Dotacja z WFOŚiGW w Olsztynie
Dotacja z WFOŚiGW w OlsztynieNiezmiernie miło jest nam państwa poinformować, iż Ochotnicza Straż Pożarna w Jelonkach otrzymała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Dotacja w wysokości 18 750 zł zostanie przeznaczona na zakup dwóch radiotelefonów noszonych, dwóch trzy częściowych kompletów ubrań specjalnych oraz dziesięciu iskrobezpiecznych, akumulatorowych latarek kątowych LED z certyfikatem ATEX do STREFY 0.

Celem programu jest podniesienie gotowości bojowej lokalnych służb ratowniczych poprzez doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w sprzęt niezbędny do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych, ekstremalnych zjawisk atmosferycznych lub awarii technicznych, których skutki zagrażają życiu lub zdrowiu osób, mieniu albo środowisku naturalnemu.