Pożar budynku gospodarczego
NewsW Wielki Piątek tradycyjnie, jak co roku strażacy z naszej jednostki pełnili wartę przy Grobię Pańskim. Tuż przed godziną 22.00 gdy strażacy oczekiwali na zakończenie Adoracji i ściągnięcie ostatniej warty, do kościoła wbiegł proboszcz naszej parafii i poinformował o widocznym pożarze w sąsiednim, co do cmentarza gospodarstwie. Okazało się, iż palił się budynek gospodarczy, który był usytuowany bardzo blisko kolejnych budynków gospodarczych oraz wielorodzinnego budynku mieszkalnego. Działania naszych zastępów w pierwszej fazie polegały na gaszeniu płonącego dachu budynku oraz obronię sąsiednich zabudowań. Ogromnym utrudnieniem stał się fakt, iż któryś z wykonawców remontu drogi powiatowej Jelonki-Śliwca paletami z materiałami budowlanymi zastawił dostęp do znajdującego się najbliżej pożaru podziemnego hydrantu. Co początkowo uniemożliwiło całkowicie pobór wody z niego. Aby hydrant mógł spełnić swoją rolę potrzeba było ładowarki, która przestawiła palety i odsłoniła zakryty hydrant. Na szczęścia prowadzone działania zarówno w natarciu jak i obronie okazały się skuteczne. Pożar ugaszono nie doprowadzając do rozprzestrzenienia się na sąsiednie zabudowania. W akcji gaśniczej brały udział także trzy zastępy z JRG nr 3 w Pasłęku, oficer operacyjny z KM PSP w Elblągu oraz dwa zastępu z OSP KSRG w Rychlikach.