Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
Ćwiczenia Gminne
Ćwiczenia GminneW dniu dzisiejszym odbyły się ćwiczenia zgrywające jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Rychliki. Ćwiczenia odbyły się na terenie obiektu Wysoka Group sp.z o.o w Wysokiej.
Zadaniem ćwiczących było: ugaszenie symulowanego pożaru , odnalezienie i ewakuacja osoby poszkodowanej oraz udzielenie jej kwalifikowanej pierwszej pomocy przedlekarskiej, wydobycie spod elementu konstrukcyjnego drugiej osoby poszkodowanej oraz udzielenie jej KPP Czytaj Więcej...
List Prezesa Rady Ministrów

Ostrzeżenie Meteorologiczne
uwaga_wiatrOstrzeżenie 73/2019
Ważne:
Od: 2019-09-30 14:00
Do: 2019-10-01 04:00
woj. warmińsko-mazurskie - pow. elbląski
Ostrzeżenia meteorologiczne:
Silny wiatr
stopień: 1
prawdopodobieństwo: 90%
Przebieg: Przewiduje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu.
Uwagi: Brak.
Uszkodzona wysepka i plama oleju na drodze
Uszkodzona wysepka i plama oleju na drodzeWczoraj o godzinie 10.30 jeden zastęp z naszej jednostki zadysponowany został do usunięcia plamy oleju na drodze wojewódzkiej nr 527 przed miejscowością Marwica. Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, iż uszkodzone zostało oznakowanie wysepki, a na drodze znajduje się plama oleju o długości 20 metrów. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji wycieku i posprzątaniu pozostałości po znaku.
Ostatnie pożegnanie
Ostatnie pożegnanie
Z wielkim smutkiem informujemy, iż dnia 16.09.2019r. w wieku 78 lat zmarł wieloletni członek, były prezes, a w ostatnich latach Członek Honorowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach
druh Anatol Drapała.
Pogrzeb odbędzie się 19.09.2019r. o godzinie 12.00 w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jelonkach.
Rodzinie oraz bliskim druha Anatola składamy głębokie wyrazy współczucia.

Zarząd oraz Członkowie
Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Markusy 2019
Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Markusy 2019Dziś, 14.09.2019 na boisku piłkarskim w Markusach odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Pomimo ładnej pogody i perfekcyjnego zorganizowania zawodów w powiatowych zmaganiach uczestniczyły tylko dwie drużyny żeńskie oraz pięć drużyn męskich. Pierwsze miejsce wśród drużyn żeńskich zajęła drużyna z OSP Zwierzno. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjni zarówno w sztafecie pożarniczej jak i w ćwiczeniu bojowym okazali się druhowie z OSP Markusy. Nasza drużyna w sztafecie pożarniczej zajęła 4 miejsca natomiast ćwiczenie bojowe ukończyła na 3 pozycji, co ostatecznie uplasowało nas na 4 miejscu. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a organizatorom oraz innym uczestnikom dziękujemy za wspólne zmagania.Czytaj Więcej(foto)...
18 rocznica ataków na WTC
18 rocznica ataków na WTCJeszcze kilka lat temu, każde wiadomości zaczynały się od informacji o rocznicy ataków terrorystycznych na WTC. W miarę upływu czasu i natłoku nowych informacji w dniu 11 września coraz rzadziej się słyszy, iż jest to data największego i najzuchwalszego w historii ataku terrorystycznego, w którym śmierć poniosło łącznie 2973 osoby. Dla nas ta data przypomina jeszcze jedno, że wśród tych ofiar było 343 strażaków, którzy ostatni raz wyjechali do akcji.
Co roku podczas obchodów rocznicy 11 września w Nowym Jorku odczytuje się nazwiska wszystkich, którzy zginęli w zamachach. Również w strażnicach, z których pochodzili polegli strażacy odbywają się uroczystości upamiętniające bohaterów.
Cześć ich pamięci…
Akcja "Dzień Dawcy Szpiku" w Jelonkach
Akcja "Dzień Dawcy Szpiku" w JelonkachW Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Co drugi chory, zakwalifikowany do przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 20 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie.
Dlatego bardzo ważne jest ciągłe, budowanie bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego w oparciu o społeczności lokalne. Serdecznie zachęcamy osoby w wieku 18-55lat do udziału w akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku, która odbędzie się W niedzielę, 15 września, w godz. 10:00 – 16:00 w świetlicy wiejskiej w Jelonkach. Przekonaj się że w tym przypadku uratowanie komuś życia nic nie boli i nic nie kosztuję!!!
Może to właśnie ktoś zarejestrowany w naszej akcji będzie odpowiednim dawcą i podaruje komuś szanse na nowe życie.

Akcję „Dzień Dawcy Szpiku” organizuje Fundacja DKMS Polska.
Zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku.
Może to Ty uratujesz komuś życie.
Ostrzeżenie Meteorologiczne
uwaga_burzaOstrzeżenie 70/2019
Ważne:
Od: 2019-08-29 14:00
Do: 2019-08-30 02:00
synoptyk IMGW-PIB: Maciej Maciejewski
Czas wydania: 2019-08-29 11:35
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku
Burze z gradem
stopień: 1
prawdopodobieństwo: 80%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad.
Uwagi: Brak.
źródło: IMGW-PIB Link
Już dziś zapraszamy na Dożynki Gminne
Już dziś zapraszamy na Dożynki GminneDożynki, zwane też Świętem Plonów, są okazją do podsumowania prac polowych, które szczególnie intensywnie prowadzone są lipcu i sierpniu, oraz podziękowań dla rolników. Dożynki to również czas zabawy i integracji mieszkańców naszej gminy, którzy wspólnie radują się z zebranych plonów. Dlatego już dziś Wójt Gminy Rychliki serdecznie zaprasza mieszkańców do kultywowania dożynkowego zwyczaju oraz uczestnictwa w towarzyszących mu zabawach i spotkaniach, które odbędą się 24 sierpnia w Jelonkach. Oprócz występów artystycznych, mieszkańcy będą mieli okazję odwiedzić stoiska promujące sołectwa, brać udział w konkursach oraz skosztować przepysznej grochówki.

Natomiast dla dzieci czekają dmuchane zjeżdżalnie oraz animatorzy. Podczas dożynek zostanie rozstrzygnięty konkurs pn. „Bądź EKO. Zbiórka makulatury” dofinansowany przez WFOŚIGW w Olsztynie, w którym wzięło udział 11 sołectw.
Zapraszamy!
14:00 Msza św. w kościele parafialnym w Jelonkach
15:00 Korowód dożynkowy
15:15 Część oficjalna (w tym: odznaczenia dla rolników)
16:15 – 24:00 Część artystyczna; wystąpią: Bum Bum Rurki (SP Rychliki), Kapela Władka z Jelonek, Kamrat Szanty Folk z repertuarem biesiadnym, Grupa Proskenion, The Ukrainian Folk, Loverboy oraz DJ Padre.
źródło:www.rychliki.org
Ostrzeżenie Meteorologiczne
uwaga_burzaOstrzeżenie 67/2019
Ważne:
Od: 2019-08-07 22:00
Do: 2019-08-08 13:00
woj. warmińsko-mazurskie - pow. elbląski
Ostrzeżenia meteorologiczne:
Silny deszcz z burzami
stopień: 2
prawdopodobieństwo: 80%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie 60 mm. W trakcie opadów deszczu możliwe burze z porywami wiatru do 80 km/h.
Uwagi: Brak.
synoptyk IMGW-PIB: Maciej Maciejewski
Czas wydania: 2019-08-07 12:37
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku
źródło: IMGW-PIB Link


Wygenerowano w sekund: 0.03 101,595 unikalne wizyty