Zaproszenie na półmaraton
Iławski Półmaraton La Rive to impreza biegowa dostępna dla każdego amatora/ki, który czuje się przygotowany do pokonania połówki królewskiego dystansu. Bieg jest w części rozgrywany w otulinie parku krajobrazowego. Start na moście między Małym a Dużym Jeziorakiem.

Trasa półmaratonu posiadała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i jest zamknięta w jednej pętli. Druga część trasy prowadzi wzdłuż Jeziora Jeziorak. Szczególnie urokliwy wydaje się ostatni jej odcinek wzdłuż ciągów pieszo-rowerowych. Meta czeka na uczestników nad małym Jeziorakiem przy iławskim amfiteatrze.

Zapraszamy wszystkich biegających do odwiedzenia Iławy na początku września każdego roku. A miejscowych biegaczy/ki do jak najliczniejszego udziału w tej formie aktywności sportowej.