Ostatnie zakupy trafiły do naszej jednostki
Ostatnie zakupy trafiły do naszej jednostkiDzisiaj do naszej jednostki trafił długo oczekiwany ostatni z tegorocznych zakupów. Po suchym skafandrze oraz agregacie oddymiającym dziś dostarczono nam sanie lodowe. Tegoroczne zakupy sprzętowe ukierunkowane były głównie w zakresie asortymentów ratownictwa wodnego. Suchy skafander oraz sanie lodowe zakupiono z dotacji celowej pochodzącej z Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, natomiast agregat oddymiający został zakupiony dzięki wykorzystaniu dotacji z Zarządu Wojewódzkiego ZOSP w Olsztynie oraz Funduszu Sołeckiego sołectwa Jelonki.

Także z dofinansowania ZW ZOSP w Olsztynie nasza jednostka wzbogaciła się m.in. o 6 nowych hełmów strażackich Calisia Vulcan. Z tegorocznych zakupów nasza jednostka może być szczególnie zadowolona. Po pierwsze po raz kolejny udało się wzmocnić potencjał ratowniczy naszej jednostki, który mamy nadzieje przyczyni się do polepszenia, jakości naszych działań. Po drugie od nowego roku w życie wchodzą nowe przepisy podatkowe zmieniające między innymi podatek VAT na sprzęt strażacki z, 8% na 23% co z pewnością przyczyni się do zmniejszenia rozwoju jednostek.