Nowy sprzęt dla jednostek OSP z terenu gminy Rychliki
Nowy sprzęt dla jednostek OSP z terenu gminy Rychliki13 listopada 2018r. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach został przekazany sprzęt ratowniczy pozyskany w ramach Funduszu Sprawiedliwości dla jednostek OSP.

Przekazania sprzętu dokonał Wójt Gminy Rychliki, a zarazem Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rychlikach dh. Henryk Kiejdo w obecności Zastępcy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu st. bryg. Mariusza Kołeckiego, dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Pasłęku mł. bryg. Tomasza Marcinkowskiego oraz prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Elblągu dh. Ryszarda Janusza.

Sprzęt o łącznej wartości 34 901.95 zasilił jednostki z Ochotniczych Straży Pożarnych w Jelonkach, Rychlikach i Świętym Gaju. Udział gminy w w/w zadaniu to 349.02 zł, pozostała część sumy 34552.93 zł pochodzi z funduszu sprawiedliwości.

Wykaz sprzętu przekazanego poszczególnym jednostkom:

• OSP Jelonki
    - defiblyrator AED PLUS
    - zestaw klocków schodowych i klinów do stabilizacji typu „A”
    - przenośny zestaw oświetleniowy SOLARIS DUO 16K
    - latarki akumulatorowe JML 10000

• OSP Rychliki
    - defiblyrator AED PLUS
    - zestaw klocków schodowych i klinów do stabilizacji typu „A”
    - piła do drewna Stihl MS 271
    - latarki akumulatorowe VULCAN C4 LED ATEX oraz JML 10000