Nowy sprzęt od WFOŚiGW w Olsztynie
Nowy sprzęt od WFOŚiGW w OlsztynieW ramach zadania pn,:,, Dofinansowanie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach”, dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie , nasza jednostka doposażona została w wyposażenie osobiste ochronne strażaka w postaci: 10 szt. hełmów strażackich, 2 szt. masek do aparatów ochrony układu oddechowego wraz z pokrowcami, jednej pary butów specjalnych strażackich, 2 szt. kombinezonów ochronnych na owady , jednej pary rękawic specjalnych prądownicę wodną typu turbo. Całkowita kwota dofinansowania naszej jednostki to, 18750,00zł. Bez wątpienia zakupione wyposażenie pozwoli na zwiększenie komfortu i jakości pracy ratowników podczas akcji rat.- gaśniczych, oraz wpłynie na poczucie bezpieczeństwa zarówno mieszkańców gminy Rychliki, jak i powiatu elbląskiego.