"Strażak" ponownie w naszej jednostce
"Strażak" ponownie w naszej jednostceZgodnie z zeszłorocznymi uzgodnieniami z Wójtem Gminy Rychliki po rocznej przerwie do naszej jednostki wróciła prenumerata czasopisma "Strażak". Jest to dla nas bardzo dobra nowina, miesięcznik prócz szczegółowych opisów niektórych akcji z terenu kraju opisuję i objaśnia między innymi możliwości i sposoby pozyskiwania środków finansowych dla OSP z różnego rodzaju źródeł, zasady postępowania zgodnie z procedurami medycznymi, przepisy prawa funkcjonujące w OSP czy też zasady wykorzystywania i prawidłowej obsługi sprzętu ratowniczego. W lutowym wydaniu możemy przeczytać między innymi o heroicznej walce strażaków w pożarze kościoła w Braniewie, wypadkach z udziałem wtargnięcia dzikich zwierząt na drogę czy informacjach o sposobach pozyskiwania środków na działalność OSP z fundacji bankowych. Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Rychliki za prenumeratę czasopisma dla naszej jednostki, dzięki któremu możemy poszerzać naszą wiedzę.