Ogromny pożar w Gronowie Górnym
Ogromny pożar w Gronowie GórnymOkoło 2 w nocy 17 listopada w miejscowości Gronowo Górne w zakładzie przerobu odpadów doszło do pożaru składowanych materiałów sztucznych przede wszystkim folii do produkcji granulatu. Jak informował oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu brygadier Krzysztof Karolkiewicz pożar miał objąć powierzchnię 7 tysięcy metrów kwadratowych. Na szczęście udało się obronić znajdującą się w bezpośrednim sąsiedztwie składowiska halę produkcyjną oraz pomieszczenia biurowe. Ogień natomiast uszkodził sieć trakcyjną i wstrzymał ruch pociągów na przebiegającej pobliskiej trasie kolejowej. Na szczęście w skutek pożaru nikt nie ucierpiał. Wielkość oraz charakter pożaru a szczególności problemu w gaszeniu materiałów sztucznych spowodowały, iż w gaszenie zaangażowane były bardzo duże siły i środki zarówno Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu elbląskiego. Nasza jednostka początkowo zadysponowana byłą do zabezpieczenia miasta i terenu gminy Pasłęk, następnie po godzinie 16 została skierowana bezpośrednio do działań gaśniczych w Gronowie Górnym.