Najnowsze newsy
Wzór ramki
uwaga_wiatrKomunikat meteorologiczny:
Silny wiatr

Przebieg: Wiatr stopniowo nasila się. W głębi lądu aktualnie najsilniejsze porywy wiatru rzędu około 55 km/h (14,8 m/s) zostały zanotowane na stacji meteorologicznej w Olsztynie, zaś na krańcach północno-zachodnich w rejonie Zalewu Wiślanego do 70 km/h (18,7 m/s). Od zachodu znad Pomorza i Zatoki Gdańskiej zbliża się strefa opadów konwekcyjnych, która w najbliższym czasie może przyczynić się do wystąpienia porywów o prędkości do około 75 km/h, a na krańcach północno-zachodnich do 90 km/h.

Od: 2021-09-23 22:23
Do: 2021-09-24 00:58
synoptyk IMGW-PIB: Mateusz Zamajtys
Czas wydania: 2021-09-23 22:23
uwaga_wiatrPrognoza zagrożeń meteorologicznych
powiat: elbląski (warmińsko-mazurskie)
Od: Czwartek 23.09 07:30 Do: Piątek 24.09 07:30
Silny wiatr
Pożar auta osobowego
Pożar auta osobowegoDziś o godzinie 03.00 zostaliśmy wezwani do pożaru auta osobowego w miejscowości Kąty. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG nr 3 w Pasłęku oraz po jednym zastępie z OSP Zielonka Pasłęcka i OSP Jelonki.
Kolizja dwóch aut osobowych
Kolizja dwóch aut osobowychW dniu wczorajszym około godziny 15.30 dwa zastępy z naszej jednostki zadysponowane zostały do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych. Zdarzenie bez osób poszkodowanych miało miejsce na drodze wojewódzkiej numer 527 przed miejscowością Rychliki. W akcji uczestniczyły także dwa zastępy z JRG nr 3 w Pasłęku oraz zastęp OSP Rychliki.
Odszedł na wieczną służbę
Odszedł na wieczną służbęZ wielkim żalem informujemy, że w dniu dzisiejszym odszedł na wieczną służbę członek naszej jednostki, wieloletni kierowca dh Ryszard Duda.
Msza pogrzebowa odbędzie się w piątek 20 sierpnia o godzinie 13.00 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jelonkach.
Składamy wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny dh Ryszarda.

Zarząd oraz Członkowie
Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach

Usuwanie skutków burz
Usuwanie skutków burzW dniach 15-16 lipca nasza jednostka dysponowana była do 3 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków burz jakie przeszły nad naszym regionem.
▪15 lipca zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Nowe Kusy, gdzie powalone drzewo uszkodziło linię wysokiego napięcia. Niestety w wyniku tego zdarzenia zniszczeniu uległo także bocianie gniazdo, w którym znajdowały się młode. Dwa z nich zginęły.
Na miejscu zdarzenia pracowaliśmy wspólnie z zastępem SHD23 JRG nr 3 w Pasłęku oraz pogotowiem energetycznym.
Drugie zdarzenie tego dnia miało miejsce w miejscowości Jelonki i dotyczyło usunięcia odłamanej gałęzi.
▪16 lipca zastęp GBA zadysponowany został do Topolna Wielkiego w celu usunięcia zalegającego na drodze drzewa.
Dotacja z WFOŚiGW w Olsztynie
Dotacja z WFOŚiGW w OlsztynieNiezmiernie miło jest nam państwa poinformować, iż Ochotnicza Straż Pożarna w Jelonkach otrzymała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Dotacja w wysokości 18 750 zł zostanie przeznaczona na zakup dwóch radiotelefonów noszonych, dwóch trzy częściowych kompletów ubrań specjalnych oraz dziesięciu iskrobezpiecznych, akumulatorowych latarek kątowych LED z certyfikatem ATEX do STREFY 0.

Celem programu jest podniesienie gotowości bojowej lokalnych służb ratowniczych poprzez doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w sprzęt niezbędny do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych, ekstremalnych zjawisk atmosferycznych lub awarii technicznych, których skutki zagrażają życiu lub zdrowiu osób, mieniu albo środowisku naturalnemu.
Burze z gradem
prawd. 80%
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.

Od: 2021-07-15 14:00
Do: 2021-07-16 02:00
synoptyk IMGW-PIB: Wiesław Winnicki
Czas wydania: 2021-07-15 10:31
Intensywne dni
Intensywne dniW ciągu dwóch ostatnich dni nasza jednostka dysponowana była do zdarzeń:
09.07.2021
▪ Wezwanie dotyczyło niebezpiecznie zwisającego kanaru nad jezdnią. Po powrocie do remizy zostaliśmy zadysponowani do usunięcia gniazda os.
11.07.2021
▪ Kilka minut po północy zastęp GBA zadysponowany został do miejscowości Nowe Kusy w związku z pożarem sadzy w przewodzie kominowym. Na miejscu również JRG nr 3 w Pasłęku.
12.07.2021
▪ Po godzinie 15 zostaliśmy skierowani do usunięcia uszkodzonego drzewa na drodze przed miejscowością Wysoka.
▪ O godzinie 18 dwa zastępy z naszej jednostki zadysponowane zostały do usunięcia kolejnego uszkodzonego drzewa tym razem w miejscowości Nowe Kusy.
▪ Po zakończeniu działań w Nowych Kusach udaliśmy się do Jelonek, gdzie zgłoszenie dotyczyło następnego uszkodzonego drzewa.
Burze z gradem
prawd. 80%
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru lokalnie do 100 km/h. Miejscami grad. Największe natężenie zjawisk może nastąpić w godzinach późnopopołudniowych i wieczornych.
Uwagi: Z uwagi na dynamiczną sytuację, ostrzeżenie może ulec zmianie.

Od: 2021-07-09 13:00
Do: 2021-07-09 23:00
synoptyk IMGW-PIB: Karolina Kierklo
Czas wydania: 2021-07-09 07:54
Burze
prawd. 80%
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h.

Od: 2021-06-30 16:00
Do: 2021-07-01 03:30