Podsumowanie akcji Wielka Zbiórka Krwi
NewsDziś (13 maja) na placu przed Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu odbył się uroczysty i historyczny apel z okazji Dnia Strażaka, na którym zebranym strażakom zostały wręczone awanse, odznaczenia i nagrody. Historyczny gdyż wszystko na to wskazuję, iż była to ostatnia uroczystość zorganizowana na palcu przed Komendą Miejską PSP znajdującą się na ulicy Bema. Wkrótce zostanie oddany do użytku nowo wybudowany budynek komendy oraz siedziby JRG 1 na ulicy Łęczyckiej. Podczas uroczystości podsumowano także akcję honorowego krwiodawstwa „Wielka Zbiórka Krwi”, która orgaznizowana była przez KM PSP w Elblągu, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, a także niektóre jednostki OSP z powiatu elbląskiego. Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż po raz drugi z rzędu nasza jednostka oddała największą ilość krwi, czym wygrała rywalizację. Z tej okazji mł. bryg. Łukasz Kochan Komendant Miejski PSP w Elblągu w obecności swojego zastępcy bryg. Roberta Licznerskiego na ręce przedstawiciela naszej jednostki wręczyli bon podarunkowy opiewający na kwotę 1000zł. Wszystkim druhną i druhom zaangażowanym w Wielką Zbiórkę Krwi serdecznie dziękujemy i liczymy na udział również i w tym roku.