Akcja "Dzień Dawcy Szpiku" w Jelonkach
Akcja "Dzień Dawcy Szpiku" w JelonkachW Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Co drugi chory, zakwalifikowany do przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 20 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie.
Dlatego bardzo ważne jest ciągłe, budowanie bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego w oparciu o społeczności lokalne. Serdecznie zachęcamy osoby w wieku 18-55lat do udziału w akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku, która odbędzie się W niedzielę, 15 września, w godz. 10:00 – 16:00 w świetlicy wiejskiej w Jelonkach. Przekonaj się że w tym przypadku uratowanie komuś życia nic nie boli i nic nie kosztuję!!!
Może to właśnie ktoś zarejestrowany w naszej akcji będzie odpowiednim dawcą i podaruje komuś szanse na nowe życie.

Akcję „Dzień Dawcy Szpiku” organizuje Fundacja DKMS Polska.
Zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku.
Może to Ty uratujesz komuś życie.