XIV Rocznica ataków na WTC
XIV Rocznica ataków na WTCJeszcze kilka lat temu, każde wiadomości zaczynały się od informacji o rocznicy ataków terrorystycznych na WTC. W miarę upływu czasu i natłoku nowych informacji w dniu 11 września coraz rzadziej się słyszy, iż jest to data największego i najzuchwalszego w historii ataku terrorystycznego, w którym śmierć poniosło łącznie 2973 osoby. Dla nas ta data przypomina jeszcze jedno, że wśród tych ofiar było 343 strażaków, którzy ostatni raz wyjechali do akcji.
Co roku podczas obchodów rocznicy 11 września w Nowym Jorku odczytuje się nazwiska wszystkich, którzy zginęli w zamachach. Również w strażnicach, z których pochodzili polegli strażacy odbywają się uroczystości upamiętniające bohaterów.
Cześć ich pamięci…