Podsumowanie akcji 1% za 2014 dla OSP
News Zarząd Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Olsztynie przedstawił informację o rezultatach akcji 1% dla OSP. Z wielką satysfakcją informujemy, iż kwota przeznaczona na naszą jednostkę znów była większa od zeszłorocznej i wyniosła 1334,67,-. Warto nadmienić, iż była tylko o 222, 45, - niższa od największej kwoty uzyskanej w powiecie elbląskim przez OSP Borzynowo 1557,12,-. Równie dobrze nasza jednostka wypadła na tle całego województwa gdzie na 553 działające jednostki OSP zajęła 26 miejsce. Bardzo się cieszymy tym faktem i składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, dzięki którym ponownie odnieśliśmy tak wspaniały wynik. Informujemy jednocześnie, iż otrzymane pieniądze zostaną wydane zgodnie z opublikowanymi przez, OW ZOSP wytycznymi.
„UWAGA – od bieżącego roku zmieniamy trochę zasady wykorzystania tych środków. Przelewy na konta poszczególnych OSP będą dokonane na pisemny wniosek z załączonym rachunkiem dokumentującym wydatek. Wydatki muszą być zgodne z „wykazem wydatków, które mogą być finansowane ze środków pozyskanych z 1% podatku dla Związku OSP RP”. Środki można jak dotychczas wykorzystać dokonując bezpośrednio zakupów sprzętu w naszym salonie handlowym.
Procedury te gwarantują, że wszystkie zbierane przez Związek środki są wykorzystywane zgodnie z celem Związku i faktycznymi potrzebami Ochotniczych Straży Pożarnych, czyli na sprzęt ratowniczy i gaśniczy, zakupy specjalistycznego wyposażenia osobistego strażaków lub działalność szkoleniową.
Twój 1 % podatku będzie wykorzystany między innymi na;
-Remonty i budowę strażnic.
-Zakup sprzętu pożarniczego i ratowniczego.
-Zakup umundurowania i odzieży ochronnej.
-Szkolenia członków OSP i MDP.
-Organizację zawodów sportowo-pożarniczych.
-Wydawnictwa propagujące bezpieczeństwo pożarowe,
-Działalność kulturalna w tym m.in.: orkiestry, kroniki, zespoły artystyczne.”