Informacje
Warto Wiedzieć
Ważne Linki
KG PSP

ZOSP RP

JRG Pasłęk
powiatowe eliminacje OTWP
powiatowe eliminacje OTWPW sobotę 20 kwietnia 2024 roku na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Elblągu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP). Jego głównym celem jest popularyzowanie przepisów oraz kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Adresatami wydarzenia są wszystkie młode osoby zainteresowane szeroko rozumianym bezpieczeństwem i ochroną przeciwpożarową.
W tegorocznym etapie powiatowym wzięło udział 26 osób - zwycięzcy eliminacji gminnych z poszczególnych gmin powiatu elbląskiego: Elbląg, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo, Młynary, Rychliki oraz Tolkmicko. Niezmierni miło jest nam przekazać, iż gminę Rychliki reprezentowało aż troje członków naszej MDP. Paulina Statek, Antoni Żuk i Mikołaj Dudycz.
W pierwszej części wszyscy uczestnicy przystąpili do pisemnego testu wiedzy. Osoby, które osiągnęły najlepsze trzy wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych zakwalifikowały się do drugiego etapu, który polegał na udzielaniu ustnych odpowiedzi na 4 wylosowane pytania. O zajętych miejscach zadecydowała łączna ilość zdobytych punktów.
Końcowa klasyfikacja eliminacji powiatowych OTWP w powiecie elbląskim w roku 2024:

Grupa I (uczniowie szkół podstawowych, klasy I-IV):
1. Antoni Abramowski – OSP w Zwierznie łącznie 34 pkt.
2. Boniecki – OSP w Gronowie Elbląskim łącznie: 30 pkt.
3. Antoni Ślęzak – OSP w Gronowie Elbląskim łącznie 27 pkt.

Grupa II (uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII,):
1. Mikołaj Dudycz – OSP w Jelonkach łącznie: 31 pkt.
2. Michał Jaszczak – OSP w Pogrodziu łącznie 24 pkt.
3. Kacper Witkowski – OSP w Pomorskiej Wsi łącznie 22 pkt.

Grupa III (uczniowie szkół ponadpodstawowych);
1. Michał Maliński – OSP w Łęczu łącznie 37 pkt.
2. Stefański – OSP w Żurawcu łącznie 24 pkt.
3. Cyprian Mikołajczyk – OSP w Młynarach łącznie 17 pkt.


Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych będą reprezentować powiat elbląski w kolejnym etapie OTWP, jakim będą eliminacje wojewódzkie, które odbędą się 24 maja bieżącego roku.
Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe upominki ufundowane przez KW PSP w Olsztynie Starostwo Powiatowe w Elblągu, Nadleśnictwo Elbląg, PKS w Elblągu oraz Tartak Jagodno.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy z wzięcie udziału w turnieju, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dobrych wyników w kolejnym etapie OTWP.

źródło: KM PSP Elbląg Link


Wygenerowano w sekund: 0.02 718,272 unikalne wizyty