Tragiczne wypadki z udziałem samochodów ratowniczych
Tragiczne wypadki z udziałem samochodów ratowniczychPoczątek maja to wyjątkowy czas dla każdego strażaka z racji obchodzenia tygodnia ochrony przeciwpożarowej a w szczególności obchodzonego 4 maja Dnia Strażaka. Niestety w tym roku okres ten okazał się tragiczny dla dwóch strażaków. Pierwsze zdarzenie z udziałem wozu strażackiego miało miejsce 5 maja, kiedy to zastęp z OSP Pęczniewie zostali zaalarmowani do pożaru lasu w miejscowości Księża Wólka. Niestety z nieznanych przyczyn na łuku drogi strażacki STAR wypadł z drogi do rowu gdzie uderzył jednocześnie w drzewo. W wyniku wypadku rannych zostało trzech strażaków, dwóch trafiło do okolicznych szpitali, trzeci 33-letni najciężej ranny był reanimowany na miejscu zdarzenia, po czym śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala w łodzi gdzie w nocy niestety zmarł. Kolejny tragiczny wypadek miał miejsce 9 maja, tym razem zespół ratownictwa medycznego koło miejscowości Kije (pow. zielonogórski) z nieznanych przyczyn uderzył w drzewo. Niestety po reanimacji śmierć poniósł ratownik medyczny znajdujący się z tyłu w przedziale karetki, ratownik ten był także funkcjonariuszem PSP w Zielonej Górze oraz członkiem OSP Jarogniowice. Ponadto wczoraj w Bolesławcu zastęp strażacki z JRG w Zgorzelcu uczestniczył w kolizji z samochodem osobowym. Na szczęście w tym przypadku nikomu nic się nie stało. Z uwagi na zbliżający się sezon wakacyjny i wzmożony ruch na drogach apelujemy zarówno do kierowców pojazdów uprzywilejowanych jak i zwykłych użytkowników dróg o wzmożoną czujność na drogach i wzajemny szacunek dla siebie.