Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz Jubileusz 70-lecia powstania naszej jednostki
NewsZ wielką radością pragniemy zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w uroczystości Gminnych Obchodach Dnia Strażaka, podczas których nasza jednostka będzie świętowała jubileusz 70-lecia powstania.
Uroczystość rozpocznie się 02.06.2018r. o godzinie 10.30 zbiórką przed budynkiem remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach, gdzie uformuje się kolumna i przy akompaniamencie orkiestry strażackiej z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonce Pasłęckiej uda się do kościoła parafialnego w Jelonkach na msze świętą w intencji strażaków, którzy odeszli już na wieczna wartę oraz o zdrowie, siły i wytrwałość w dalszej społecznej służbie potrzebującym.
Po mszy świętej nastąpi przemarsz wszystkich zgromadzonych przed budynek remizy OSP w Jelonkach, gdzie rozpocznie się uroczysty apel, na którym zasłużonym druhom zostaną wręczone odznaczenia i okolicznościowe wyróżnienia. Po części oficjalnej zapraszamy na festyn rodzinny, na którym organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji i konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Przez cały czas trwania festynu dla najmłodszych uczestników rozstawiony będzie dmuchany zamek oraz kulki. Każdy uczestnik pikniku będzie mógł także sprawdzić i poszerzyć swój zakres wiedzy z udzielania pierwszej pomocy.
Tradycyjnie nie zabraknie wojskowej grochówki.

Serdecznie wszystkich zapraszamy

70 Lat OSP w Jelonkach