Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
W Hołdzie Powstańcom zawyją syreny.
W Hołdzie Powstańcom zawyją syreny.Uwaga jutro 01.08.2015 o godzinie 17.00 w godzinę "W" zarówno w naszej miejscowości jak i w całym kraju rozlegną się syreny alarmowe oddające hołd bohaterom Powstania Warszawskiego.
Zgodnie z Zarządzeniem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Nr 26/13 z dnia 11 lutego 2013 roku w sprawie treningów Wojewódzkiego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania informujemy, że w dniu 1 sierpnia o godz. 17.00 przeprowadzony będzie trening systemu ostrzegania i alarmowania ludności.
W ramach treningu zostanie sprawdzona sprawność funkcjonowania akustycznego systemu alarmowego. W remizach jednostek OSP zostaną na 1 minutę uruchomiane syreny alarmowe. Wybór daty i godziny treningu wpisuje się w obchody upamiętniające 71 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
Uchylenie uchwały Rady Powiatu w Elblągu
Regionalna Izba Obrachunkowa w Olsztynie uchyliła Uchwały Rady Powiatu w Elblągu z dnia 25 czerwca 2015 roku w sprawie udzielenia dotacji z budżetu powiatu dla Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie powiatu elbląskiego.
Tym samym unieważnione zostały umowy o dotację zawarte na mocy uchwał.
Mając powyższe na uwadze Zarząd Powiatu w Elblągu w dniu 28.lipca 2015r. ma podjąć decyzję o rekomendowaniu Radzie Powiatu udzielenia pomocy finansowej gminom z przeznaczeniem dla OSP, w wysokości i zakresie rzeczowym, jak w uchylonych uchwałach. Taka forma wsparcia nie była dotychczas kwestionowana przez RIO w Olsztynie, ale jest uzależniona od zgody władz gminnych.
Dotacja ze starostwa powiatowego w Elblągu
Wczoraj 30.06.2015r. w Urzędzie Starostwa Powiatowego w Elblągu w obecności przedstawicieli starostwa oraz członków naszego zarządu nastąpiło podpisanie umowy o dotację celową na zakup łodzi/ pontonu ratowniczego dla naszej jednostki. Niniejsza umowa jest pierwszym tego typu rodzajem współpracy miedzy nasza organizacją, a tego typu jednostką samorządu terytorialnego i miejmy nadzieje, że nie ostatnią. Jest to także zwieńczenie naszych starań i przykład, że dla chcącego nic trudnego. Na uwagę zasługuję również fakt, iż dotacja na zakup wynosi 60 % całkowitego kosztu łodzi/pontonu. Resztę sumy nasza jednostka dokłada z własnych środków pieniężnych.
Letni obóz
Uprzejmie informujemy, ze Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Elblągu wspólnie z Zarządem Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim organizuje w okresie od 27 czerwca do 5 lipca 2015 roku obóz szkoleniowy dla dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat, na terenie bazy MDP w Krynicy Morskiej ul. Marynarzy.
Całkowity koszt obozu to 450 zł, które pokrywa uczestnik.

Zaproszenie
Rada Sołecka oraz Ochotnicza Straż Pożarna wsi Jelonki serdecznie zapraszają wszystkich chętnych chcących mile spędzić sobotnie popołudnie (30.05.2015) na festyn organizowany z okazji Dnia Dziecka. Impreza rozpoczyna się od godziny 13.00 przy Świetlicy w naszej miejscowości. Jednocześnie organizowany jest "Dzień Otwartej Remizy", podczas którego wszyscy będą mogli zobaczyć jak wygląda nasza strażnica od środka, w co jest wyposażona oraz każdy na chwilę będzie mógł się wcielić w role strażaka. Wszystkich a w szczególności dzieci serdecznie zapraszamy.
Uwaga
UwagaĆwiczenia RENEGADE – KAPER 15/I

Informujemy, że w dniu 12 maja 2015 r. w godzinach 6.00 – 19.00 (termin zapasowy 13 maja) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje ćwiczenie RENEGADE – KAPER 15/I. Jednym z elementów ww. ćwiczenia jest epizod dotyczący naruszenia przestrzeni powietrznej RP przez statek powietrzny o statusie RENEGADE oraz związany z tym trening systemu alarmowania i ostrzegania polegający na włączeniu syren alarmowych na zagrożonym obszarze kraju.
Międzynarodowy Dzień Strażaka
Międzynarodowy Dzień Strażaka Z okazji "Dnia Strażaka" składamy serdeczne podziękowania druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych w Jelonkach za działalność ratowniczą i bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi. Jednocześnie wszystkim strażakom zarówno z OSP jak i PSP życzymy mnóstwo sił, wytrwałości i wyrozumiałości bliskich oraz wiele satysfakcji z pracy i służby społeczeństwu.
Oby wszystkim naszym działaniom przyświecał jeden wypisany na naszych sztandarach cel "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek..."

Ostrzeżenie meteorologiczne
Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych
Obszar: województwo warmińsko-mazurskie
Ważność: od 2015-04-13 06:00:00 do 2015-04-13 18:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, z zachodu i północnego zachodu.
Prawdopodobieństwo: 90%
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2015-04-12 14:02:00
Synoptyk: Karolina Kierklo
źródło: IMGW-PIB Link
Wesołych Świąt
Wesołych ŚwiątZarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach składa wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka oraz mokrego dyngusa.
Sprzątanie naszej miejscowości
Rada Sołecka oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Jelonkach zaprasza na ognisko z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, które odbędzie się 21.03.2015(sobota) przy świetlicy wiejskiej w Jelonkach o godzinie 14.00. Dla wszystkich uczestników organizatorzy zapewniają ciepła herbatę oraz kiełbaskę.

Dodatkowo wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji „Dzień Sprzątania Świata” zapraszamy na godzinie 13 w celu posprzątania naszej miejscowości. Zbiórka przed sprzątaniem zaplanowana jest przed kamieniem gdzie podzielimy się na grupy i przejdziemy ulicami naszej miejscowości.

Fundacja DKMS - BAZA DAWCÓW KOMÓREK MACIERZYSTYCH I SZPIKU
Szanowni Państwo!
W naszym kraju białaczkę, co roku diagnozuje się u około 10 000 osób.
Dla wielu z nich jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie
szpiku od dawcy niespokrewnionego.

Rejestracja każdej nowej osoby to zwiększenie szans na życie dla
chorych, dlatego Fundacja DKMS - BAZA DAWCÓW KOMÓREK MACIERZYSTYCH I
SZPIKU, przeprowadza akcje rejestracji potencjalnych dawców na terenie
całej Polski - Szkoły wspólnie przeciw białaczce.

W ciągu 23 lat szansę na życie chorym na raka krwi podarowało ponad 40
tysięcy osób z baz DKMS. Dziś każdego dnia komórki macierzyste na
całym świecie oddaje co najmniej 15 Dawców DKMS.

W dniach:18-19.03.2015 r., w godzinach 09:00 a 16:00 w Elblągu na terenie
Szkoły Policealnej im. J. Romanowskiej MEDYK w Elblągu ul. Saperów 14 E
w Miasteczku szkolnym, odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców.


Sposób rejestracji to wywiad oraz pobranie wymazu z jamy ustnej. Wiek
kandydatów to 18 do 55 lat.

Weź dowód osobisty lub inny dokument tożsamości z nr PESEL


Wygenerowano w sekund: 0.01 149,674 unikalne wizyty