Akcja krwiodawstwa
Akcja krwiodawstwaW dniu dzisiejszym druhowie z naszej jednostki brali udział w akcji oddawania krwi, która zorganizowana została przez KM PSP w Elblągu, Oddział Powiatowy ZOSP RP w Elblągu oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.
Akcja przeprowadzona została w mobilnym punkcie poboru krwi, który znajdował się na placu przed Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą nr 3 w Pasłęku przy ul Westerplatte 17.
Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji krwiodawstwa.
uwaga_burzaOd: Poniedziałek 31.08 07:30 Do: Wtorek 01.09 07:30
Burze
Opis: Prognozuje się wystąpienie w dzień burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h.
uwaga_burzaOd: Niedziela 30.08 07:30 Do: Poniedziałek 31.08 07:30
Intensywne opady deszczu
Opis: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 30 mm, lokalnie 40 mm.
uwaga_burzaOd: Niedziela 23.08 07:30 Do: Poniedziałek 24.08 07:30
Burze
Opis: Prognozuje się wystąpienie lokalnych burz z opadami deszczu od 10 mm do 15 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h.
Pożar ścierniska
NewsDzisiaj tuż przed godziną 14 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru ścierniska w miejscowości Marwica. W związku ze zgłoszeniem, iż pożar zbliża się do najbliższych zabudowań do zdarzenia zadysponowano jednocześnie zastęp GBA z JRG 3 w Pasłęku oraz zastęp GBA Z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychlikach. Na szczęście pożar szybko udało się zlokalizować i ugasić.
Ponowne zamknięcie drogi Rychliki-Rejsyty
UWAGA!!!

W DNIACH 22-23 LIPCA 2020 R. PONOWNIE NASTĄPI CAŁKOWITE ZAMKNIĘCIE DROGI RYCHLIKI-REJSYTY NA CZAS WYLEWANIA ASFALTU (TZW. WARSTWY ŚCIERANIA). URUCHOMIONY ZOSTANIE OBJAZD PRZEZ GOŁUTOWO.

ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY!

źródło: Link
Tragicznie zakończone poszukiwania
Tragicznie zakończone poszukiwaniaW dniu dzisiejszym kilka minut po godzinie 10 zastęp z naszej jednostki zadysponowany został do pomocy policji w poszukiwaniach osoby zaginionej, która ostatnio widziana była w okolicy jeziora Korsuń w miejscowości Kiersity.
Niestety, po kilku godzinach płetwonurkowie wyłowili ciało 25 letniego mężczyzny.
Strażak zmarł podczas prowadzenia działań gaśniczych
Strażak zmarł podczas prowadzenia działań gaśniczychWczoraj 15.07.2020 podczas gaszenia stodoły w miejscowości Sznyfin w powiecie Poznańskim zasłabł jeden ze strażaków z OSP w Buku. Strażak nagle źle się poczuł, stracił przytomność poczym doszło do utraty funkcji życiowych. Natychmiast przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz zadysponowano na miejsce zdarzenia zespół lotniczego pogotowia ratunkowego. Skuteczne działania ratowników spowodowały przywrócenie funkcji życiowych co umożliwiło transport poszkodowanego do szpitala w Poznaniu. Niestety 56 letni druh zmarł w szpitalu.
uwaga_burzaOstrzeżenie meteorologiczne:
Burze z gradem
prawd. 75%
Przebieg: Miejscami prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad.

Od: 2020-07-16 13:00
Do: 2020-07-16 23:00
synoptyk IMGW-PIB: Maciej Maciejewski
Czas wydania: 2020-07-16 08:02
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku
Uwaga Czasowe zamknięcie drogi Rychliki-Rejsyty
Ostrzeżenie meteorologiczne
uwaga_burzaDzisiaj od godziny 16.00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad.
Najgroźniejsze burze z lokalnymi porywami do 110 km/h, spodziewane są w godzinach wieczornych i nocnych.

Źródło:IMGW