Wręczenie promes dla MDP
Wręczenie promes dla MDPW poniedziałek 21.11.2022 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji wręczenia promes finansowych dla młodzieżowych drużyn pożarniczych z powiatu elbląskiego i braniewskiego.
Promesy z rąk podsekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Andrzeja Śliwki oraz warmińsko -mazurskiego Komendanta wojewódzkiego PSP nadbryg. Tomasza Komoszyńskiego odebrało dziewiętnaście młodzieżowych drużyn pożarniczych funkcjonujących przy Ochotniczych Strażach Pożarnych w: Braniewie, Dobrym, Fiszewie, Fromborku, Godkowie, Gronowie Elbląskim, Jelonkach, Łęczu, Milejewie, Młynarach, Ogrodnikach, Pomorskiej Wsi, Rzecznej, Stegnach, Tolkmicku, Zastawnie, Zielonce Pasłęckiej, Zwierznie i Żurawcu.
Jestem przekonany, że promesy zostaną dobrze wykorzystane. (...) Uczycie się od społeczności strażaków, czym jest odpowiedzialność, czym jest dobroć, troska o drugiego człowieka. To jest niezmiernie ważne - mówił do młodzieży działającej przy OSP wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka.