I miejsce w powiecie elbląskim
I miejsce w powiecie elbląskimZarząd Wojewódzki ZOSP RP w Olsztynie dokonał podsumowania ,,Akcji przekaż 1% dla ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO,,.
Nasza jednostka pozyskując kwotę 1293,96 zł., zajęła 1 miejsce w powiecie elbląskim, a 23 na 265 jednostki OSP w województwie warmińsko-mazurskim.
W tym miejscu w imieniu Zarządu oraz wszystkich członków OSP Jelonki składamy serdeczne podziękowanie, tym wszystkim którzy przekazali 1% swojego podatku na rzecz naszej Jednostki. Mamy nadzieję, że w następnym roku nie zapomnicie o nas.

Ze strażackim pozdrowieniem
Zarząd OSP JELONKI

poniżej link do artykułu OW ZOSP RP
Podziękowania
W imieniu Zarządu oraz wszystkich członków naszej jednostki składamy serdeczne podziękowanie dla Rady Sołeckiej w Jelonkach za okazaną pomoc finansową przy zakupie profesjonalnego zestawu narzędzi warsztatowych/216-to częściowy zestaw kluczy/ znanej firmy Yato. Całkowity koszt zakupu to 450 zł.

Naczelnik
OSP JELONKI

Przekazanie Stara
W piątek (31.10.2014), decyzją prezesa Zarządu Gminnego OSP Gminy Rychliki nastąpiło przekazanie naszego drugiego wozu bojowego marki Star dla OSP Kwietniewo, która po kasacji wysłużonych aut nie posiadała do tej pory żadnego pojazdu. Wspomnieć należy, iż przekazany Star 244 trafił do naszej jednostki prosto z taśmy montażowej w 1987 roku i przez wszystkie te lata był niezawodnym wozem bojowym., na którym kończyło lub zaczynało swoją przygodą z pożarnictwem nie jedno pokolenie, dlatego też tak trudno jest nam oswoić się z tą decyzją. Nadmienić można także fakt, iż nasza jednostką ponownie jest jedyną będąca w strukturach KSRG i działającą na terenie powiatu elbląskiego posiadającą tylko jedno auto pożarnicze.
"Pozwól do siebie dojechać"
"Pozwól do siebie dojechać"Na terenie województwa pomorskiego KW Policji rozpoczęła nową ciekawą kampanię edukacyjną " Pozwól do siebie dojechać" mającą na celu zwrócenie uwagi na to, jaki wpływ ma właściwe i widoczne oznakowanie budynków na skrócenie czasu dojazdu i szybką interwencję służb ratowniczych.
W rozwinięciu zamieszczamy film promujący akcję.
Nocny pożar sterty
Nocny pożar stertyWczoraj (09.10.2014), tuż przed godziną 3 w nocy SKKM PSP w Elblągu zadysponowało dwa zastępy z naszej jednostki GBA, GBM do pożaru sterty balotów słomy w miejscowości Kwietniewo (gmina Rychliki). Po dojeździe na miejsce okazało się, iż cała sterta objęta jest już ogniem, a na miejscu pożaru znajduję się już zastęp GBA z JRG 3 w Pasłęku oraz zastęp GBA z OSP Rychliki. Działania jednostek polegały na ograniczeniu rozprzestrzenienia się ognia na pobliską łąkę oraz ugory znajdujące się wzdłuż dróg dojazdowych oraz dozorowanie wypalania się sterty, które trwało do godzin porannych.
Wracamy po długiej przerwie
Po kilku miesięcznej przerwie spowodowanej awarią serwera strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach ponownie działa. W gwoli wytłumaczenia, awaria jaka nastąpiła u naszego dostawcy usług hostingowych doprowadziła do utraty wszystkich danych dotyczących naszej witryny. Długi okres oczekiwania nie przyniósł żadnych rezultatów w postaci odzyskania choć części potrzebnych danych. Wykorzystując posiadaną przeze mnie kopię strony udało się odtworzyć ją na innym już serwerze -nastąpiła także częściowa zmiana adresu na www.ospjelonki.pl.
Niestety kopia bazy danych została uszkodzona i nie nadaje się do wykorzystania na głównej stronie dlatego osoby, które są zainteresowane historią newsów z lat 2007-2014 będą już niedługo mogły je przejrzeć pod adresem: www.archiwum.ospjelonki.pl. Jest to kawałek historii zapisany od 2007r. czyli od momentu powstania naszej strony, dlatego mimo, iż teksty są tylko po części czytelne oraz brak jest działających załączników w postaci zdjęć postanowiłem stworzyć to archiwum w celu zachowania pamięci z tamtych dni.

ADMINISTRATOR

Pożar smażalni Okoń
Pożar smażalni OkońO godzinie 21.45 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru lokalu gastronomicznego "Okoń" w Zielonym Grądzie (Gmina Pasłęk). Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, iż pali się poddasze budynku. W akcji gaśniczej brało udział 12 zastępów straży pożarnej : trzy z JRG3 Pasłęk, trzy z JRG1 Elbląg, dwa z OSP Zielonka Pasłęcka i OSP Rychliki, a także zastęp z OSP Jelonki oraz cysterna z OSP Krzewsk. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Przyczyny pożaru wyjaśni dochodzenie prowadzone przez policję. ZDJĘCIA

Fot. Witold Sadowski