Wymiana systemu alarmowania
NewsW dniu wczorajszym odwiedzili nas pracownicy firmy Profkom, którzy dokonali wymiany stacji obiektowej DSP-52BS Digitex, wchodzącej w skład zintegrowanego systemu alarmowania DSP-50 .
Zintegrowany System Alarmowania i Ochrony Ludności DSP-50 jest przeznaczony do zdalnego, radiowego uruchamiania (przez Stanowiska Kierowania Komend Państwowej Straży Pożarnej) syren alarmowych Ochotniczych Straży Pożarnych.
Wymiana urządzenia spowodowana była jej częstymi awariami, przez co zachwiana była praca systemu w naszej jednostce.
Zakup sfinansowany został z funduszu sołeckiego wsi Jelonki przy dofinansowaniu Wójta Gminy Rychliki Pana Zbigniewa Lichuszewskiego.
Od kilku lat wykorzystujemy również dodatkową funkcję systemu w postaci terminala komórkowego, który umożliwia powiadamianie druhów wyposażonych w telefony komórkowe z wykorzystaniem usług: SMS, FLASH SMS i CLIP (dzwonienie), co znacząco zwiększa jej efektywność.
Zakup terminala komórkowego oraz jego utrzymanie (abonament) finansowane jest ze środków własnych jednostki.

Chcieli byśmy serdecznie podziękować dla Rady Sołeckiej i mieszkańców wsi Jelonki oraz dla Wójta Gminy Rychliki Pana Zbigniewa Lichuszewskiego
za przyczynienie się do wymiany systemu alarmowania dla naszej jednostki.