Rozmyty wał
NewsW sobotę 15.10.2022 roku ok. godziny 21.30 zastępy z naszej jednostki zostały zadysponowane do miejscowości Gajewiec( gmina Gronowo Elbląskie) gdzie od godzin popołudniowych strażacy z Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej walczyli z przesiąkającym wałem na rzece Tina. Przyczyną uszkodzenia wałów okazały się Bobry, które na odcinku około 30 metrów poprzez swoje działania doprowadziły do zapadnięcia się wału oraz wylewania rzeki na pobliskie pola.
Sytuacja wbrew pozorom była bardzo poważna gdyż uszkodzony wał zagrożony był całkowitym rozmyciem, dlatego też na miejsce działań prócz kilkunastu zastępów PSP i OSP przybył także Oficer w dyspozycji Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu bryg. Krzysztof Karolkiewicz oraz Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu bryg. Robert Licznerski. Działania trwające do godzin porannych skupiały się na doraźnym wzmocnieniu uszkodzonego wału przy wykorzystaniu worków z piaskiem, plandek budowlanych oraz zapór przeciwpowodziowych. W działaniach, które łącznie trwały 15 godzin bardzo zaangażowani byli przedstawiciele lokalnego samorządu z wójtem gminy Gronowo Elbląskie na czele, którzy zadbali m.in. o przygotowanie ciepłych posiłków dla pracujących strażaków.
W działania zaangażowane były Siły i Środki z: JRG nr 1, nr 2 w Elblągu, JRG nr 3 w Pasłęku, OSP Gronowo Elbląskie, OSP Jegłownik, OSP Fiszewo, OSP Markusy, OSP Krzewsk, OSP Jelonki, OSP Nowakowo.