Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz Jubileusz 70-Lecia OSP w Jelonkach
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz Jubileusz 70-Lecia OSP w Jelonkach02 czerwca 2018 roku obchodziliśmy Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz Jubileusz 70 - Lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach. Uroczystości rozpoczęły się od zbiórki na placu przed remizą w Jelonkach, skąd przy akompaniamencie orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonce Pasłęckiej wszyscy zebrani udali się do kościała pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jelonkach na uroczystą Mszę Świętą. Podczas nabożeństwa odczytano nazwiska wszystkich członków OSP w Jelonkach, którzy odeszli na wieczną służbę.

Kolejnym punktem obchodów był przemarsz pod budynek remizy, gdzie rozpoczął się uroczysty apel, w którym uczestniczyli druhowie z jednostek OSP Gminy Rychliki oraz zaproszeni goście:

• Henryk Kiejdo - Wójt Gminy Rychliki, a zarazem Prezes ZOG ZOSP RP w Rychlikach

• kpt. Łukasz Kochan - Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu

• mł. bryg. Tomasz Marcinkowski - Dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Pasłęku

• kom. Robert Papierowski - z-ca Komendanta Komisariatu Policji w Pasłęku

• Ryszard Janusz - Prezes ZOP ZOSP RP w Elblągu oraz Wiceprezes ZOW ZOSP RP w Olsztynie

• Tomasz Kwietniewski - Wiceprezes ZOP ZOSP RP w Elblągu

• Anna Nowocień - Dyrektor Biura ZOP ZOSP RP w Elblągu

• Henryk Milewski - były Prezes ZOG ZOSP RP w Rychlikach oraz Prezes Honorowy ZOP ZOSP RP w Elblągu

• Zbigniew Łupina - były Komendant Gminny ZOG ZOSP RP w Rychlikach

• Zbigniew Lichuszewski - Wicestarosta Elbląski

• Krystyna Chojnacka - Borosiewicz - Sekretarz Gminy Rychliki

• Marek Cieśla - Przewodniczący Rady Gminy Rychliki

• Iwona Cichocka - Sołtys wsi Jelonki

Podczas apelu zasłużonym druhom wręczono odznaczenia.
Z okazji Jubileuszu 70 - Lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach przygotowane zostały okolicznościowe fotoksiążki, które otrzymali zaproszeni goście.
Po części oficjalnej rozpoczął się festyn rodzinny, podczas którego przygotowano wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Galeria Zdjęć