Zawody Sportowo-pożarnicze 2016
Zawody Sportowo-pożarnicze 2016Uroczystą mszą przy akompaniamencie Orkiestry z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonce Pasłęckiej w niedziele 5 czerwca rozpoczęły się Gminne Obchody Dnia Strażaka. Po mszy gromadzeni członkowie OSP oraz zgromadzeni wierni udali się na kompleks sportowy gdzie odbył się uroczysty apel, na którym to Wójt gminy rychliki a zarazem prezes Zarządy Gminnego ZOSP podziękował wszystkim zgromadzonym druhom za ich ofiarną pracę i życzył dalszych sukcesów ora satysfakcji z wykonywanego fachu. Odczytany został także list okolicznościowy przesłany przez Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu, który nie mógł pojawić się osobiście na uroczystości. Kulminacyjnym momentem obchodów były zawody sportowo-pożarnicze. Niestety z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników z zawodów musiała wycofać się drużyna z jednostki OSP Święty Gaj. Po wylosowaniu przez kierowników drużyn numerów kolejności startowych przystąpiono do pierwszej konkurencji, jaką była sztafeta pożarnicza. Najlepszy rezultat osiągnęła drużyna z OSP Jelonki, tuż za nią uplasowały się drużyny z OSP Rychliki oraz OSP Kwietniewo. Następną konkurencją było ćwiczenie bojowe, które zakończyło się taką samą kolejnością drużyn, przy czym drużyna z OSP Kwietniewo z powodu kłopotów ze sprzętem nie ukończyła ćwiczenia. Podsumowując zmagania pierwsze miejsce zajęła drużyna z OSP w Jelonkach, drugie miejsce zajęła drużyna z OSP w Rychlikach, najniższy stopień podium zajęła drużyna z OSP w Kwietniewie.