Zakończenie remontu
Zakończenie remontuW tym roku w ramach dotacji z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego nasza jednostka otrzymała środki pieniężne w kwocie 14 600 zł na wykonanie remontu naszej strażnicy. Pomimo trudności związanych z epidemią SARS-CoV-2 jakie nam towarzyszyły, tuż przed świętami Bożego Narodzenia udało się ukończyć remont.
Prace rozpoczęły się pod koniec sierpnia kiedy to profesjonalna firma wymieniła bramę garażową w pierwszym boksie. Późniejsze prace zajęły nam już dużo więcej czasu, gdyż po analizie potrzeb i wstępnym kosztorysie pozostała kwota starczyła tylko na zakup materiałów budowlanych, w związku z czym wszystkie prace wykonaliśmy sami.

Remont objął:
- renowację oraz pomalowanie wszystkich pomieszczeń w strażnicy
- położenie instalacji elektrycznej pod montaż nowego oświetlenia z przodu oraz z tyłu garaży i świetlicy
- położenie płytek na ścianach wewnątrz boksów garażowych
- położenie płytek na schodach przed wejściem do strażnicy
- renowację wraz z pomalowaniem farbą chlorokauczukową podłogi w boksach garażowych
- modernizację przyłączy wody
- modernizację przyłączy od radiostacji oraz wykonanie zabudowy na ładowarki do radiotelefonów, latarek oraz mierników
- wiele innych drobnych spraw, które wyszły podczas prac

Wszystkim druhom oraz osobom, które przyczyniły się do wykonania remontu serdecznie dziękujemy.