Mikołajkowe prezenty
NewsNiestety z powodu obowiązujących w całym kraju obostrzeń oraz zakazu organizacji okolicznościowych imprez Rada Sołecka wsi Jelonki z wielkim żalem musiała zrezygnować z zorganizowania corocznej zabawy choinkowej dla dzieci. Jednak problem z zorganizowaniem imprezy, nie przeszkodził jednak Radzie Sołeckiej w dostarczeniu paczek dla dzieci. Wszak coroczny uśmiech dzieci jest bezcenny i nie można ich było zawieźć, a jak mówi stare przysłowie dla chcącego nic trudnego. A jeśli są problemy to trzeba się zgłosić po pomoc do naszych strażaków. I tak narodził się pomysł, aby przygotowane przez radę paczki zgodnie z obowiązującymi wytycznymi odnośnie reżimu sanitarnego rozwożone były przez mikołaja wozem strażackim. Pozostała tylko kwestia pozwolenia od Pana wójta na użyczenie na tą okoliczność samochodu pożarniczego, co oczywiście po wysłuchaniu pomysłu zostało zaakceptowane. I tak pomysł przekuł się w czyn i dziś około osiemdziesięcioro dzieci z sołectwa Jelonki zostało odwiedzonych przez Świętego Mikołaja, a pojazd, którym się poruszał wywołał imponujące wrażenie. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w dostarczeniu tylu radości dla najmłodszych mieszkańców naszego sołectwa.

Rada Sołecka wsi Jelonki