Zmarł ks. kan. Piotr Świtajski
Zmarł ks. kan. Piotr ŚwitajskiZ wielkim smutkiem przyjęliśmy informację z Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie, iż w dniu dzisiejszym (16.02.2021) o godzinie 7.30 w wieku 62 lat zmarł ks. kan. Piotr Świtajski, który był pierwszym proboszczem po erygowaniu Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jelonkach. Ksiądz Piotr był proboszczem w naszej parafii w latach 1991-1998, wtedy to dzięki m.in. jego zaangażowaniu została wybudowana plebania przy kościele oraz kaplica kościelna. Zaangażowany w życie naszej miejscowości, pomysłodawca wielu inicjatyw między innymi budowania szopki Bożonarodzeniowej w centrum wsi, co kultywowane jest do dnia dzisiejszego.
Po opuszczeniu naszej miejscowości ks. Piotr był Proboszczem Parafii pw. Św. Jerzego w Tychnowach. Jak informuje GOK w Kwidzynie ks. Piotr był bardzo aktywny i zaangażowany w życie Gminy Kwidzyn, przez wiele lat pełnił funkcję kapelana Ochotniczej Straży Pożarnej w Gminie Kwidzyn. Jako kapelan posługiwał również w Zakładzie Karnym w Kwidzynie. Był współtwórcą i wiceprezesem Fundacji „Żyć Zgodnie” oraz Duszpasterzem Trzeźwości osób uzależnionych. Jako terapeuta uzależnień pomagał wielu osobom. Był także wielkim miłośnikiem koni.