Pracowity wtorek
Pracowity wtorekWtorek(18.08.2015), okazał się bardzo pracowity dla strażaków z naszego rejonu. Wpierw strażacy z JRG w Pasłęku wraz z druhami z OSP Zielonka Pasłęcka, gasili pożar ścierniska oraz zagajnik w miejscowości Marianka. W tym samym czasie SKKM w Elblągu dostało zgłoszenie o pożarze ścierniska w miejscowości Dymnik, gdzie natychmiast skierowało dwa zastępy GBA z OSP Rychliki oraz OSP Jelonki. Gdy poszczególne zastępy zakończyły działania w Mariance i wracały do swych macierzystych lokalizacji, drogą radiową dostały zgłoszenie o kolejnym pożarze ścierniska w miejscowości Gołąbki.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR z JRG w Pasłęku ze względu rozwijający się pożar oraz rozległy obszar pola poprosił o zawrócenie i skierowanie na miejsce dwóch zastępów GBA z OSP Zielonka Pasłęcka oraz dodatkowe zadysponowanie kolejnych SIS w postaci naszego zastępu, który akurat zakończył działania i uzupełniał wodę w Rychlikach oraz GCBM (CN - 18) z JRG nr 1 w Elblągu. W chwili dojazdu naszego zastępu na miejsce zdarzenia, SKKM drogą radiową przekazało KDR informację o pilnym zadysponowaniu jednego zastępu z miejsca działań gaśniczych do miejscowości Godkowo gdzie doszło do pożaru ścierniska oraz Kombajnu zbożowego. Na szczęście po dojeździe pierwszych zastępów z OSP Godkowo okazało się, iż pali się tylko ściernisko. Łącznie w krótkim odstępie czasu we wszystkich działaniach brało udział 10 zastępów Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.