Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
Pożar dachu budynku mieszkalnego
NewsW piątek 29.04.2022 tuż przed godziną 19 zastępy z naszej jednostki zostały zadysponowane do sąsiedniej gminy Elbląg gdzie w miejscowości Lisów doszło do pożaru dachu w budynku wielorodzinnym. Na szczęście wzorowa postawa samych mieszkańców jak szybka interwencja JOP doprowadziły do szybkiego stłumienia oraz ugaszenia pożaru. Ze względu na położenie miejscowości oraz graniczny obszar działania jednostek w akcję zaangażowane były siły z JRG 1 w Elblągu oraz JRG 3 w Pasłęku, a także dwa zastępy z OSP z Jelonek oraz zastęp z OSP Lisów.
Świąteczne poszukiwania
NewsW nocy z poniedziałku na wtorek nasza jednostka została zadysponowana do pomocy w poszukiwaniach młodego mężczyzny, który oddalił się w kierunku kompleksu leśnego. Nocna akcja nie przyniosła rezultatu, dlatego też we wtorek rano poszukiwania zostały wznowione. Po analizie obszaru, przy wykorzystaniu specjalnej aplikacji, która w czasie rzeczywistym pozwalała na śledzenie penetrujących teren ratowników. Obszar poszukiwań został podzielony przez kierujących akcją policjantów z Olsztyna na sektory. Wykorzystując zgromadzone SIS z jednostek OSP z Jelonek, Rychlik, Świętego Gaju, Krzewska oraz policjantów z komisariatu w Pasłęka, a także policjantów z psami rozpoczęto ponownie poszukiwania. Cała akcja zakończyła się sukcesem, osoba zaginiona sama zgłosiła się do sztabu akcji.
Pożar budynku gospodarczego
NewsW Wielki Piątek tradycyjnie, jak co roku strażacy z naszej jednostki pełnili wartę przy Grobię Pańskim. Tuż przed godziną 22.00 gdy strażacy oczekiwali na zakończenie Adoracji i ściągnięcie ostatniej warty, do kościoła wbiegł proboszcz naszej parafii i poinformował o widocznym pożarze w sąsiednim, co do cmentarza gospodarstwie. Okazało się, iż palił się budynek gospodarczy, który był usytuowany bardzo blisko kolejnych budynków gospodarczych oraz wielorodzinnego budynku mieszkalnego. Działania naszych zastępów w pierwszej fazie polegały na gaszeniu płonącego dachu budynku oraz obronię sąsiednich zabudowań. Ogromnym utrudnieniem stał się fakt, iż któryś z wykonawców remontu drogi powiatowej Jelonki-Śliwca paletami z materiałami budowlanymi zastawił dostęp do znajdującego się najbliżej pożaru podziemnego hydrantu. Co początkowo uniemożliwiło całkowicie pobór wody z niego. Aby hydrant mógł spełnić swoją rolę potrzeba było ładowarki, która przestawiła palety i odsłoniła zakryty hydrant. Na szczęścia prowadzone działania zarówno w natarciu jak i obronie okazały się skuteczne. Pożar ugaszono nie doprowadzając do rozprzestrzenienia się na sąsiednie zabudowania. W akcji gaśniczej brały udział także trzy zastępy z JRG nr 3 w Pasłęku, oficer operacyjny z KM PSP w Elblągu oraz dwa zastępu z OSP KSRG w Rychlikach.
Wesołych Świąt Wielkanocnych
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych
życzą druhny i druhowie
Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach

Pożary traw i nieużytków
Pożary traw i nieużytkówW ciągu ostatnich kilku dni nasza jednostka dysponowana była do pożarów traw i nieużytków w miejscowości Stankowo oraz między miejscowościami Stankowo i Marwica.
❗️ Przypominamy ❗️
Ustawa o ochronie przyrody i ustawa o lasach zabrania wypalania traw na łąkach, pozostałości roślinnych na nieużytkach, skarpach kolejowych i rowach przydrożnych.
Sprawcy podpalenia grozi grzywna do 5 tys.
Zaproszenie na Zebranie Sprawozdawcze naszej jednostki za rok 2021
NewsInformujemy, iż dnia 05.03.2022r. o godzinie 16.30 w świetlicy wiejskiej w Jelonkach odbędzie się zebranie sprawozdawcze za rok 2021 Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach.
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach
Ostrzeżenie Hydrologiczne
uwaga_wodazlewnia: Elbląg (warmińsko-mazurskie)
Ostrzeżenie hydrologiczne: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych
stopień: 2
prawdopodobieństwo: 90%
Obszar: Żuławy i Zalew Wiślany (pomorskie, warmińsko-mazurskie)
Przebieg: W związku z prognozowaną sytuacją meteorologiczną na Żuławach i na Zalewie Wiślanym prognozowane są wzrosty poziomów wody w strefie stanów wysokich z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Lokalnie możliwe przekroczenie stanów alarmowych.
Uwagi: brak

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE: 52
Ważne:
Od: 2022-02-22 00:00
Do: 2022-02-24 00:00
synoptyk IMGW-PIB: Anna Kubicka
Czas wydania: 2022-02-21 11:40
Biuro: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Gdyni, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Gdyni
źródło: IMGW-PIB https://meteo.imgw.pl/dyn/?oshyd=true
Ostrzeżenie Meteorologiczne
uwaga_wiatrpowiat: elbląski
Ostrzeżenia meteorologiczne:
Silny wiatr
stopień: 1
prawd. 70%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu.
Uwagi: Brak.

Ważne:
Od: 2022-02-23 10:00
Do: 2022-02-23 18:00
synoptyk IMGW-PIB: Tomasz Siemieniuk
Czas wydania: 2022-02-22 22:07
Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Białymstoku
źródło: IMGW-PIB Link
Ostrzeżenie Meteorologiczne
uwaga_wiatrOstrzeżenia meteorologiczne:
Silny wiatr
stopień: 1
prawd. 80%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego-zachodu.
Uwagi: Ze względu na dynamiczną sytuację meteorologiczną mogą ulec zmianie parametry ostrzeżenia.

Ważne:
Od: 2022-02-21 06:00
Do: 2022-02-21 18:00
synoptyk IMGW-PIB: Wiesław Winnicki
Czas wydania: 2022-02-20 12:58
Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Białymstoku
źródło: IMGW-PIB Link
Ostrzeżenie Hydrologiczne
uwaga_woda Ostrzeżenie hydrologiczne: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych
stopień: 2
prawdopodobieństwo: 85%
Obszar: Rzeka Bauda (warmińsko-mazurskie)
Przebieg: W związku ze spływem wód opadowych, na rzece Baudzie stany wody będą układały się powyżej stanu ostrzegawczego, początkowo z tendencją wzrostową.
Uwagi:

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE: 44
Ważne:
Od: 2022-02-17 18:31
Do: 2022-02-18 15:00
synoptyk IMGW-PIB: Magda Grabowska-Piekarz
źródło: IMGW-PIB Link
Ostrzeżenie Meteorologiczne
uwaga_wiatrpowiat: elbląski (warmińsko-mazurskie) - Prognoza zagrożeń meteorologicznych
Od: Piątek 18.02 07:30 Do: Sobota 19.02 07:30
Silny wiatr
stopień: 3

Od: Sobota 19.02 07:30 Do: Niedziela 20.02 07:30
Silny wiatr
stopień: 3
źródło: IMGW-PIB hLink


Wygenerowano w sekund: 0.02 409,381 unikalne wizyty