Apel o pomoc
Apel o pomoc Szanowne Druhny i Druhowie,
Szanowne Panie i Panowie,

W nocy z 10 na 11 maja br., podczas gaszenia pożaru budynku gospodarczego w Radlinie (gm. Górno), w wyniku wybuchu butli z acetylenem ranni zostali dwaj strażacy ochotnicy. Obaj mężczyźni trafili do szpitala - druh Grzegorz Wdowiak z OSP Leszczyny, który doznał poważnego urazu nogi oraz druh Zdzisław Synowiec z OSP Wola Jachowa, w stanie bardzo ciężkim z urazem głowy.

Pomimo starań lekarzy druh Zdzisław zmarł 22 maja. Pozostawił żonę i dwójkę dzieci.

Druh Grzegorz z powodu wypadku nie może pracować, a ma na utrzymaniu żonę i 4 dzieci.

Poruszeni tą tragedią zwracamy się z apelem o pomoc dla rodzin obu druhów.

Gromadzeniem środków finansowych zajmuje się Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP, na konto którego można kierować wpłaty z dopiskiem
"Pomoc" (nr konta: 91849300040010007905230001).

Wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja rodzin zmarłego i poszkodowanego strażaka prosimy o zaangażowanie w rozpowszechnienie apelu. Wierzymy w naszą strażacką solidarność i życzliwe podejście do podjętej przez nas inicjatywy.

Oddziału Gminnego ZOSP RP w Górnie
dh Wiesław Kaleta