Jelonkach.
Tradycji stała się zadość
NewsW tym roku po raz kolejny druhowie z naszej jednostki pełnili wartę przy Bożym Grobie. Ten rok był jednak wyjątkowy gdyż po raz pierwszy taką możliwość mieli także członkowie naszej MDP. Po dokładnym przygotowaniu sobie uzbrojenia osobistego oraz zapoznaniu się z ceremoniałem towarzyszącym adoracji Najświętszego Sakramentu w wielką sobotę popołudniu nasi członkowie MDP stanęli naprzeciw siebie pełniąc wartę przy Bożym Grobie. Miejmy nadzieję, iż zapoczątkowali tym samym nową kartę historii naszej jednostki.

Zdjęcia

OTWP eliminacje powiatowe
News1 kwietnia w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Elblągu odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Uczestnicy w trzech kategoriach wiekowych swoje zmagania rozpoczęli od napisania testu, po czym 3 najlepsze wyniki w każdej kategorii przechodziły do finału gdzie każdy z uczestników losował 5 pytań, na które musiał udzielić odpowiedzi ustnej.
Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż reprezentanci naszej gminy, a zarazem członkowie MDP w Jelonkach w swoich kategoriach wiekowych zakwalifikowali się do finałów powiatowych gdzie ostatecznie w:
Grupie I (klasy I-IV) Krzysztof Masalski zajął 3 miejsce,
Grupie II (klasy V-VIII) Mikołaj Dudycz zajął 1 miejsce
Wygrani poszczególnych grup będą reprezentować nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich.

Wesołych Świąt Wielkanocnych
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych
życzą druhny i druhowie
Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach

Wyniki gminnego etapu OTWP
NewsWczoraj, 23.03.2023 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Rychlikach w obecności Wójta Gminy Rychliki, a zarazem Prezesa Oddziału Gminnego ZOSP RP pana Zbigniewa Lichuszewskiego, Komendanta Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Rychliki dh Wiesława Walewskiego, pana Roberta Glińskiego Inspektora do spraw bezpieczeństwa Gminy Rychliki, a także pani Alicji Goszcz Zając - wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Rychlikach odbył się apel, na którym m.in. ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej realizowany jest w całym kraju od szczebla lokalnego do ogólnopolskiego i ma za zadanie popularyzowanie przepisów i kształcenie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postepowania na wypadek pożaru, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.
W naszej gminie turniej zrealizowano w dwóch kategoriach wiekowych: 1 (klasy I-IV), 2 (klasy V-VIII). Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż zwycięzcami obydwu kategorii wiekowych zostali członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Jelonkach. Ponadto w kategorii 1 nasi młodzi adepci pożarnictwa zgarnęli całe podium. Poniżej przedstawiamy wyniki zrealizowanego turnieju:
Pierwsza grupa wiekowa klasy I-IV
1. Krzysztof Masalski MDP Jelonki
2. Julia Homza MDP Jelonki
3. Ksawery Furtak MDP Jelonki

Druga grupa wiekowa klasy V-VIII
1. Mikołaj Dudycz MDP Jelonki
2.Piotr Szponar SP w Rychlikach
3. Filip Homza MDP Jelonki
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom eliminacji szczebla gminnego życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym. Serdecznie dziękujemy także panu Andrzejowi Szponar za wkład w zorganizowanie Turnieju w szkole w Rychlikach, a także UG w Rychlikach za ufundowanie wspaniałych nagród.

Zdjęcia


Zaproszenie na Zebranie Sprawozdawcze
NewsInformujemy, iż dnia 18.03.2023r. o godzinie 16.00 w świetlicy wiejskiej w Jelonkach odbędzie się zebranie sprawozdawcze za rok 2022 Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach.
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach


Wygenerowano w sekund: 0.02 566,716 unikalne wizyty