Wyniki gminnego etapu OTWP
NewsWczoraj, 23.03.2023 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Rychlikach w obecności Wójta Gminy Rychliki, a zarazem Prezesa Oddziału Gminnego ZOSP RP pana Zbigniewa Lichuszewskiego, Komendanta Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Rychliki dh Wiesława Walewskiego, pana Roberta Glińskiego Inspektora do spraw bezpieczeństwa Gminy Rychliki, a także pani Alicji Goszcz Zając - wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Rychlikach odbył się apel, na którym m.in. ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej realizowany jest w całym kraju od szczebla lokalnego do ogólnopolskiego i ma za zadanie popularyzowanie przepisów i kształcenie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postepowania na wypadek pożaru, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.
W naszej gminie turniej zrealizowano w dwóch kategoriach wiekowych: 1 (klasy I-IV), 2 (klasy V-VIII). Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż zwycięzcami obydwu kategorii wiekowych zostali członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Jelonkach. Ponadto w kategorii 1 nasi młodzi adepci pożarnictwa zgarnęli całe podium. Poniżej przedstawiamy wyniki zrealizowanego turnieju:
Pierwsza grupa wiekowa klasy I-IV
1. Krzysztof Masalski MDP Jelonki
2. Julia Homza MDP Jelonki
3. Ksawery Furtak MDP Jelonki

Druga grupa wiekowa klasy V-VIII
1. Mikołaj Dudycz MDP Jelonki
2.Piotr Szponar SP w Rychlikach
3. Filip Homza MDP Jelonki
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom eliminacji szczebla gminnego życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym. Serdecznie dziękujemy także panu Andrzejowi Szponar za wkład w zorganizowanie Turnieju w szkole w Rychlikach, a także UG w Rychlikach za ufundowanie wspaniałych nagród.