Oficjalne przekazanie SLRR
Oficjalne przekazanie SLRRW sobotę 11.05.2024r. podczas Gminnych Obchodów Dnia Strażaka oficjalnie w podział bojowy naszej jednostki został wprowadzony lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy na podwoziu Toyoty Hilux.
Nowo pozyskany samochód zbudowany został na dwuosiowym podwoziu z dołączanym napędem terenowym 4x4. Posiada jednomodułową pięcioosobową kabinę w układzie 1+1+3 typu Pick-up wyposażoną w radiotelefon przewoźny. Samochód napędzany jest silnikiem wysokoprężnym o mocy 140 KM. Jego napęd przenoszony jest na oś tylną lub obie osie za pomocą manualnej skrzyni biegów.

Dzięki ciężkiej pracy naszych druhów oraz przy wsparciu finansowym naszych sponsorów w pojeździe wykonano zabudowę skrzyni ładunkowej nadbudową typu hard top z wysuwaną platformą o ładowności 250 kg ułatwiającą załadunek i dostęp do przewożonego sprzętu. Ponadto zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz nowo wykonanej zabudowy zamontowano robocze oświetlenie ledowe. Pojazd otrzymał także ledową sygnalizację uprzywilejowaną. Z przodu auta zamontowano wyciągarkę linową, a z tyłu hak holowniczy umożliwiający ciągnięcie przyczep, a przede wszystkim przyczepy z łodzią ratowniczą będącą na wyposażeniu naszej OSP.
Głównym zadaniem nowo pozyskanego pojazdu będzie jak najszybsze dotarcie do miejsca zdarzenia nawet w ciężkich warunkach terenowych i pogodowych oraz wykonywanie zadań związanych z ratownictwem wodnym. Pojazd będzie również wykorzystywany do transportu ratowników i dowożenia sprzętu przy akcjach długotrwałych i skomplikowanych.
Samochód został pozyskany z Fundacji PKO BP przy ogromnym wsparciu ówczesnego wiceministra aktywów państwowych Pana Andrzeja Śliwki, ówczesnego Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu mł. bryg. Łukasza Kochan oraz prezesa PKO Leasing Pana Pawła Pacha.

Przystosowanie nowego nabytku do samochodu ratowniczego nie było by możliwe gdyby nie wkład finansowy naszych sponsorów za co serdecznie i z całego serca dziękujemy:

Panu Zbigniewowi Lichuszewskiemu Wójtowi Gminy Rychliki

ORLEN S.A. Fundacja ORLEN

Panu Wojciechowi Żylis Prezesowi Zarządu Braniewsko-Pasłęckiego Banku Spółdzielczego z siedzibą w Pasłęku

Panu Piotrowi Beczek firma Piotr Beczek. Blacharstwo. Lakiernictwo Samochodowe

Panu Ryszardowi Koniecznemu firma „Ryśkon”

Panu Szymonowi Olejnik firma „Szymon-Trans”

Pojazd SLRR ze względu na swoje parametry taktyczno – techniczne i konstrukcyjne z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu, mienia oraz środowiska naturalnego.