Obchody 30-lecia PSP w Elblągu
Obchody 30-lecia PSP w Elblągu6 maja na placu Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu odbył się piknik strażacki z okazji przypadającego w tym roku 30 -lecia uchwalenia ustawy o Państwowej Straży Pożarnej i ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Podczas trwającej imprezy można było podziwiać prezentowaną w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” wystawę fotografii związanych z działalnością Straży Pożarnej powiatu elbląskiego. Jeszcze większą atrakcją szczególnie dla licznie zebranych grup przedszkolaków i dzieci była wystawa sprzętu strażackiego oraz wozów strażackich zarówno z Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Przez 30 lat wiele się zmieniło, dlatego też można było podziwiać także wystawę zabytkowych pojazdów i sprzętu.
Zwieńczeniem uroczystości był premierowy pokaz filmu, który powstał specjalnie na tą okazję. Zgromadzeni na placu mogli także posmakować strażackiej grochówki, nauczyć się jak prawidłowo powinno się udzielać pierwszej pomocy oraz obejrzeć pokaz ratownictwa technicznego realizowany przez zastęp z naszej jednostki oraz jednostki z OSP w Krzewsku. Trwający piknik był także doskonałą okazją do podsumowania zorganizowanego przez KM PSP w Elblągu konkursu STRAŻAK – BOHATER oraz do wręczenia zwycięzcom konkursu nagród. Ponadto przeprowadzono konkurs Strażacki Strongman, który do pokonania miał liczne konkurencje przygotowane przez organizatorów.
Poniżej link do filmu https://www.youtube.com/watch?v=hvmHBbAEk1U&ab_channel=TrusoMedia