ODESZLI NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ
ODESZLI NA WIECZNĄ SŁUŻBĘTragiczna wiadomość z kraju
Niestety późnym wieczorem(25.05.2017) rzecznik prasowy podlaskich strażaków potwierdził informację o tragicznej śmierci podczas akcji dwóch funkcjonariuszy JRG nr 1 w Białymstoku. Następnego dnia na konferencji prasowej poinformowano, iż podczas prowadzonych działań gaśniczych pod strażakami zarwał się podwieszany sufit w wyniku, czego jeden z nich spadł a drugi nie mógł wydostać się z pomieszczenia objętego pożarem gdzie temperatura sięgała kilkuset stopni Celsjusza.
Polegli strażacy to 26-letni Przemysław Piotrowski młodszy ratownik, który w tym miesiącu spodziewał się przyjścia na świat swojego dziecka, oraz 29-letni Marek Giro młodszy ratownik-kierowca, który pozostawił żonę oraz córeczkę, obaj w stopniu sekcyjnego swą służbę w PSP rozpoczęli w czerwcu 2013 roku i obaj ponieśli najwyższą cenę za swoją ofiarność. Strażacy pośmiertnie zostali awansowali do stopni ogniomistrza.