Wielka Zbiórka Krwi
Wielka Zbiórka KrwiSobotnia akcja Wielkiej Zbiórki Krwi, która zorganizowana została przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Elblągu, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie oraz Ochotniczą Staż Pożarną w Jelonkach przyciągnęła do świetlicy wiejskiej w Jelonkach dużą liczbę osób wśród których znaleźli się funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości. Dzięki hojności 40 osób udało się zebrać 18 litrów krwi, która na pewno pomoże wielu potrzebującym. Należy zaznaczyć, że tego dnia 6 osób oddało krew po raz pierwszy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na miejsce zbiórki, w tym między innymi strażakom z JRG nr 3 w Pasłęku oraz druhom z OSP Godkowo, OSP Krzewsk, OSP Żurawiec, OSP Nowe Dolno, OSP Zastawno oraz OSP Rzeczna.