Wieczorny wypadek
NewsNiestety kilka godzin po świętowaniu, w naszej miejscowości rozległ się dźwięk syreny alarmowej. SKKM PSP w Elblągu przekazało zgłoszenie o wypadku drogowym w naszej miejscowości z udziałem prawdopodobnie czterech osób. Po dotarciu na miejsce oczom strażaków ukazał się dramatyczny widok, samochód osobowy uderzając w barierki energochłonne wybił się w górę i obracając o 90° uderzył dachem w drzewo. Na zewnątrz pojazdu znajdowały się trzy osoby, którym okoliczni mieszkańcy starali się udzielić pierwszej pomocy, a wewnątrz wraku znajdował się zakleszczony mężczyzna. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych rozpoczęli wykonywać dostęp do poszkodowanego, po chwili na miejscu zjawili się także dwa zastępy PSP z JRG nr 3 w Pasłęku, dzięki którym wspólnymi siłami udał się wydostać poszkodowanego i przekazać go ZRM. Uderzenie jednego samochodu z czterema osobami pokazało jak dużo sił i środków potrzeba, aby w rzetelny sposób udzielić wszystkim pomocy. Reasumując w działaniach brały udział trzy zastępy Straży Pożarnej, cztery zespoły ratownictwa medycznego oraz patrol policji.