Zebranie sprawozdawcze
W dniu 21.02.2015 odbyło się zebranie sprawozdawcze za rok 2014 naszej jednostki. W zebraniu prócz członków naszej straży udział także wzięli: naczelnik wydziału operacyjnego bryg. Krzysztof Bogusławski, Komendant gminny st. kpt. Tomasz Marcinkowski, prezes OGG ZOSP RP, a zarazem wójt Gminy Rychliki Henryk Kiejdo oraz pani sołtys wsi Jelonki. Zebranie rozpoczęło się od przyjęcia uchwały w sprawie sporządzania sprawozdań finansowych wg zasad rachunkowości dla jednostek mikro. Następnie po przestawionych sprawozdaniach oraz planach na przyszły rok obecni na zebraniu członkowie jednogłośnie udzieli absolutorium dla obecnego zarządu OSP. Następnie głos zabrali zaproszeni gości oraz nasi druhowie. W dyskusji poruszano między innymi temat ewentualnego doposażenia oraz doszkalania jednostek które zadeklarowały rozwijanie określonych specjalności, coroczny temat fatalnego stany sieci hydrantowej oraz pomówień jakoby to nasza straż była sprawcą licznych zanieczyszczeń wody spowodowanych zerwaniem słupa wody w sieci. Jednak większość część zebrania, zdominował temat przekazania naszego pierwszego wozu bojowego oraz ewentualnych starań o pozyskanie drugiego wozy zgodnie z przyjętą kilka lat wcześniej koncepcja rozwoju naszej jednostki. Ten temat przez liczne pytania wzbudził najwięcej kontrowersji. Na koniec wszyscy zostali poczęstowani drobną przekąską przygotowaną przez nasze druhny oraz panie z rady sołeckiej za co serdecznie dziękujemy.