Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
Ostrzeżenie meteorologiczne
OSTRZEŻENIE Nr 52
Zjawisko: Silny wiatr
Stopień zagrożenia: 1
Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych
Obszar: województwo warmińsko-mazurskie - subregion powiat elbląski
Ważność: od 2014-12-12 15:00:00 do 2014-12-13 03:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z południa i południowego zachodu.
Prawdopodobieństwo: 80%
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2014-12-11 12:48:00
Synoptyk: Wiesław Winnicki
Podobne ostrzeżenie wystosowane we wszystkich województwach prócz w. podlaskiego oraz w. lubelskiego.
źródło: IMGW-PIB. Link
Pożar w Wysokiej
Pożar w WysokiejDziś przed południem SKKM PSP w Elblągu zadysponowało naszą jednostkę do pożaru sadzy w miejscowości Wysoka. Do zdarzenia zadysponowano również GBA oraz SHD 23 z JRG 3 w Pasłęku. Dojeżdżając na miejsce zdarzenia widać już było ogień wydobywający się zarówno z komina jak i z poddasza budynku. Czytaj Więcej...
Ostrzeżenie meteorologiczne
OSTRZEŻENIE Nr 60
Zjawisko: Silny wiatr
Stopień zagrożenia: 1
Biuro: Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich
Obszar: województwo pomorskie - subregion nadmorski
Ważność: od 2014-12-10 10:00:00 do 2014-12-10 20:00:00
Przebieg: Prognozowany jest silny wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, południowy i południowo-zachodni.
Prawdopodobieństwo: 90%
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2014-12-10 06:27:00
Synoptyk: Anna Zielińska-Szefka
źródło: IMGW-PIB
Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu PSP z NFOŚiGW
Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu PSP z NFOŚiGWW piątek 28 listopada br. w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pt. "Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych". Projekt zakłada usprawnienie działań PSP na obszarze Polski w zakresie prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych, m.in. poprzez objęcie całej ludności Polski ochroną przed innymi, niż powódź zagrożeniami oraz skrócenie do 3 godzin czasu przeprowadzenia rozpoznania i reagowania na zagrożenia na poziomie kraju. Całkowity koszt inwestycji wynosi niemal 200 mln zł, z czego blisko 170 mln zł to dofinansowanie w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Z tej puli środków dofinansowanie otrzyma każda z komend wojewódzkich Państwowej Straży Pożarnej.
I Rychlicki Bieg Niepodległości
11 listopada przy okazji obchodów Święta Niepodległości odbył się I Rychlicki Bieg Niepodległości. Bieg podzielony był na dwa etapy, mianowicie dla dzieci i młodzieży na dystansie 300 metrów oraz kategorię open na dystansie 3 km. Gościem specjalnym imprezy był Mirosław Plawgo. Trzykrotny Mistrz Polski seniorów oraz Wojskowy Mistrz i Wicemistrz Polski w biegu maratońskim. Warto zaznaczyć, że w kategorii open uczestniczył członek naszej jednostki dh Murżicz Marek, który zajął bardzo wysoką 5 lokatę. Ponadto wszystkie jednostki OSP z gminy Rychliki pomagała w zabezpieczeniu trasy biegu za co wszystkim dziękujemy.
Gminne Manewry 2014
Gminne Manewry 2014W sobotę (08.11.2014), koncentracją pod Urzędem Gminy w Rychlikach Sił i Środków naszej gminy po długoletniej przerwie rozpoczęły się gminne manewry pożarnicze. Celem ćwiczeń było sprawdzenie:
• czasów dojazdu sił i środków ochrony przeciwpożarowej do obiektu,
• gotowości bojowej podmiotów KSRG biorących udział w ćwiczeniach,
• możliwości prowadzenia łączności bezprzewodowej z miejsca ćwiczeń,
• umiejętności kierowania działaniami ratowniczymi,
• zgodności prowadzenia działań ratowniczo - gaśniczych z zasadami BHP,
• umiejętności udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej zgodnie z określonymi procedurami.
I miejsce w powiecie elbląskim
I miejsce w powiecie elbląskimZarząd Wojewódzki ZOSP RP w Olsztynie dokonał podsumowania ,,Akcji przekaż 1% dla ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO,,.
Nasza jednostka pozyskując kwotę 1293,96 zł., zajęła 1 miejsce w powiecie elbląskim, a 23 na 265 jednostki OSP w województwie warmińsko-mazurskim.
W tym miejscu w imieniu Zarządu oraz wszystkich członków OSP Jelonki składamy serdeczne podziękowanie, tym wszystkim którzy przekazali 1% swojego podatku na rzecz naszej Jednostki. Mamy nadzieję, że w następnym roku nie zapomnicie o nas.

Ze strażackim pozdrowieniem
Zarząd OSP JELONKI


poniżej link do artykułu OW ZOSP RP
Link
Podziękowania
W imieniu Zarządu oraz wszystkich członków naszej jednostki składamy serdeczne podziękowanie dla Rady Sołeckiej w Jelonkach za okazaną pomoc finansową przy zakupie profesjonalnego zestawu narzędzi warsztatowych/216-to częściowy zestaw kluczy/ znanej firmy Yato. Całkowity koszt zakupu to 450 zł.

Naczelnik
OSP JELONKI

Przekazanie Stara
W piątek (31.10.2014), decyzją prezesa Zarządu Gminnego OSP Gminy Rychliki nastąpiło przekazanie naszego drugiego wozu bojowego marki Star dla OSP Kwietniewo, która po kasacji wysłużonych aut nie posiadała do tej pory żadnego pojazdu. Wspomnieć należy, iż przekazany Star 244 trafił do naszej jednostki prosto z taśmy montażowej w 1987 roku i przez wszystkie te lata był niezawodnym wozem bojowym., na którym kończyło lub zaczynało swoją przygodą z pożarnictwem nie jedno pokolenie, dlatego też tak trudno jest nam oswoić się z tą decyzją. Nadmienić można także fakt, iż nasza jednostką ponownie jest jedyną będąca w strukturach KSRG i działającą na terenie powiatu elbląskiego posiadającą tylko jedno auto pożarnicze.
"Pozwól do siebie dojechać"
"Pozwól do siebie dojechać"Na terenie województwa pomorskiego KW Policji rozpoczęła nową ciekawą kampanię edukacyjną " Pozwól do siebie dojechać" mającą na celu zwrócenie uwagi na to, jaki wpływ ma właściwe i widoczne oznakowanie budynków na skrócenie czasu dojazdu i szybką interwencję służb ratowniczych.
W rozwinięciu zamieszczamy film promujący akcję.
Nocny pożar sterty
Nocny pożar stertyWczoraj (09.10.2014), tuż przed godziną 3 w nocy SKKM PSP w Elblągu zadysponowało dwa zastępy z naszej jednostki GBA, GBM do pożaru sterty balotów słomy w miejscowości Kwietniewo (gmina Rychliki). Po dojeździe na miejsce okazało się, iż cała sterta objęta jest już ogniem, a na miejscu pożaru znajduję się już zastęp GBA z JRG 3 w Pasłęku oraz zastęp GBA z OSP Rychliki. Działania jednostek polegały na ograniczeniu rozprzestrzenienia się ognia na pobliską łąkę oraz ugory znajdujące się wzdłuż dróg dojazdowych oraz dozorowanie wypalania się sterty, które trwało do godzin porannych.


Wygenerowano w sekund: 0.02 186,791 unikalne wizyty