Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
Ostrzeżenie Meteorologiczne
uwaga_gołoledźOd: Czwartek 07.01 07:30 Do: Piątek 08.01 07:30
Oblodzenie
stopień: 1
Opis: Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C, który może powodować zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C, przy gruncie od -3°C do -2°C.
źródło: IMGW-PIB Link
Zmiana umundurowania
Zmiana umundurowaniaNowy rok przyniósł pierwsze zmiany w naszej jednostce. Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Sprawiedliwości, o którym pisaliśmy 24 grudnia 2020r. udało nam się zakupić 10 3-częściowych kompletów ubrań specjalnych FHR 008 MAX PL. Zmiana jest rekomendowana przez ZOSP RP w celu zwiększenia bezpieczeństwa i wygody ratowników tak jak ma to miejsce w Państwowej Straży Pożarnej.

Zestaw składa się z:
• kompletu kurtki i spodni FHR 008 Max PL spełniającego wymogi normy PN-EN 469:2008. Wymagania użytkowe dotyczące odzieży ochronnej przeznaczonej do akcji przeciwpożarowej,
• kurtki lekkiej o konstrukcji jednowarstwowej części ubrania FHR 018 spełniającego wymagania normy EN 15614. Wymagania dla odzieży ochronnej używanej przy pożarach w przestrzeni otwartej.

Ponadto dzięki środkom uzyskanym z dofinansowania zakupiliśmy:
• dwa węże Holmatro 10m Core
• 7 odcinków węża w52
Uszkodzone drzewa
Uszkodzone drzewaOstatnie dni w roku okazały się dla naszej jednostki dosyć pracowite.
28 grudnia dwa zastępy z naszej jednostki zadysponowane zostały do pożaru sadzy w miejscowości Jelonki.
29 grudnia zostaliśmy wezwani do gałęzi zalegającej na drodze gminnej w Jelonkach, niezbędne było usunięcie całego drzewa ze względu na jego zły stan.
30 grudnia zastęp GBA zadysponowany został do miejscowości Marwica w celu wykonania pomiaru poziomu tlenku węgla.
31 grudnia w godzinach przedpołudniowych zadysponowano nas do nadłamanych gałęzi, które stanowiły niebezpieczeństwo dla mieszkańców jednej z posesji w Jelonkach. Na miejsce zdarzenia zadysponowano także zastęp SHD 23 JRG 3 Pasłęk.
Poszukiwania osoby zaginionej
Poszukiwania osoby zaginionejMinionej nocy otrzymaliśmy zgłoszenie o osobie zaginionej w miejscowości Marianka, gdzie udaliśmy się dwoma zastępami.
Na miejscu zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym poinformował nas, że poszukiwany jest dorosły mężczyzna, po czym wyznaczył nam obszar do przeszukania.
Po kilkugodzinnej akcji poszukiwawczej mężczyzna, odnalazł się.Siły zaangażowane w poszukiwania:
- JRG 3 Pasłęk
- OSP Zielonka Pasłęcka
- OSP Marianka
- OSP Stegny
- OSP Aniołowo
- OSP Borzynowo
- OSP Jelonki
- Policja
- Straż Granicza
- Zespół Ratownictwa Medycznego.
Boże Narodzenie 2020
Dotacja dla OSP z Gminy Rychliki
Dotacja dla OSP z Gminy RychlikiW poniedziałek 21 grudnia br. naszą jednostkę odwiedził Pan Michał Gzowski - Szef Gabinetu Politycznego Ministra Środowiska, który w obecności Komendanta Gminnego ZOSP RP w Rychlikach dh Wiesława Walewskiego wręczył na ręce wójta Gminy Rychliki Pana Zbigniewa Lichuszewskiego symboliczny czek na kwotę 99 896,77 zł na zakup niezbędnego sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Rychliki.
Aby dotacja mogła być zrealizowana Gmina Rychliki musiała zabezpieczyć na ten cel kwotę 1022,62 zł, wówczas całość dotacji wyniosła imponującą sumę 100 000 zł. Dofinansowanie mogło być zrealizowane dzięki umowie na realizację zadań ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości.

Z tej okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować Panu Michałowi Gzowskiemu, Panu Zbigniewowi Lichuszewskiemu, Panu Wiesławowi Walewskiemu oraz Panu Piotrowi Nike za wzajemną współpracę i determinację, której efektem jest uzyskanie tak okazałej dotacji. Serdeczne podziękowania składamy również Panu Ryszardowi Janusz - prezesowi Zarządu OP Związku OSP RP, Panu Andrzejowi Misztal - Komendantowi Gminnemu ZOSP RP w Tolkmicku oraz Pani Annie Nowocień - Dyrektorowi Zarządu Wykonawczego OP ZOSP RP w Elblągu, dzięki którym zaangażowanie, upór i wiara w końcowy sukces doprowadziły do zorganizowania i realizacji tak dużego wsparcia jednostek OSP w całym powiecie elbląskim.
Zakończenie remontu
Zakończenie remontuW tym roku w ramach dotacji z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego nasza jednostka otrzymała środki pieniężne w kwocie 14 600 zł na wykonanie remontu naszej strażnicy. Pomimo trudności związanych z epidemią SARS-CoV-2 jakie nam towarzyszyły, tuż przed świętami Bożego Narodzenia udało się ukończyć remont.
Prace rozpoczęły się pod koniec sierpnia kiedy to profesjonalna firma wymieniła bramę garażową w pierwszym boksie. Późniejsze prace zajęły nam już dużo więcej czasu, gdyż po analizie potrzeb i wstępnym kosztorysie pozostała kwota wystarczyła tylko na zakup materiałów budowlanych, w związku z czym wszystkie prace wykonaliśmy sami.
Remont objął:
- renowację oraz pomalowanie wszystkich pomieszczeń w strażnicy
- położenie instalacji elektrycznej pod montaż nowego oświetlenia z przodu oraz z tyłu garaży i świetlicy
- położenie płytek na ścianach wewnątrz boksów garażowych
- położenie płytek na schodach przed wejściem do strażnicy
- renowację wraz z pomalowaniem farbą chlorokauczukową podłogi w boksach garażowych
- modernizację przyłączy wody
- modernizację przyłączy od radiostacji oraz wykonanie zabudowy na ładowarki do radiotelefonów, latarek oraz mierników
- wiele innych drobnych spraw, które wyszły podczas prac

Wszystkim druhom oraz osobom, które przyczyniły się do wykonania remontu serdecznie dziękujemy.

Czytaj Więcej (foto)..
Kalendarz 2021
Kalendarz 2021Chcielibyśmy poinformować o dostępności naszego kalendarza na rok 2021. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju nasza jednostka nie będzie rozprowadzać ich w tradycyjny sposób.
Osoby zainteresowane zakupem proszone są o kontakt z dh Wiesławem Walewskim
pod numerem telefonu 728 334 312.
Cena kalendarza - 16zł.
Serdeczne podziękowania
Serdeczne podziękowaniaJest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasza jednostka uzyskała w tym roku kwotę 2 325,26 zł z tytułu 1% od podatku dochodowego za rok 2019. Po jednostce z Borzynowa (5 131, 37 zł) i Godkowa (3 095, 79 zł) jest to trzeci wynik w powiecie elbląskim. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które poprzez przekazanie nam swojego 1% przyczyniły się do uzyskania tak pokaźnej kwoty.
Pozyskane środki zgodnie z regulaminem ZOSP RP zostaną przeznaczone wyłącznie na zakup sprzętu dla naszej jednostki.
Liczymy, że w przyszłym roku będą Państwo o nas pamiętali
Informacje w sprawie zmiany terminów kampanii sprawozdawczo-wyborczej przed XV Zjazdem Krajowym Związku OSP RP
NewsW piątek 18 grudnia podczas Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP podjęto decyzję o przesunięciu terminów kampanii sprawozdawczo-wyborczej przed XV Zjazdem Krajowym Związku OSP RP
Prezydium Rządu Głównego Związku OSP RP, mając na uwadze zmiany natężenia zagrożenia rozprzestrzeniania się na terenie Polski epidemii wirusa SARS-CoV-2 oraz przewidywania, co do wprowadzonych prez. władze państwowe nowych regulacji prawnych z tym związanych postanawia:
Kampania sprawozdawczo-wyborcza przebiegać będzie z zachowaniem następujących terminów:
od 01 stycznia do 30 września 2021 roku - walne zebrania sprawozdawczo-wyborcze w OSP
• do 30 listopada 2021 roku - zjazdy oddziałów gminnych Związku
• do 31 stycznia 2022 roku - zjazdy oddziałów powiatowych Związku,
• do 31 maja 2022 roku - zjazdy oddziałów wojewódzkich Związku
• między 9 sierpnia, a 9 października 2022 roku - XV Zjazd Krajowy ZOSP RP
Życzenia Bożonarodzeniowe


Wygenerowano w sekund: 0.02 202,910 unikalne wizyty